כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פצע פתוח

סנ"צ רויטל קרקו צילום: תומי הרפז
סנ"צ רויטל קרקו צילום: תומי הרפז
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מפקדת משטרת גבעתיים חוזרת לפענוח רצח הילדה רוז פיזם

היא עמדה בראש צוות החקירה שפענח את רצח הילדה רוז פיזם, מאמינה שהעירייה היא חלק אינטגרלי מהעשייה וחולמת שבסיום הקדנציה שלה התושבים יאמרו לעצמם שכיף להם לגור בעיר. סנ"צ רויטל קרקו נכנסת לתפקיד מפקדת משטרת גבעתיים ומצהירה: האוזן שלי כרויה, הלב שלי רחב והיד שלי עובדת

איתי עמיקם 
פורסם: 06.10.16, 09:00

בשבוע שעבר נערך טקס חילופי מפקדי תחנת המשטרה בגבעתיים. סנ"צ מירי פלד סיימה את הקדנציה שלה כמפקדת התחנה. סנ"צ רויטל קרקו החליפה אותה בתפקיד. לדבריה, התפקיד הוא "סוג של הגשמת חלום".

 

מפקדת התחנה הנכנסת התגייסה בשנת 1996 לשורות המשטרה והחלה את שירותה בתחנת טייבה. לאחר שסיימה קורס קצינים היא שובצה כמפקדת מחלקה בבית

הספר לקצינים. בהמשך שימשה בשלל תפקידי חקירה שונים — מקצינת נוער וראש משרד החקירות בתחנת המשטרה בנתניה ועד לתפקיד של רמ"ח פשיעה שבמסגרתו פיקדה על צוות החקירה שפענח את תיק הרצח של הילדה רוז פיזם. לאחר פענוח הרצח אמרה ל"ידיעות אחרונות": "ידעתי מה מידת הנעליים שלה, מידת חולצתה, מה היא אכלה בצהריים. אמרתי לאימא שלי: 'אם הייתי יודעת על קיומה, הייתי מאמצת אותה. כשראיתי את הבגדים שלה, היא הייתה חיה עבורי. רוז היא ילדה שקוראת לך מהתמונות, וזה לא נתפס שהיא מתה. היא חיה אצלי, ותמיד תחיה. היו לה פנים של מלאך. אי אפשר היה להתעלם מעיניה, מהחיוך הזה שלה".

 

עוד באזור:

צפו: טרקטור הרים כלי רכב והזיז אותו מהדרך ברמת גן

חמישה כתבי אישום בגין עבירות תנועה הוגשו נגד ח"כ משה גפני

סנ"צ רויטל קרקו. "אני רוצה שתושבי גבעתיים ירגישו שיש להם משטרה שמקשיבה להם ונותנת להם מענה בזמן" (צילום: תומי הרפז)
סנ"צ רויטל קרקו. "אני רוצה שתושבי גבעתיים ירגישו שיש להם משטרה שמקשיבה להם ונותנת להם מענה בזמן" (צילום: תומי הרפז)

 

תפקידה האחרון של קרקו במשטרה היה ראש מדור סיוע חקירתי במטה ארצי.

 

אופי פיקוד שונה

סנ"צ קרקו מסבירה כי יש הבדל באופי העבודה בין פיקוד על צוותי חקירה ובין פיקוד על תחנת משטרה. עם זאת היא מציינת כי יש לה ניסיון עשיר בשירות בתחנות. "אני התגייסתי לתחנות", אומרת המפקדת הנכנסת. "שירתי יותר מעשר שנים בתחנות, גם בטייבה וגם בנתניה. התפקיד של ראש משרד חקירות בתחנת המשטרה בנתניה הוא התפקיד הכי קרוב שיש לתפקיד מפקדת תחנה. הרקע בתחנות קיים, כך שהעבודה אינה זרה לי כלל".

 

מה ההבדל בין מפקד תחנה לבין מפקד צוות חקירה?

"זה אופי פיקוד שונה. כמפקד תחנה אתה צריך לראות את מכלול הדברים בתחנה. צריך לתת את הדעת גם על אגף המבצעים, גם על הסיור, גם על איכות השירות שמעניקים השוטרים. צריך לראות תמונה הרבה יותר רחבה. פיקוד על צוות חקירה זה משהו מאוד נקודתי ומקצועי. זה פיקוד בעל אופי שונה. זה הרבה יותר ממוקד משימה, ממוקד מטרה".

 

מה גרם לך לרצות לצאת מחדרי החקירות ולהתמנות למפקדת תחנה?

"אני חושבת שכל מי שאי פעם שירת בתחנת משטרה ישאף לסגור את המעגל הזה ולחזור לתחנות. יש להט אחר בתפקידים מהסוג הזה. זה סוג של חלום שמתגשם עבורי. כשאתה ראש משרד אתה תמיד נושא עיניים למפקד התחנה ואומר, 'יום אחד אני רוצה להיות בתפקיד שלו'. אז היום הזה הגיע. זה אתגר אדיר מבחינתי, ואני מאוד שמחה שמפקדיי נתנו בי אמון והציבו אותי בתפקיד הזה".

 

יש הבדל גדול בין אופי העבודה בערים כמו נתניה וטייבה ובין אופי העבודה בעיר כמו גבעתיים.

"זה נכון מבחינת הפשיעה והעוצמה שלה, אבל זה לא נכון מהבחינה הזו שכולנו מדברים באותה שפה. העקרונות של אמון הציבור והשירות לציבור הם אותם העקרונות. הקשב שלנו מופנה לאזרח ולרצונות שלו. זה נכון בנתניה, זה נכון בטייבה וזה נכון בגבעתיים. העוצמות הן אחרות. בטוח שבגבעתיים מתמודדים עם אתגרים אחרים מאשר בנתניה או בטייבה, אבל הקשב לאזרח הוא זהה. העקרונות הם אותם עקרונות. גם בטייבה וגם בנתניה צריך להתמודד עם סכסוכי שכנים וענייני רעש. מה גם שבתפקיד שלי בתחנת טייבה התחלתי בנקודת המשמר האזרחי של כוכב יאיר, יישוב שהאופי שלו די דומה לאופי של גבעתיים. אני מאמינה ביכולת שלי לתת שירות ראוי לציבור".

 

'אם הייתי יודעת על קיומה, הייתי מאמצת אותה". רוז ומארי פיזם (צילום: AFP)
'אם הייתי יודעת על קיומה, הייתי מאמצת אותה". רוז ומארי פיזם (צילום: AFP)

 

יש לי חלום

קרקו תחליף כאמור בתפקידה את סנ"צ מירי פלד, שנחשבה למפקדת מוערכת במיוחד. היא מעידה כי כניסתה לתפקיד חלקה למדי.

 

"תהליך הקבלה לתפקיד היה סדור, והחפיפה הייתה מקיפה", היא מסבירה. "לא מעבירים תחנה למפקד חדש כלאחר יד. מירי ואני היינו תקופה של לפחות חודש ביחד. אני רוצה לנצל את הבמה הזו ולהודות לה על העשייה שלה. היא משאירה לי תחנה מקסימה שאני מתלבשת על הפלטפורמה הקיימת שלה וכמובן אנסה להביא אותה ליעדים החדשים".

 

מפקדת התחנה החדשה מוסיפה: "מה שבאמת ייחודי לתחנת גבעתיים הוא שמירי יצרה יחסי חברות אמיתית. זה התחיל אולי כיחסי עבודה, אבל הפך להיות חברות מאוד עמוקה עם גורמי העירייה, ואני מאוד אשמח להיכנס לנעליים הגדולות שלה ואולי גם לפתח את העניין הזה. היום יש שיתוף פעולה מקסים. אני מרגישה שבעלי התפקידים השונים בעירייה הם חלק אינטגרלי מהתחנה ומהעשייה שלה. האנשים שעובדים שם מדהימים. הם שותפים אמיתיים, וזיהיתי את זה מהיום הראשון. זה משהו שהייתי מאוד שמחה להמשיך ולפתח. זה מודל לערים אחרות".

 

מה ייחשב בעינייך כהצלחה בתפקיד?

"יש לי חלום", מצהירה סנ"צ קרקו. "החלום שלי הוא שתושבי גבעתיים והשוטרים בתחנה יקומו בבוקר, יביטו במראה ויאמרו לעצמם, 'איזה כיף לגור בגבעתיים'. יש לי נטייה להגשים את החלומות שלי, אז אני מאמינה שגם את החלום הזה אני אגשים. אני רוצה שתושבי גבעתיים ירגישו שיש להם משטרה שמקשיבה להם ונותנת להם מענה בזמן אמת, ושהשוטרים של התחנה ירגישו שהם נמצאים בבית".

 

בגבעתיים שיתוף הפעולה עם השיטור הקהילתי הוא מאוד פורה. את מעוניינת לשמר את זה?

"ניתן לזהות את העניין הזה בשנייה הראשונה שנכנסים לתחנה. השיטור הקהילתי הוא חלק אינטגרלי בתחנה ובעשייה שלה. שיתוף הפעולה עם הגורמים בעירייה הוא מדהים. הם היו האנשים הראשונים שפגשתי בחפיפה לתפקיד. הם אנשים חמים ומחבקים. הרגשתי שהם מקבלים אותי באופן טבעי, כאילו אני כבר שנים בתפקיד. זה משהו שלא קיים בערים גדולות. גבעתיים היא כמו מושבה. זה משהו מאוד ייחודי. חשוב לי לומר לתושבים שהתחנה היא בשבילם ולשירותם. אני תמיד שמחה לשמוע הצעות לשיפור או טענות. האוזן שלי כרויה, הלב שלי רחב והיד שלי עובדת".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות