כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
סוגר מעגל

"יש קארמה טובה ביני לבין נתניה" צילום: מכבי נתניה
"יש קארמה טובה ביני לבין נתניה" צילום: מכבי נתניה
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

יהלום בצהוב: ברק בדש סוגר מעגל וחוזר למכבי נתניה

עם שובו לקבוצת נעוריו, מכבי נתניה, מספר ברק בדש מדוע החליט לרדת ללאומית ולשחק בשכר הנמוך ממה שהיה רגיל לקבל. מגלה מה גרם לו לעזוב את רעננה. מה חשב אביו על הצעד המפתיע. והאם הוא מאוכזב מחיים סילבס. "אני עוזב בלב שלם, יש לי חלק בהצלחה של רעננה"

ערן גולן 
פורסם: 21.09.16, 08:47

לאחר 13 שנים של נדודים, בהן עבר 11 קבוצות, חזר ברק בדש הביתה עם טופס טיולים עמוס. בגיל 34 הוא שב ללבוש את המדים של מכבי נתניה , אותה עזב כשסיים גיל נוער. השבוע, במשחק הניצחון של קבוצתו הישנה/חדשה על מכבי שעריים, שתי דקות לסיום, כשהקפטן ערן לוי הוחלף, הוא העביר את הסרט לבדש, והמהלך הסמלי הזה סימן את סגירת המעגל. כמה רגעים לפני שקיבל את הסרט, סובב בדש - שנכנס כמחליף - כדור שהיה בדרך לסגור עניין, אך פגע בקורה. למזלו שעריים לא הצליחו להשוות ובדש חגג עם חבריו ניצחון חשוב.

 

 

ברק בדש במדיו החדשים. "זו ירידה לצורך עלייה" (צילום: מכבי נתניה)
ברק בדש במדיו החדשים. "זו ירידה לצורך עלייה" (צילום: מכבי נתניה)

 

"טוב שזה נגמר ככה. אם היו משווים לנו, הייתי מת", הוא מספר השבוע. "כמה החמצות היו לנו... יכולתי להבקיע כמה דקות לסיום. סבבתי לרחוק, אבל פגע בקורה. היינו שווים את הניצחון ומזל שזה נגמר בצורה כזאת. אנחנו בדרך הנכונה".

 

איך הרגשת לעלות על המגרש במדים של מכבי נתניה?

"מרגש מאוד. הקהל קיבל אותי בצורה יפה מאוד. הייתה בכורה פשוט מרגשת. גדלתי בעיר הזאת, גדלתי על הקבוצה הבוגרת כאוהד שלה. שיחקתי במועדון עד סוף הנוער והנה סגרתי מעגל, וזה דבר באמת מרגש מאוד. ללבוש שוב את המדים של נתניה זה לא עוד דבר בשבילי, זה משהו מיוחד".

 

לרדת לשחק בלאומית וגם לקבל פחות כסף? זה לא מהלך שגרתי בקריירה של כדורגלנים.

"זה לא דבר פשוט, אבל אני עושה דברים לפי הרגש, וכך היה לאורך כל הקריירה שלי. כשהחלטתי ללכת לקריית שמונה, זו הייתה החלטה חכמה וזו הייתה תקופה מדהימה, אחר כך הייתה האפשרות להמשיך עם קריית שמונה לשחק בליגה האירופאית, אבל בחרתי ללכת ולשחק בבוורן, וזו היה צעד טוב. מכבי תל אביב, שהיו לי רגעים גדולים איתה, ואז רעננה שבה עשינו הישג נהדר וחסר תקדים למועדון עם ההגעה לפלייאוף העליון. תמיד הייתי שלם עם ההחלטות שלי ותמיד הצלחתי ועשיתי דברים יפים בקבוצות ששיחקתי בהן, ועכשיו אני במכבי נתניה ובאמת שאני רוצה - ובמיוחד במועדון הזה, בבית שלי - לעשות דברים גדולים, להצליח לעלות ליגה ולהחזיר את נתניה למקום הטבעי שלה. המועדון הזה חייב להיות בליגה הראשונה".

 

רגשות מעורבים

לצד ההתרגשות בעיר היהלומים, במועדון ששיחרר אותו, ישנם רגשות קצת מעורבים. ברעננה לא ממש עשו מאמצים להשאיר את החלוץ, וכאשר נוצר בקבוצה עומס בשפיץ לצד ההצעה על בדש, הוחלט על פרידה.

"ההחלטה להיפרד הייתה של שני הצדדים. הכל בסדר, ממשיכים הלאה. בסופו של דבר לקחתי את ההחלטה כי דיברתי עם ראשי נתניה ושמעתי מהם דברים שמאוד התרשמתי מהם. הם פשוט הצליחו לשכנע אותי עם מילים מאוד חמות להגיע לנתניה".

 

בדש מנסה להישמע ממלכתי, אבל הסיפור קצת פחות מכובד מכך. ברעננה הוחלט על עזיבת שחר הירש, אך לא נמצאה קבוצה שתקלוט אותו והוא נשאר לבסוף בקבוצה או במילים אחרות המועדון נתקע עם החוזה שלו. מנגד על בדש היו הצעות מעבר למכבי נתניה שעשתה מאמצים גדולים להביאו. גם בני יהודה רצו אותו לקדנציה שנייה בשכונה, וגם בית"ר ירושלים התעניינה מאוד בשירותיו. בדש ישב על חוזה יחסית גדול ברעננה ונוצרה הזדמנות להיפטר ממנו, והובהר לבדש שאם הוא רוצה לעזוב, הוא יותר ממוזמן.

 

התאכזת מהיחס של רעננה כלפיך?

"זו לא בדיוק אכזבה. ברגע שהחלטתי לעזוב, עשיתי את זה בלב שלם. זה לא היה פשוט. נקשרתי מאוד לאנשים שם, לשחקנים ולמועדון. הגעתי לפני שנה לרעננה, ואני חושב שהיום המועדון נמצא במקום אחר. המועדון עשה קפיצת מדרגה רצינית, הגענו להישגים יפים מאוד, ורעננה הטביעה את חותמה בליגת העל כקבוצה לגיטימית, חזקה וטובה. ההגעה לפלייאוף העליון היה שיא למועדון. עם כל הצניעות - יש לי חלק בזה. עצם ההגעה שלי להפועל רעננה עשתה משהו גם על המגרש וגם מחוצה לו. הצלחתי לסייע לקבוצה ולתרום שערים חשובים. הצלחתי לתרום מהניסיון שלי ולסייע לשחקנים צעירים. המועדון עשה היסטוריה עם ההגעה לפלייאוף העליון, הייתי חלק מזה, אז אני מרוצה. תמיד אומרים לי עשית טוב במקום אחד, לך תעשה טוב במקום אחר. אני רוצה עכשיו לעשות טוב בנתניה".

 

אני רוצה להבין - לא היה לך מקום ברעננה? המועדון הרי צריך שחקן כמוך גם מקצועית וגם אישית.

"בוודאי שהיה לי מקום להישאר שם. מבחינה מקצועית לא רק שיכולתי להישאר ברעננה, יכולתי בכלל להישאר בליגת העל בקבוצה אחרת, אבל השיקול הרגשי ללכת לנתניה גבר על הכל. שמע, יש כאן גם עניין אישי. על המשפחה שלי היה מעין משקל כבד עם הנושא הזה. כולנו גדלנו בנתניה, אוהדים של מכבי נתניה. אבא שלי היה הולך למשחקים עוד מהתקופה של עודד מכנס ובני לם, ומאוד רצו לראות אותי יום אחד מגיע לשחק במועדון שכולם אוהדים. סגירת המעגל הייתה גם למשפחה. בשביל אבא שלי לראות אותי משחק במדים של מכבי נתניה זה סוג של הגשמת חלום פרטי שלו. במהלך השנים כל הזמן רצו שאחזור לנתניה. עברתי לא מעט קבוצות בקריירה שלי, ואבא שלי תמיד היה אומר לי 'תחתום איפה שמשלמים לך הכי הרבה'. הפעם, כשהוא שמע שיש לי הצעה ממכבי נתניה, לא שמעתי אותו מדבר על כסף. 'לך לנתניה תעלה אותם ליגה', הוא אמר. זה

היה משעשע. ההחלטה להגיע הייתה גם כדי לסגור מעגל גם למשפחה".

 

חלוצים על הראש

חיים סילבס הוריד לך חלוצים על הראש במקום לתת לך קצת יותר קרדיט. אתה מאוכזב ממנו?

"אני לא מאוכזב ממנו ולא לוקח את הדברים בצורה כזאת. גם בשנה שעברה היו הרבה חלוצים, ותחרות זה דבר טוב. אי אפשר לבנות עליי כל העונה. יש משחקים שאתה בכושר, יש כאלה שפחות, יש פציעות והרחקות, כך שזה בסדר מבחינתי שהייתה תחרות על העמדה. בסך הכל היחסים עם סילבס היו בסדר גמור. הוא נתן לי אפילו יחס עודף. הגעתי ממכבי ת"א, שזה מעבר לא פשוט. אחרי שאתה משחק ברמות הכי גבוהות עם קהל גדול והציפיות בשמים, לעבור לשחק ברעננה הצנועה ללא קהל ולחץ, זה לא דבר קל ובאמת שסילבס נתן לי את היחס הכי טוב שיכולתי לקבל. היו לנו פה ושם אי הסכמות וחילוקי דעות כשחשבתי שאני צריך לפתוח והוא חשב אני צריך לעלות כמחליף. הוא שיתף אותי בכל החלטה, אבל אלו דברים רגילים שקורים וזה בסדר".

 

מה אתה צופה לרעננה העונה?

"אני חושב שדווקא עכשיו, כשעזבתי, והגיעו שחקנים שיחזקו את הקבוצה, היא תהיה טובה. יהיה כמובן קשה מאוד לשחזר את ההישג משנה שעברה, ואם הם יצליחו להגיע שוב לפלייאוף העליון, זה יהיה אדיר עבורם".

 

נראה אותך חוזר לליגת העל?

"זו ירידה לצורך עלייה. אני אחזור לליגת העל יחד עם נתניה. המטרה היא לעלות ליגה עם מכבי נתניה. אנחנו לא מדברים על זה בשקט אלא מצהירים בבירור - אנחנו רוצים לעלות ליגה. כולם יודעים ומודעים לכך ואומרים זאת. בנו כאן קבוצה לעלייה".

 

תסיים את הקריירה בנתניה?

"יכול מאוד להיות שכן. יש קארמה טובה ביני לבין נתניה. אני מקווה ומאמין שהדברים יתפתחו בצורה טובה ואמשיך שם עד הסוף. יש לי הרבה מה לתת ולעשות עם המועדון. אנחנו בסך הכל בהתחלה ונראה איך הדברים יתפתחו".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות