כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מבצע מורכב

אילוסטרציה צילום: Shutterstock
אילוסטרציה צילום: Shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תושבי שכונת נחלים בעתלית: התבקשנו לממן לילדינו הסעות לבית הספר

עבודות התשתית סביב בית הספר גלי עתלית טרם הסתיימו, ומשרד החינוך אסר על הגעה לבית הספר דרך אתר הבנייה. משרד החינוך אישר השתתפות במימון ההסעות לילדי שכונת נחלים, המהווים שליש מתלמידי בית הספר. ההורים טוענים כי המועצה מחייבת אותם במלוא עלות ההסעות. המועצה מכחישה

טלי ליבמן 
פורסם: 20.09.16, 09:45

תושבי שכונת נחלים בעתלית התבקשו לשלם 1,000 שקלים בעבור הסעות לילדיהם. זאת לדבריהם בניגוד למה שהובטח להם בשנה שעברה. מדובר בבית הספר גלי עתלית שעבר למבנה חדש שאין אליו דרכי גישה מהשכונה, שבה מתגוררים כשליש מתלמידי בית הספר - 147 במספר. הדרך היחידה למקום עוברת באתר בנייה או בכביש ראשי, אך מפאת מסוכנותה אסרה המשטרה על התושבים להשתמש בה.

 

בית הספר נפתח בשנת 1954, וכשהמבנה הישן כבר לא סיפק את צורכי היישוב הוקם המבנה החדש בעלות של 20 מיליון שקלים. מיקומו בשולי היישוב ועבודות התשתית בסביבתו שטרם הסתיימו הובילו את ההורים בשנה שעברה לאיים בהשבתת הלימודים. אבל בסופו של דבר מימן משרד החינוך הסעות, והמועצה התחייבה להסדיר את הגישה לבית הספר עד לפתיחת שנת הלימודים הנוכחית. והנה, שנת הלימודים תשע"ז כבר בעיצומה, ומכיוון שהעבודות טרם הסתיימו האיסור לשלוח את הילדים לבית הספר דרך אתר הבנייה עומד בעינו.

 

בעבר הובטחו להורים כי יוקמו מרכיבים שונים שיבטיחו את ביטחון הילדים, דוגמת גשר להולכי רגל, אך דבר לא קרה. לטענת ההורים, מכיוון שהמועצה לא השלימה את העבודות באתר אישר משרד החינוך השתתפות במימון ההסעות לבית הספר, אך המועצה מסתירה את המספרים מההורים ודורשת מהם לשלם עבור ההסעות במלואן. אמא לתלמידה בגלי עתלית: "כל עוד אין דרך אחרת, המועצה לא יכולה לחייב אותנו לשלם על זה. זה אבסורד".

 

מהמועצה האזורית חוף הכרמל נמסר בתגובה: "המועצה נענתה לבקשת ועד הורי בית הספר גלי עתלית, ואירגנה מענה להסעת כלל ילדי בית הספר למי מההורים

שמעוניין בהסדר זה. המתווה גובש עם ההורים כדי לתת מענה מיטבי לשנת תשע"ז לאור הפיתוח המואץ באזור בית הספר. ההורים אינם נדרשים לשלם את העלות המלאה של ההסעות, אלא להשתתף בה. חשבון פשוט יראה כי העלות להורים נמוכה בהרבה מהעלות בפועל, שכּן 1,000 שקלים ל-190 ימי לימוד הם קצת יותר מחמישה שקלים ליום, מחיר נמוך לכל הדעות מהעלות האמתית של השירות. נוסף על כך מעמידה המועצה תקציב של 60 שקלים לסבסוד העלויות לאחים ולמשפחות שזקוקות לסיוע. מענה זה הולם את חוזר מנכ"ל משרד החינוך, אושר על ידי ועד ההורים של בית הספר וזכה לתמיכת המחוז במשרד החינוך".

 

ממשרד החינוך נמסר כי "האחריות לארגון ההסעות ומימושן חלה על הרשות המקומית. משרדנו אישר באופן חריג הסעת ילדים לבית הספר גלי עתלית לשנת הלימודים הנוכחית. עוד נציין כי משרדנו משתתף במימון ההסעות לרשויות מקומיות על סמך אחוז ההשתתפות אשר נקבע לכל רשות ורשות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות