כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
כולם ביחד

המיונים לקורס קפדניים מאוד צילום: דובר צה"ל
המיונים לקורס קפדניים מאוד צילום: דובר צה"ל
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

גאווה ברמת גן: שמונה תלמידים מאותה הכיתה סיימו יחד את אחד הקורסים היוקרתיים בצה"ל

שמונה חברי כיתה בתיכון בליך סיימו יחד את קורס התכנות של בית הספר למקצועות המחשב וההגנה בסייבר בצה"ל. הבוגר יוני קליגר: זו חוויה שונה. החברים עזרו מאוד זה לזה. רכזת המגמה רוחמה לצטר: הרגשתי גאווה גדולה. זו הייתה הוכחה שאנחנו עושים עבודה טובה

איתי עמיקם 
פורסם: 25.09.16, 08:16

ביום חמישי שעבר סיימו חניכי קורס התכנות של בית הספר למקצועות המחשב וההגנה בסייבר בצה"ל את הכשרתם. על מגרש המסדרים שעמדו עליו החניכים הנרגשים היה מחזה לא שגרתי — שמונה מבוגרי הקורס היוקרתי למדו באותה כיתה בתיכון בליך ברמת גן. מפקדי הקורס הזמינו גם את רוחמה לצטר, רכזת מדעי המחשב ומגמת הנדסת התוכנה בתיכון, כדי לקבל תעודת הוקרה.

 

קורס התכנות של בית הספר למקצועות המחשב בצה"ל הוא מהקורסים המבוקשים והיוקרתיים ביותר בצה"ל. החניכים לומדים שפות תכנות מגוונות, בניית אתרי אינטרנט ופיתוח אפליקציות. המיונים לקורס קפדניים מאוד.

 

עוד ברמת גן:

צפו: טרקטור הרים כלי רכב והזיז אותו מהדרך ברמת גן

הכירו 12 זוגות תאומים שעלו לכיתה א'

 

בוגרי הקורס מבליך. מימין: שחר להב, יוני קליגר, יובל חן, עידו זייף, איתי גולן, יריב גבריאל, עומר חן וליעד כהן (צילום: דובר צה"ל)
בוגרי הקורס מבליך. מימין: שחר להב, יוני קליגר, יובל חן, עידו זייף, איתי גולן, יריב גבריאל, עומר חן וליעד כהן (צילום: דובר צה"ל)

 

"לא הפתיע אותי ששמונה מבוגרי המגמה בבליך התקבלנו לקורס", מציין יוני קליגר, 19. הלימודים במגמה הם ברמה גבוהה מאוד".

 

עומר חן, גם הוא בוגר המגמה שצעד על מגרש המסדרים, מתאר כי "התוכניתנים בצה"ל הם שעומדים מאחורי כל המערכות המתקדמות בצבא. בכל האגפים ובכל התחומים בצבא צריך מערכות תומכות. היום הצבא לא יכול לתפקד בלי המערכות הללו".

 

קליגר מסביר כי "זה הקורס הכי יוקרתי שיש לבית הספר למקצועות מחשב להציע. צריך ראש על הכתפיים כדי להגיע לפה. באזרחות חוטפים את הבוגרים בגלל הידע הרב שצוברים פה ובגלל שבאמת מדובר בטכנולוגיות הכי מתקדמות שיש כיום".

 

הוא מוסיף כי תקופת הקבע של שנתיים וחצי שנדרשים בוגרי הקורס לחתום לא הרתיעה אותו. "די מהר החלטתי שזה שווה את זה. השנתיים וחצי הללו שאתה תורם לצה"ל משתלמות מאוד אחרי השחרור. היחס לבוגרי הקורס בראיונות עבודה לאחר השחרור שונה לחלוטין. מי שמגיע לפה מבין שמה שהוא עושה תורם לא פחות מחייל קרבי. התרומה שלנו לצה"ל גדולה מאוד. בסופו של דבר, העבודה שלנו היא שתורמת במידה רבה מאוד לחיילים ולמפקדים בשטח".

 

איך ההרגשה להיות בקורס עם חברים מבית הספר?

קליגר: "זו חוויה שונה מאוד. אתה נמצא עם שמונה חברים באותו מקום, ותמיד יש עם מי לדבר ועם מי לחלוק את החוויות ואת הקשיים. החברים מהבית עזרו מאוד זה לזה".

 

חן מוסיף: "בגלל שמדובר בקורס אינטנסיבי מאוד אתה חייב לאהוב את התחום. אנשים מגיעים לכאן לא רק בגלל הביטחון הכלכלי שהקורס מציע אחרי השחרור, אלא כי הם אוהבים תכנות והם רואים אתגר בתחום הזה".

 

"אין ספק שמדובר במספר חריג יחסית של בוגרים, אבל זה לא הפתיע אותי כלל", אומרת רכזת המגמה בבליך רוחמה לצטר. "אנחנו עושים עבודה טובה מאוד בבליך. מלבד העובדה שהאוכלוסייה שמגיעה לתיכון איכותית מאוד וחדורת מוטיבציה, אנחנו במגמה משתדלים תמיד להישאר בחזית. כל הזמן אנחנו מצרפים עוד ועוד מורים ופותחים עוד מעבדות".

 

לצטר מציינת כי מגמת הנדסת התוכנה בבליך היא המגמה היחידה בארץ שמציעה שלושה מסלולי בחירה — סייבר, כתיבת אפליקציות ושירותי רשת. "יש לנו

צוות מקצועי ומיומן שלא מפסיק להתעדכן. האווירה שנוצרת בבית הספר היא של יחידת עילית. התלמידים שלנו זוכים להרצאות של מיטב המרצים. יש אווירה של השגיות. כשאני שומעת על תלמידים שמגיעים לקורסים היוקרתיים אני מרגישה הרבה נחת. במגמה שלנו תלמידים נדרשים ליותר, אבל הם גם מקבלים יותר. כשהגעתי לטקס וראיתי את ההורים הייתה לי הרגשה שלכל הורה יש ילד אחד שמסיים את הקורס, אבל לי שמונה ילדים. הרגשתי גאווה גדולה מאוד. זו הייתה הוכחה שאנחנו כנראה עושים עבודה טובה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות