כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
זכות המחאה

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מחאת שכנים חריפה נגד אנטנות סלולריות אינה מהווה הוצאת לשון הרע

בימ"ש השלום בחיפה דחה תביעת לשון הרע שהגישה משפחה נגד שכניה, שמחו על כך שהציבה בביתה אנטנות סלולריות.

ליאור פרי 
פורסם: 28.09.16, 08:06

נדחתה תביעת לשון הרע שהגישו בני זוג מבוגרים ובתם עובדת האוניברסיטה בטענה שמסע הפרסומים האינטנסיבי שניהלו נגדם שכניהם, שכלל פרסום רחב בפייסבוק ושלל פעולות מחאה נגד התקנת אנטנות סלולריות בביתם, מהווה הוצאת לשון הרע. התובעים דרשו פיצוי בסך 300 אלף שקלים אולם תביעתם נדחתה, כאמור. בנוסף, הוטל עליהם לשלם לנתבעים הוצאות משפט בסך 10,000 שקלים.

 

פסיקה זו של בית משפט השלום בחיפה קובעת למעשה כי מחאה סביבתית של תושבים נגד הצבת אנטנות סלולריות בדירת שכניהם היא לגיטימית וכי

במסגרת האיזונים הנכונים יש להעדיף במקרה זה את השמירה על חופש הביטוי והמחאה הסביבתית, גם אם הדבר כלל פרסום שלילי בפייסבוק.

 

התובעים טענו כי הפרסומים נגדם ברחוב וברשת, שכללו בין השאר הפגנות, תליית שלטים והנפתם, חלוקת פלאיירים וריסוס גרפיטי, פגעו בשמם הטוב ובעבודה של בתם, זאת למרות שהקרינה מהאנטנות בביתם אינה מסוכנת. השכנים טענו מנגד באמצעות עו"ד גיל מור כי הפרסומים נעשו במסגרת מחאה לגיטימית וכי אינם מהווים פרסום לשון הרע כי ברובם לא הוזכרו שמות התובעים. עוד טענו הנתבעים כי חלק מהפרסומים לא נעשו על ידיהם ולכן אין לייחס להם את האחריות לכך.

 

בהתייחסה לפרסומים מכפישים באינטרנט קבעה השופטת מעין צור כי יש כיום מקום להסדרת הנושא, אך בהיעדר עדכון ראוי של דיני לשון הרע קיימים מוטב להחילם בשינויים המתחייבים על הטענה לפרסום מכפיש. השינויים הנדרשים הם באשר ליסוד לשון הרע במסגרת תגובות בכלל ותגובות אנונימיות בפרט, כך שלפעמים הפרסום המשמיץ נבלע בהמון. במקרה זה מדובר בדברים שנכתבו בדף הפייסבוק הפרטי של אחת השכנות והוסרו למחרת.

 

בית המשפט סבר כי הנסיבות שהובילו לפרסום הדברים - התנגדות השכנים להתקנת אנטנות בבית התובעים תמורת כסף - אינן מהוות פגיעה קשה מדי בתובעים. לכן בסופו של דבר נדחתה תביעת התובעים נגד שכניהם שמחו על הצבת האנטנות.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות