כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
סוף עידן?

לביא צילום: קובי קואנקס
לביא צילום: קובי קואנקס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מסתמן: ראש עיריית רמלה יואל לביא לא ירוץ בבחירות הבאות

ראש העיר המכהן כבר 23 שנים ברציפות, הודיע בהרמת כוסית של עובדי העירייה כי בני משפחתו לוחצים עליו לסיים את פעילותו הציבורית וגרם לסערה

שי אלבלינג 
פורסם: 06.10.16, 08:59

יואל לביא, ראש עיריית רמלה ב-23 השנים האחרונות הודיע כי לא יתמודד בבחירות הקרובות על תפקיד ראש העיר. ההודעה גרמה לסערה גדולה בעיר, בעיקר בקרב הגורמים הפעילים בפוליטיקה המקומית.

 

עוד בשפלה:

  • תושבים ערבים בלוד מוחים: "את היהודים קונסים לנו הורסים"

 

הכרזתו של לביא, שיהיה בן 67, הציתה גל של שמועות סביב הנסיבות שהובילו להודעתו הדרמטית. במקביל הועלו כבר כמה שמות שעשויים להתמודד על התפקיד.

 

על ההחלטה שלא להתמודד בבחירות הקרובות, שיתקיימו בנובמבר 2018, סיפר לביא במהלך טקס הרמת כוסית לשנה החדשה שהתקיים במשרדי העירייה.

 

כאשר בנותיו לצידו, אמר לביא לעובדי העירייה המופתעים כי בחודש פברואר הקרוב הוא יגיע לגיל הפרישה על פי חוק וכי משפחתו לוחצת עליו להפסיק בשלב זה של חייו את פעילותו הציבורית.

 

לביא לא ציין אמנם מתי יפרוש, אך הכריז כי לא יתמודד על תפקיד ראש העירייה בבחירות הקרובות, משרה אליה נבחר לראשונה בשנת 1993 ומאז הוא מאייש אותה ברציפות.

 

מעמדו של לביא בהנהלת העיר היה חזק לאורך כל שנות כהונתו ונשאר כזה, למרות שלעיתים הוא נתפס כאדם שאינו חושש לומר את על אשר על ליבו, בכל סוגייה שהיא, גישה שבשנים האחרונות קוממה חלקים מהציבור כנגדו.

 

לביא. יפרוש מהחיים הציבוריים? (צילום: קובי קואנקס)
לביא. יפרוש מהחיים הציבוריים? (צילום: קובי קואנקס)

 

זמן קצר לאחר היוודע דבר הודעתו של לביא החלו לעלות השערות, כולל האפשרות שהפרישה תתרחש לפני הבחירות הבאות בעוד קצת יותר משנתיים. עיתוי

פרישתו של לביא מהתפקיד, אם בכלל, לפני מועד הבחירות, הוא קריטי מכיוון שאם יעזוב את תפקידו בחודש פברואר 2017, יוכל כל מי שרוצה – מתושבי העיר כמובן – להתמודד על משרת ראש העיר.

 

במידה ולביא יפרוש מתפקידו בשניים עשר החודשים שלפני המועד המקורי של הבחירות, יוכל להיבחר לתפקיד, בהתאם לחוק הבחירות המוניציפליות הכלליות למועצת העיר, רק מישהו מחברי המועצה המכהנים, שימלא את התפקיד עד למועד הבחירות שנקבע מראש.

 

במקרה ותרחיש זה יתממש, מי שהוא כרגע בעל הסיכויים הרבים ביותר להיבחר לתפקיד הוא סגנו של לביא כיום, חבר המועצה מוטי יצחקי, שצפוי לקבל את רוב הקולות במועצת העיר.

 

כך או כך, בחוגים הפוליטיים בעיר החלו כבר להתארגן לקראת אפשרות של בחירות ופעילים רבים החלו לקדם מועמדים מטעמם – חלקם מוכרים יותר, חלקם פחות.

ויש גם קולות אחרים, כאלה הקוראים לפנות למשרד הפנים במקרה שלביא יעזוב את תפקידו לפני מועד הבחירות ולבקש את הקמתה של ועדה קרואה שתנהל את העיר. קולות אלה מסתמכים על פרסומים שונים לפיהם העירייה נמצאת בגירעון כלכלי, אולם האפשרות לא נראית סבירה בשלב זה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 21 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות