כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לא נעים

דנה פרץ צילום: תומי הרפז
דנה פרץ צילום: תומי הרפז
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חולת פסוריאזיס: "גירשו אותי בבושת פנים מהבריכה"

דנה פרץ טוענת כי הוצאה מהבריכה במושב בני עטרות הסמוך ליהוד בשל מחלת פסוריאזיס שהיא סובלת ממנה, אף שאינה מידבקת כלל. "הייתי בהלם", היא אומרת. מנהל הבריכה: היו לה פצעים פתוחים והיא הלהיטה את האירוע

נועה בן צבי 
פורסם: 05.09.16, 07:51

דנה פרץ הגיעה עם ילדיה לבריכה במושב בני עטרות הסמוך ליהוד. לטענתה היא הוצאה מהבריכה בשל מחלת פסוריאזיס שהיא סובלת ממנה, אף על פי שמחלה זו אינה מידבקת. "בחיים לא השפילו אותי ככה", היא אומרת.

 

פרץ, 30, תושבת ראשון לציון, סובלת מפסוריאזיס. בשבוע שעבר היא הגיעה לבריכה במושב עם חברתה תושבת יהוד, עם אחותה ועם ילדיה הקטנים.

"אני סובלת מהמחלה מאז גיל שבע ובמשך 23 שנה", היא מספרת. "זה נראה ממש לא טוב, אין מה להגיד, אבל בסך הכול מי שסובל מהמחלה זאת אך ורק אני".

 

עוד באזור:

תושב סביון איים על אשתו: "זה יהיה הסוף שלך"

שוטר ביצע מעשה מגונה והטרדה מינית במתנדב

גבעת שמואל מציגה: חופש גדול עם צדק חברתי

 

דנה פרץ. "בחיים שלי לא קרה לי מקרה דומה" (צילום: תומי הרפז)
דנה פרץ. "בחיים שלי לא קרה לי מקרה דומה" (צילום: תומי הרפז)

 

פסוריאזיס היא מחלה כרונית שבה תאי העור מתחלפים בקצב מוגבר והיא מתבטאת בפצעים על העור, בדרך כלל בצבע אדום וסגול, המכוסים קשקשת. המחלה אינה מידבקת ואין כל חשש מהידבקות במגע עם אדם חולה. קצב המחלה משתנה מאדם לאדם. המחלה יכולה להיעלם לחודשים אחדים עד שנים ואחר כך לחזור, בדרך כלל בגלל מצבי לחץ.

 

"למרות המחלה אני נוהגת ללכת לים, לבריכה, לבתי מלון. לעתים קרובות אני מקבלת מבטים לא נעימים ולפעמים שומעת התלחשויות מאחורי הגב, אבל בחיים

שלי לא עברתי מה שעברתי באותו יום בבריכה. גירשו אותי בבושת פנים", היא מספרת. "הייתי בבריכה של הקטנים עם שני התינוקות, החזקתי אותם על הידיים שלי. גובה המים בקושי עובר את כף הרגל שלי. לפתע הגיע אדם וביקש לדבר איתי בצד. הוא שאל מה הפצעים על העור שלי, כי הוא מחויב על פי התקנון לשאול. למרות שזה לא היה נעים הסברתי לו בעדינות שמדובר בפסוריאזיס והמחלה אינה מידבקת. הוא הבין והלך. אני יכולה להבין את הצורך שלו לשאול שאלות, זה התפקיד שלו.

 

"אחרי חצי שעה הוא חזר, הייתי בתוך הבריכה והוא צעק לי שאצא מהמים. הוא אמר בקול רם, וכולם שומעים, שהוא קיבל הוראה מגבוה להוציא אותי מהמים. הדברים נאמרו בקול רם כך שאנשים בקרבת מקום הסתכלו עליי. בחיים שלי לא קרה לי מקרה דומה. בחיים לא גירשו אותי משום מקום ובחיים לא עברתי את מה שעברתי באותו היום. הילדים שלי בכו כשהוצאתי אותם מהמים. הייתי לבד, נבוכה מאוד וצעקתי לאחותי ולחברה שלי שיצאו מהר. הייתי כל כך נסערת. הייתי בהלם.

 

"כשיצאנו החזירו לנו את הכסף ששילמנו, אבל התעמתי עם אותו אדם. אמרתי לו שלא מגיע לאף אחד לעבור את מה שעברתי עכשיו. אני חולה במחלה 23 שנה ומכירה את כל החוקים והתקנות! חולי פסוריאזיס צריכים להיות חשופים לשמש ולהשתזף, לכן זה טוב לנו ללכת לים ולבריכות, זה מצחיק".

 

איך זה לחיות עם המחלה?

"'קשה להתמודד איתה בעיקר מבחינה נפשית. היא פוגעת בביטחון העצמי. בקיץ אני לובשת בגדים ארוכים למרות החום כדי להסתיר את הפצעים. אבל הילדים שלי לא אשמים. מגיע להם ליהנות בבריכה. חשוב להעלות את המודעות, פסוריאזיס אינה מחלה מידבקת. וגם אם רצו להוציא אותי מהמים, היה אפשר למצוא דרך נאותה יותר מאשר לצעוק וליצור מצב שבו אנשים מסתכלים עליי ככה".

 

מנהל הבריכה מייקי טננבאום מסר: "פנו אליי כמה נשים מבריכת הפעוטות ואמרו לי שיש במים אישה שיש לה פצעים פתוחים. שלחתי את המציל שלי שיוודא במה מדובר. המציל עשה את זה בצד ולא ליד כולם, אבל הצטרפה אליה חברה, והן התנפלו על המציל. היא אמרה שהיא הולכת משם ולוקחת חזרה את הכסף. נכון שהיא הסבירה שיש לה פסוריאזיס ואין עם זה בעיה, אבל זה לא קשור, הפצע הפתוח הוא הבעיה. רק ביקשנו לא להיות בבריכה של פעוטות. היא הייתה צריכה לעמוד ליד התינוקות שלה מבחוץ. ברגע שיש פצעים פתוחים זה מסוכן לבריאות הציבור. יש לי מנוי קבוע בבריכה שגם הוא חולה פסוריאזיס. דיברנו עם הגברת הנכבדה בנימוס, אבל היא הלהיטה את האירוע. היא הייתה יכולה לבקש להיפגש איתי, והייתי מסביר לה את הדברים ברוגע. בראש מעייניי בריאות הציבור בלבד".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 63 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות