כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לא שותקים

פרופ' הלל וייס צילום מסך
פרופ' הלל וייס צילום מסך
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

התא הגאה באוניברסיטת בר אילן: "פרופסור וייס חשוך"

פרופ' הלל וייס מאוניברסיטת בר אילן התבטא נגד קהילת הלהט"ב ואמר: קידום הנושא הלהט"בי הוא לא רק השמדת העם היהודי אלא גם השמדה של האנושות. התא הגאה במוסד האקדמי הגיב בחריפות: השנאה שלו מקרבת אותנו לחורבן נוסף

נועה בן צבי 
פורסם: 04.10.16, 08:38

פרופסור הלל וייס מאוניברסיטת בר אילן הוא תושב אלקנה. לאחרונה התבטא בחריפות נגד קהילת הלהט"ב, זאת בעקבות הופעתו הצפויה של הזמר עברי לידר ביישוב שבו הוא מתגורר. התא הגאה באוניברסיטה הגיב בחריפות לדבריו.

 

מספר תושבים באלקנה הביעו את התנגדותם להופעה של לידר בשל היותו הומוסקסואל. בין המתנגדים גם וייס, פרופסור אמריטוס לספרות בבר אילן.

 

עוד באזור:

בת 55 איימה על שוטר: "אגיד שנגעת לי בחזה"

חולת פסוריאזיס: "גירשו אותי בבושת פנים מהבריכה"

תושב סביון איים על אשתו: "זה יהיה הסוף שלך"

 

הלל וייס. "התורה אומרת שאדם זה רק איש ואישה" (צילום מסך)
הלל וייס. "התורה אומרת שאדם זה רק איש ואישה" (צילום מסך)

 

"אני לא שמעתי ולא מכיר את עברי לידר", אמר וייס. "שמעתי שיש ויכוח באלקנה והבנתי את ההקשרים. אם יש אדם שבאופן פרטי יש לו נטיות כאלה ואחרות

זה עניין אחד, ואם הנושא הלהט"בי מגויס לטובת חורבן התרבות והאנושות זה נושא אחר. ברגע שהאיש מזוהה כאחד מנושאי הדגל של מצעד הגאווה או החברה הלהט"בית כמי שטוען שמדובר בנושא לגיטימי, אז העניין נהפך לפסול".

 

וייס הוסיף ותקף את ההחלטה: "ראש המועצה וכל חבריו הם חלק מחברה שנסחפת לחורבנה. זה רע מאוד, כי התורה אומרת שאדם זה רק איש ואישה, ומי שלא איש ואישה הוא לא אדם. מי שלא מבין את זה הוא אדם עיוור, חשוך ורשע... תראו מה קורה לאירופה, למרקל, בגלל ההומואים ובגלל אלו שמובילים את העניין של עולם ישן עד הייסוד נחריבה. בגלל שהנושא הזה הפך כביכול לזכויות האדם, לא קיימת יותר אירופה. האיש הזה מזוהה כמי שנושא את הדגל של החברה הלהט"בית... קידום הנושא הלהט"בי הוא לא רק השמדת העם היהודי אלא גם השמדה של האנושות".

 

התא הגאה באוניברסיטת בר אילן הגיב בחריפות על התבטאויותיו של וייס: "פרופסור וייס מחזיק בתואר על בסיס ידיעותיו בספרות, אך לצערנו, למרות הבנתו של מילים ומשמעותן, וסקירותיו על היכולת של הביטוי הרגשי האנושי דרך מילים, בחר הפרופסור להדיר, להשפיל, לבזות ולשסות באמצעותן דווקא ערב יום הדין הקרב עלינו. הפרופסור מחבר בין אהבה של שני אנשים ושוויון מגדרי בין גברים לנשים כחורבן התרבות והאנושות, כאדם אשר שונא כל אדם חוץ מאשר אדם כמוהו.

 

"פרופסור וייס הוא גבר חשוך, שמתעסק בלשמר אליטה גברית ואשכנזית שבכל הזדמנות תשנא ותרדוף קבוצות חברתיות אחרות — הפעם אלו היו הלהט"ב.

"התא הגאה באוניברסיטת בר אילן ימשיך להוקיע התבטאויות כאלה בחברה הישראלית בכלל, ובתוך אוניברסיטת בר אילן בפרט — אנו ממליצים לו ולאחרים לאהוב ולא לשנוא, לחבק ולא לנתק, לקרב ולא לשסות. שנאת חינם הביאה לחורבן הבתים, השנאה שלו מקרבת אותנו לחורבן נוסף.

 

אהבה בין שתי נשים או שני גברים לא שונה מאהבה בין גבר לאישה".

 

וייס הגיב: "אף אחד לא יסתום לי את הפה. כל מה שאמרתי היה בעדינות רבה מאוד. אין לי מה להתנצל ואני עומד מאחורי הדברים שאמרתי. אני לא אכנע לכל תא או ארגון, ואף אחד לא יפחיד אותי".

 

מבר אילן נמסר: "פרופ' וייס אינו מלמד בבר אילן. הוא פרופ' אמריטוס, ועל כן איננו מוצאים מקום להגיב על דבריו. נציין כי בבר אילן פועל תא סטודנטים גאים המוכר על ידי האוניברסיטה ויש איתו שיתוף פעולה מלא, כולל עריכת אירועים לרגל יום הגאווה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 14 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות