כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הרימו ידיים

סיטון-יהודה
סיטון-יהודה 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בחלק מעמותות הסיוע הקטנות החליטו: השנה בלי סלי מזון לחג

בעמותות הסיוע בחולון ובבת ים נערכים לחלוקת חבילות מזון לקראת ראש השנה. במקביל, במספר ארגונים קטנים החליטו הפעם שלא לחלק חבילות מזון ולהתמקד בסיוע אחרי החגים. מפעילת ארגון: "המספרים רק גדלים והרגשתי שאני קורסת"

חופית כהן 
פורסם: 21.09.16, 08:00

חגי תשרי כבר בפתח ובזמן שרוב האנשים עסוקים בקניית מזון לחג, רכישת בגדים חדשים ומשא ומתן סביב ההחלטה היכן חוגגים את ראש השנה, בעמותות החסד מבקשים שדווקא עכשיו שלא נשכח את מי שאין לו.

 

עוד בשפלה:

הזמין את חברו חסר הבית לגור עימו ומצא עצמו נעול בחוץ

 

מנהלת הסניף של 'חסדי נעמי' בבת ים, מירי סיטון יהודה מספרת כי בשבועות האחרונים מתנדבי הסניף עובדים במרץ רב, "כשהחגים מתקרבים אנחנו עובדים

ללא הפסקה, הסניף שלנו מאכיל כ־400 משפחות וזה דורש הרבה תרומות ומאמץ. לצערי דווקא כאלה שתורמים כל השנה מתקשים לתת בחגים כי יש להם הוצאות רבות משלהם לקראת החג. בראש השנה יש המון מצרכים לקנות, בגדים חדשים וכלים, וכל זה קורה רגע אחרי החופש הגדול שבו גם ככה משפחות נאלצות להוציא הרבה על קייטנות ופעילויות לילדים וציוד לבית הספר, כך שמבחינת תרומות זה זמן קשה. לצערי גם השנה יש עלייה במספר הפונים אלינו. כבר 18 שנים שאני נמצאת בסניף בבת ים ומשנה לשנה המספרים רק עולים. בעבר רק אם אחד מבני הזוג היה מובטל המשפחה הייתה פונה לעזרה, אך היום אנחנו חיים במצב שבו גם שני הורים עובדים לא מצליחים לסגור את החודש וזקוקים לסיוע".

 

גם בחולון מדווחות העמותות על עלייה במספר הפונים, והמתנדבים מספרים על עומס לקראת החגים, "תמיד כשמגיעים החגים אני מתמלא חשש, זה פחד אמיתי מהרגע שיגמרו חבילות המזון אבל עדיין יהיו אנשים שימתינו בתור", סיפר סגן ראש עיריית חולון, עמוס ירושלמי, שמפעיל למעלה מ־20 שנה את עמותת 'יד לחבר' בשכונת ג'סי כהן.

 

 

סיטון-יהודה. מספר הפונים כל הזמן עולה
סיטון-יהודה. מספר הפונים כל הזמן עולה

 

"בכל שנה נוספים עוד ועוד אנשים שמושיטים יד ומבקשים עזרה, חיילים בודדים, אמהות חד הוריות, משפחות שלא מצליחות לסגור את החודש וקשישים שבכלל לא חולמים להזמין את ילדיהם לחג כי בקושי נשאר להם כסף אחרי שהם קונים תרופות. בכל שנה הם מבקשים שלא אשכח אותם ואשמור להם גם בחג הבא חבילה, אבל לצערי בכל חג יש עוד ועוד פונים חדשים. יש בעיר שלנו סיפורים טראגיים, אנשים שאין להם קורת גג סבירה ובוודאי לא משהו לשים על שולחן החג, נשים צעירות בלי משפחה וילדים שפשוט רעבים ללחם.

 

"רק היום קיבלתי 40 טלפונים והחגים עוד לא התחילו", הוא מוסיף. "לצערי, אנשים רבים חוששים לגשת לרווחה, חלק חוששים שייקחו להם את הילדים וחלק פשוט מתביישים. אני יודע שחגים הם ימים של שמחה אבל דווקא בזמן הזה צף כל הקושי של מי שאין לו סיבה לשמוח. אנחנו מאכילים כ־700 משפחות כשהצפי הוא שהחג המספר יעלה באופן משמעותי, והחלוקה מסתיימת ב־29 בספטמבר. לכן אני מזמין את כל מי שיכול לתרום כסף, מזון או עזרה בהתנדבות, להגיע לעמותה שלנו ולעזור לנו, אחרת נאלץ לומר 'לא' למי שזקוק לעזרה כדי לשבת מול שולחן חג מכובד".

 

אך לא כל ארגוני החסד, בעיקר לא הקטנים, מצליחים להתמודד עם הלחץ ויש כאלה שהודיעו בצער לנזקקים שהפעם לא יחלקו חבילות. "בפסח ניסיתי לצמצם פעילות אבל הבנתי שאו שעושים במאה אחוז או שמוותרים", סיפרה תושבת חולון שהפעילה ארגון חסד במשך ארבע שנים והשנה החליטה לסגור אותו באופן זמני. "הפעילות הזו דורשת המון חוסן נפשי, זמן ואנרגיות ואחרי ארבע שנים הרגשתי שאני קורסת.

 

"כל מי שנמצא בתחום הזה יודע שהמספרים רק גדלים ואני הרגשתי שהנפש שלי קורסת מהמצב הזה, לכן החלטתי השנה שלא אארגן חבילות מזון. אני מקווה שלקראת פסח אצליח לאגור כוחות ולחזור במלוא המרץ. בעצם תכתבי שאני מקווה שעד פסח לא יהיו נזקקים, כי אף חג לא יכול להיות שמח כשאתה יודע שיש אנשים רעבים במדינה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות