כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
ראש בראש

צביקה שרף ואייזאה סוואן. שרף עזב צילום: ראובן שוורץ
צביקה שרף ואייזאה סוואן. שרף עזב צילום: ראובן שוורץ
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

קרב תרנגולים: קבלו את רשימת הצ'ילבות של הספורט הדרומי

לרגל יום כיפור הגיע הזמן לברר מה נסגר בשנה החולפת בעניינים של בין אדם לחברו, מי רב עם מי ומה מצבם של החתולים השחורים שהתרוצצו פה בסביבה במהלך שנת תשע"ו

אלי לוי 
פורסם: 10.10.16, 13:33

בכדורגל ובכדורסל רוויי היצרים נרשמו בשנה האחרונה לא מעט סכסוכים וריבים מתוקשרים. אז מה היה לנו השנה והאם יש סיכוי לסולחה לרגל יום כיפור?

 

עוד בדרום:

 

צביקה שרף נגד הנהלת אשדוד/באר טוביה ואייזאה סוואן

 תקציר המריבה: במהלך משחק הליגה של אשדוד/באר טוביה מול מכבי קרית גת בכדורסל, בתחילת הסיבוב השלישי, העיר המאמן צביקה שרף לשחקן אייזאה סוואן הערה שלא מצאה חן בעיניו של הכוכב.

 

צביקה שרף ואייזאה סוואן - רק מילה קטנה (צילום: ראובן שוורץ)
צביקה שרף ואייזאה סוואן - רק מילה קטנה (צילום: ראובן שוורץ)

 

הרס"ר שרף גער בשחקן ואף הוציא אותו מהפרקט. בדרך לספסל זרק סוואן כמה מילים בחזרה לשרף, שהחליט שהוא לא מוותר. שרף ציפה שההנהלה תעמיד את השחקן במקום ושזה יחטוף עונש כהוגן, מה שלא קרה. העימות הזה הפך לקצר גדול בין שרף לבין ההנהלה. על הפרקט החלה במקביל התרסקות גדולה שכמעט הורידה את הקבוצה, והנתק בין כל הצדדים רק הלך וגדל.

 

יום הכיפורים מכפר: אייזאה סוואן לא נענש ולא נעליים. ההנהלה החליטה לדחות את ועדת המשמעת, עבר שבוע, עברו שבועיים אבל תכלס שרף לא קיבל את מבוקשו. שרף וסוואן העבירו את הזמן תחת אותו ניתוק כשכל אחד פנה לדרכו בסוף העונה. הדיבורים על כך ששרף לא ימשיך עונה נוספת עלו לאוויר הרבה לפני שהעונה הסתיימה, וברגע שהסתיימה שרף הודיע בריש גלי את מה שכבר ידעו כולם. מאיר טפירו מונה במקומו, שרף יושב בבית ומחכה להצעות.

 

מ.ס אשדוד וטום בן זקן נגד אייל לחמן

תקציר המריבה: אייל לחמן מונה בתחילת העונה שעברה כמאמן מ.ס אשדוד בכדורגל בצעד שנראה על פניו תמוה מאוד. העובדה שלחמן נחל כישלון חרוץ בהפועל אשקלון, איתה ירד ליגה בתחנה האחרונה שלו, ובכלל ברוב הקבוצות בהן אימן בעשור האחרון, גרמה להרמת גבות מהרגע הראשון. לחמן החל לאמן את אשדוד, ולמעשה הוא לא נחל כישלון חרוץ, אלא הביא את הקבוצה לקרבת הצמרת.

 

אייל לחמן וטום בן זקן - כבר לא משחקים באותה הקבוצה (צילום: ראובן שוורץ)
אייל לחמן וטום בן זקן - כבר לא משחקים באותה הקבוצה (צילום: ראובן שוורץ)

 

במ.ס אשדוד רצו יותר, רוני אוואט המשיך במקומו ומה שקרה לאחר מכן זה היסטוריה. אלא שהבוס ג'קי בן זקן החליט לסיים את דרכו של לחמן אחרי משחק הליגה במחזור ה־16 מול בני לוד. כולם דיברו על תקרית בין לחמן לבין טום בן זקן, הבן של, שלא כל כך "שם" על המאמן. לחמן קיפל את הזנב והלך בלי לעשות קולות ודרמות, למרות שאת עניין הפסקת העבודה שלו הוא שמע מאמצעי התקשורות בעודו נותן ראיון שאחרי המשחק.

 

יום הכיפורים מכפר: ג'קי בן זקן ואייל לחמן סגרו את העניינים ביניהם, לחמן מצא מהר מאוד בית חדש בהפועל עפולה.

 

מיכאל אוחנה נגד מ.ס אשדוד ולהפך (וגם נגד משה אוחיון)

תקציר המריבה: רגע אחרי שעונת המשחקים יצאה לדרך נולד הסכסוך בין מיכאל אוחנה לבין מועדון מ.ס אשדוד בכדורגל. אוחנה כעס שלא שוחרר לגנט הבלגית וגילה שהחוזה שנחתם איתו לפני גיל 18 היה כביכול לא חוקי.

 

אוחנה לקח צעד קדימה, שכר את שירותיו של עורך הדין רועי חזן כדי שיטפל בעניינו, וזה שלח מכתב למועדון בו הוא דורש את שחרור השחקן. היה ברור שנפתחה פה חזית בין שחקן שנחשב לבן בית אצל הבוס ג'קי בן זקן. היו אלו ימים של חוסר שקט ושלווה בסביבת השחקן, שאף התעמת באחד האימונים עם משה אוחיון, לא אחד שקנה מוניטין כאיש מדון.

 

יום הכיפורים מכפר: הפועל באר שבע הבינה שיש להם הזדמנות לחטוף שחקן איכותי, ורגע לפני סגירת חלון ההעברות נסגרה גם עסקת הענק. אוחנה חתם בבאר שבע על הסכם לחמש שנים, מ.ס אשדוד קיבלה תמורתו סכום עתק של 4.5 מיליון שקלים ובנוסף תחזיק ב־50% מכרטיסו. ובמילים אחרות: הכסף מכפר.

 

יובל נעים נגד האוהדים, מנהל האצטדיון וכלי התקשורת

תקציר המריבה: שקט כעת בגזרה של יובל נעים. עם האוהדים אין לו שום בעיה. להפך. גם עם כלי התקשורת הוא די מסתדר. אמריקה.

 

אלא שבתחילת העונה שעברה פני הדברים היו שונים. בתחילת העונה קבוצת הכדורגל לא הצליחה, והזעם של אוהדי אשקלון הופנה נגד האיש על הקווים.

כבר אחרי משחק הליגה הראשון נוצר עימות מילולי בין האוהדים לבין נעים, והלפתן הגיע גם בסיום המשחק בעימות בין האוהדים לבין עומר נעים, בנו של המאמן. בהמשך הייתה תקרית לא נעימה גם בין נעים לבין מנהל האצטדיון הרצל עיני, שלא בדיוק פתח לו את הדלת, נעים הוציא עליו את כל העצבים. אלה גם היו ימי נתק בין כלי התקשורת המקומיים לבין נעים, שחשב שהם "מחפשים אותו". באחת הפעמים התפרץ היו"ר קסנטיני מול האוהדים בניסיון לסגור חשבון.

 

יום הכיפורים מכפר: בין יובל נעים לבין כל הגורמים הנ"ל יש כאמור שקט יחסי. נעים בקשר סביר עם התקשורת הארצית והמקומית, גם עם הקהל. אבל לכו תדעו מה יקרה אם יגיעו כעת כמה הפסדים והקבוצה תידרדר לתחתית, כי או אז הכול עלול לצוף מחדש.

 

פרוספר אזגי נגד עיריית אשקלון ואוהדי אשקלון ולהפך

תקציר המריבה: למרות שפרוספר אזגי כבר לא נמצא בשדרת הניהול של הפועל אשקלון בכדורגל, עדיין רוחו שורה שם ובגדול. לפני שנתיים נחתם "הסכם שכירות" למשך ארבע שנים, אולם בשנה האחרונה ביצעה העירייה, שמחזיקה את הקבוצה, ניסיון נטרול. העניין הגיע לבוררות ובהמשך להתדיינות אצל רואה החשבון הכללי, אבל עדיין לא נסגר שום דבר. עתיד קבוצת הכדורגל של הפועל אשקלון עדיין לוט בערפל.

 

במהלך השנה התלוננו גורמים בעירייה על התנהלותו המתפלפלת של אזגי, שהחזיר מלחמה. אוהדי הקבוצה, במקביל, המשיכו לקלל את אזגי מדי משחק, והשיא הגיע במשחק החוץ בראשון לציון. האוהדים קיללו את אזגי שנכח ביציע ושכעס שההנהלה, בראשותם של איתן קסנטיני ודרור אלמלם, כולל ראש העיר, לא נוקפים אצבע כדי לעצור את הקללות.

 

יום הכיפורים מכפר: רק אחרי שיהיה הסכם בין הצדדים, וגם זה לא בטוח.

 

רוני אוואט נגד גילי לנדאו: אולי גם המריבה של השנה הבאה

תקציר המריבה: רוני אוואט העלה את מ.ס אשדוד לליגת העל בכדורגל, אבל בהיעדר תעודת פרו, המחייבת אותו לעמוד על הקווים, נאלצה המערכת למצוא פתרון. באשדוד מינו את גילי לנדאו למנהל המקצועי של מחלקת הנוער, כשבנוסף הוא נדרש לשבת על הספסל לצדו של אוואט. הכל נראה נחמד בהתחלה. לנדאו הצהיר בריש גלי שהוא לא מתכוון לרשת את מקומו של אוואט, שמצדו לא ראה בלנדאו איום על מעמדו.

 

למרות זאת הנסיבות והמצב הובילו למתיחות גם מבלי שהשניים התכוונו לכך. לפני משחק הליגה מול הפועל חיפה ביקש אוואט בסמס מלנדאו לסייע לו באימון החלוצים. לנדאו ראה בכך פגיעה; יותר מזה, העניין דלף לכלי התקשורת, מה שגרם לרינונים.

 

יום הכיפורים מכפר: עימות באופן גלוי לא הונח על השולחן, כך בעצם השניים ישבו זה לצד זה במשחק שלאחר מכן כאילו לא קרה כלום. אבל החשמל באוויר.

 

מני יאסו נגד עיריית אשקלון וגם מלחמה על רקע גזעני

תקציר המריבה: מני יאסו, מייסד קבוצת הכדורגל א.ס אשקלון, מנהל מלחמת חורמה נגד קברניטי עיריית אשקלון, שלטענתו מקפחים אותו גם על רקע עדתי. הרקע לכך הוא הקמת בית ספר לכדורגל של יאסו, שלכאורה מתחרה במפעל של אבי נמני שבתמיכת העירייה. הקבוצה הבוגרת של יאסו לא ליקקה דבש, במהלך הקיץ היא לא הורשתה להתאמן במתקני העירייה ונאלצה לפתוח את העונה ללא אימונים.

 

יום כיפורים מכפר: אולי.

 

  • הכתבה המלאה תתפרסם בסוף השבוע בעיתונים "ידיעות אשדוד" ו"ידיעות אשקלון"

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות