כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מטרד עירוני

תושבים בשכונת אם המושבות בעיר מדווחים על ריחות קשים הנישאים באוויר ממקור לא ידוע אחת לכמה חודשים ‰ " צילום: גיל לרנר
תושבים בשכונת אם המושבות בעיר מדווחים על ריחות קשים הנישאים באוויר ממקור לא ידוע אחת לכמה חודשים ‰ " צילום: גיל לרנר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

"הריח מאלץ אנשים להישאר בבתים"

תושבים בשכונת אם המושבות בעיר מדווחים על ריחות קשים הנישאים באוויר ממקור לא ידוע אחת לכמה חודשים. "ילדים יורדים עם האופניים לשחק למטה ואחרי חצי שעה חוזרים מהחנק", אומר חבר הוועד, גיא וולפין. העירייה: התופעה מוכרת ומטופלת

יונתן אוחיון 
פורסם: 19.10.16, 08:13

מזה מספר שבועות טוענים תושבי שכונת אם המושבות כי יש ריחות חריפים הנישאים באזור ומשבשים את איכות חייהם. לטענתם, מדובר בבעיה החוזרת על עצמה אחת לכמה חודשים, כשגם תושבי שכונות אחרות הסמוכות לאזורי התעשייה של העיר מלינים על בעיה דומה.

 

"זו לא הפעם הראשונה שהריחות הללו מלווים את היומיום שלנו", אומר חבר ועד שכונת אם המושבות, גיא וולפין. "נעשו ניסיונות רבים למצוא פתרון עם אגף איכות הסביבה בעירייה ועם גורמים נוספים, אבל הרבה פעמים הגורמים השונים פשוט מטילים אחד על השני את האחריות למציאת הפתרון.

 

עוד בפתח תקוה:

עברה ניתוח קיסרי אחרי 17 שעות צירים

העירייה אוסרת לבצע מנהג 'תרנגול כפרות'

 

שכונת אם המושבות בפתח תקוה (צילום: גיל לרנר)
שכונת אם המושבות בפתח תקוה (צילום: גיל לרנר)

 

"אנשים קנו פה בתים בממון רב כדי ליהנות מאיכות חיים, אבל הם לא יכולים אפילו לשבת בשלווה במרפסות בתיהם ונאלצים לסגור את החלונות ולהישאר

בתוך הבתים. ילדים יורדים עם האופניים לשחק למטה ואחרי חצי שעה חוזרים מהחנק. זה פשוט בלתי נסבל".

 

ידוע לכם מה הגורם לריחות?

"על פי מספר דיווחים של תושבים, ייתכן שהיתה כנופייה ששרפה מתכות באזור סגולה וזה מה שגרם לריחות הקשים, אבל אין לנו כרגע מידע חד משמעי. יש שאומרים כי זה מגיע מהרי הזבל באזור ירקונים ואחרים טוענים שזה מהמפעלים בעיר, או אפילו מבני ברק. אם זה מגיע מעיר אחרת, אז אין לעירייה כל כך מה לעשות. אבל אם המקור לריחות החוזרים ונשנים הללו הוא בפתח־תקוה, צריך לעשות יותר כדי למגר את התופעה".

 

התושבים מבהירים כי גם בהיבט הרפואי יש סיכונים אפשריים בשל הריחות הקשים. כך, למשל, מדובר על אוכלוסיות בסיכון כמו חולי אסטמה וריאה, וגם כאלה הסובלים מאלרגיות ובעלי מערכת חיסונית חלשה.

 

יצוין, כי בסוף החודש שעבר פורסם בכלי התקשורת השונים כי פתח־תקוה מובילה במדדי זיהום אוויר ארציים. עם זאת, רבים מטילים ספק במהימנות הפרסומים ובאופן בו נעשתה המדידה.

 

מדוברות העירייה נמסר בתגובה: "מטרדי הריח המופיעים מעת לעת באזור שכונת אם המושבות אינם נגרמים ממפעלי תעשייה או אתרי פסולת (שאינם פעילים כבר שנים), אלא משני מקורות עיקריים: האחד, דליקות חקלאיות של המועצה האזורית דרום השרון, והשני הוא עברייני רכב השורפים כבלי נחושת באזור סגולה. הגורמים השונים מכירים את התופעה, מטפלים בה נקודתית ומבצעים סיורים מונעים בהצלחה חלקית".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות