כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
דם רע

רן קוניק צילומים: יחסי ציבור, צילום: ראובן קופצ'ינסקי
רן קוניק צילומים: יחסי ציבור, צילום: ראובן קופצ'ינסקי
 
איריס אברהם צילומים: יחסי ציבור, צילום: ראובן קופצ'ינסקי
איריס אברהם צילומים: יחסי ציבור, צילום: ראובן קופצ'ינסקי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

גבעתיים: רן קוניק פיטר את איריס אברהם

במכתב הפיטורים כתב ראש עיריית גבעתיים לסגניתו: פעלת באופן פופוליסטי ושקרי מעל במות שונות כנגד החלטותיי... פעלת במרץ לא מוסבר להכפשה שקרית של תהליכי תכנון ובנייה בעיר. אברהם הגיבה בחריפות: מכתב הפיטורים עמוס בשקרים וסילופי דברים, המצביעים על איבוד עשתונות שמצוי בו קוניק

איתי עמיקם 
פורסם: 06.10.16, 09:00

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק פיטר את סגניתו איריס אברהם מתפקידה. במשך תקופה ארוכה התעמתו השניים באשר לסוגיות עירוניות רבות. בין היתר בנוגע לתוכנית פינוי־בינוי העצומה במתחם ההסתדרות. חילוקי הדעות בין השניים הובילו לחילופי דברים קשים על גבי העיתון. השבוע הגיעו היחסים המתוחים בין השניים לשיא, כשקוניק שלח לאברהם מכתב ובו הודיע לה כי סמכויותיה נשללות וכי היא משוחררת מתפקידה.

 

"לצערי, מספר חודשים לאחר כניסתך לקואליציה וביתר שאת כממלאת מקומי פעלת באופן פופוליסטי ושקרי מעל במות שונות כנגד החלטותיי כראש העירייה

וכנגד החלטות הקואליציה במגוון תחומים והכול כדי לזכות לכותרת בעיתון", כתב קוניק לאברהם. "בעת האחרונה פעלת במרץ לא מוסבר להכפשה שקרית של תהליכי תכנון ובנייה בעיר ולהכפשת עובדי מינהל ההנדסה בעירייה ויועציה המשפטיים. יתרה מכך, עשית זאת תוך זגזוג מסחרר בדעותייך, אמירות מנוגדות שאינן אמת והתעלמות מכך שבמקרים שבהם היה חשד, ולו הקטן ביותר, הגשתי אני עצמי תלונה במשטרה".

 

עוד בגבעתיים:

ראש עיריית גבעתיים וממלאת מקומו בעימות חזיתי

מצוקת כבדי הראייה בגבעתיים

הבמאי חוזר לסרט הראשון של אריק איינשטיין

 

קוניק: "בחרת לפעול בצורה לא אתית"; אברהם: "דבר לא ירתיעני" (צילומים: יחסי ציבור, צילום: ראובן קופצ'ינסקי)
קוניק: "בחרת לפעול בצורה לא אתית"; אברהם: "דבר לא ירתיעני" (צילומים: יחסי ציבור, צילום: ראובן קופצ'ינסקי)

 

קוניק הוסיף: "תקופה ארוכה ניסיתי להבין מדוע חשובה לך יותר כותרת בעיתון מאשר שותפות בעבודה יסודית לשיפור תהליכי התכנון והבנייה בעיר. האם עד כדי כך תאוותך לכותרות בעיתון עד שאת מוכנה להציג עצמך כפתיה שכרעה 'תחת לחצים' ולחזור בך מהסכמות מקצועיות שהתקבלו בוועדה פה אחד ואף להציג את חברייך ואת היועצת המשפטית של העירייה בצורה שלילית כל כך?"

 

את מכתבו סיים קוניק במילים האלה: "הואיל וקואליציה עירונית מושתתת על ערכים של כבוד, הגינות, ולויאליות הדדית, והואיל ובחרת לפעול בצורה לא אתית כלפי חברייך בקואליציה, ולאחר שכבר התריתי בפנייך לא פעם לחדול מהתנהגותך זו, אינני רואה עוד מקום לישיבתך בקואליציה העירונית ולפיכך אני משחרר אותך מכל התפקידים ושולל ממך את כל סמכויותייך כסגנית ראש העירייה".

 

אברהם לא נותרה חייבת והגיבה למכתב הפיטורים. "ראש העירייה רן קוניק בחר לפטר אותי מתפקיד סגנית ראש העירייה (ללא שכר), בשל פעילותי כנגד התנהלות בלתי חוקית בתחום התכנון והבנייה בעיר. מכתב הפיטורים שקיבלתי עמוס בשקרים וסילופי דברים, המצביעים על איבוד עשתונות שמצוי בו קוניק", מסרה אברהם. "דווקא האדם שהבטיח שקיפות, מתנהל תוך הסתרת האמת ותכסיסנות, ומגבה המשך התנהלות בלתי תקינה, במקום שיעמוד לצדי, כמי שחשפה דברים חמורים".

 

אברהם הוסיפה ותקפה את קוניק בחריפות: "לאחרונה הובלתי וקידמתי בהצלחה מאבק נגד התוכנית שהוצעה להקמת היכל ספורט ענק ברחוב מנורה, ללא פתרונות חניה. במקביל הובלתי וקידמתי מאבק נגד תוכנית מתחם ההסתדרות — תוכנית שקוניק עצמו הפקיד. רק בעקבות ההתנגדויות לתוכנית והלחץ הציבורי שהחל בעזרתי, החליט קוניק להצטרף למתנגדים, ועתה הוא מכנה (ובצדק) את התוכנית 'בלתי שפויה'. אלא שכאמור, הוא עצמו פעל להפקדתה, ונוהל קמפיין לשכנוע הציבור לתמוך בתוכנית זו... מר קוניק, בשיתוף עם היועצים המשפטיים של הוועדה והעירייה, ניסו לגרום לי לסייע לו 'להלבין' מעשים בלתי חוקיים שנעשו בוועדת המשנה ובאגף ההנדסה... דבר לא ירתיעני מלהמשיך לשרת את ציבור תושבי העיר בנאמנות וביושר".

 

מהעירייה נמסר: "אדם שהיה שותף למחדלים ומסרב להיות שותף לתיקונם - דינו פיטורים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות