כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מהיר ועצבני

ח"כ משה גפני צילום: דנה קופל
ח"כ משה גפני צילום: דנה קופל
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חשיפה: חמישה כתבי אישום בגין עבירות תנועה הוגשו נגד ח"כ משה גפני

בחצי השנה האחרונה הוגשו נגד חבר הכנסת מבני ברק חמישה כתבי אישום בגין עבירות תנועה. בחודש יולי בלבד הוגשו נגדו שלושה כתבי אישום, שניים מהם בהפרש של יום. העבירות המיוחסות ליו"ר ועדת הכספים מגוונות: מהירות מופרזת, נסיעה באור אדום ונהיגה ללא חגורה. גפני בתגובה: ברכב נוהגים כמה אנשים. זהותם תתברר בבית המשפט

איתי עמיקם 
פורסם: 01.09.16, 07:58

בדיון שנערך בכנסת במלחמה בקטל בדרכים נשא ח"כ משה גפני (יהדות התורה) נאום חוצב להבות. "מאז שאני זוכר את עצמי כחבר כנסת עליתי לכאן ודיברתי על הדבר הנורא הזה של תאונות הדרכים, שזה דבר בלתי מתקבל על הדעת", אמר גפני. "אנשים נהרגים, נפגעים, משפחות נהרסות. מדברים ומנסים לעשות, ודבר לא עוזר".

 

גפני, תושב בני ברק, אמר כי תופעת תאונות הדרכים "יותר גרועה ממלחמה". אלא שלמרות הרטוריקה הלוחמנית של חבר הכנסת, המכהן כיו"ר ועדת הכספים, מחודש פברואר הוגשו נגדו חמישה כתבי אישום בגין עבירות תנועה. בחודש יולי בלבד הוגשו נגד גפני שלושה כתבי אישום — אחד בגלל נסיעה באור אדום, השני בגין נהיגה במהירות מופרזת והשלישי בשל נהיגה ללא חגורת בטיחות.

 

קריאה נוספת:

כתב אישום: ח"כ משה גפני נהג במהירות מופרזת

כתב אישום נוסף: ח"כ משה גפני נהג שוב במהירות מופרזת

 

ח"כ משה גפני  (צילום: דנה קופל)
ח"כ משה גפני (צילום: דנה קופל)

 

בחודש פברואר פרסמנו כאן לראשונה כי מכוניתו של גפני תועדה במצלמה משטרתית שהוצבה בצומת הרחובות אלוף שדה ורזיאל ברמת גן נוסעת במהירות של 97 קמ"ש, אף שהמהירות המרבית המותרת בכביש היא 60 קמ"ש. מכונית ה"אופל" של גפני חצתה את הצומת קצת לאחר השעה 23:00 בלילה. בתחילת חודש יוני האחרון התקיים דיון בבית המשפט לתעבורה בתל אביב, ובו העדיף עורך דינו של חבר הכנסת שלא להשיב לכתב האישום וביקש לדחות את הדיון לחודש ספטמבר.

 

חודשיים בלבד לאחר כתב האישום הזה הוגש נגד גפני כתב אישום נוסף עקב נהיגה במהירות מופרזת. בחודש אפריל הוגש לבית המשפט לתעבורה בתל אביב

כתב אישום נגד חבר הכנסת לאחר שמכוניתו שוב תועדה חוצה את צומת הרחובות אלוף שדה ורזיאל ברמת גן במהירות מופרזת. הפעם תועדה מכונית ה"אופל" של יו"ר ועדת הכספים נוסעת במהירות של 91 קמ"ש, יותר מ־30 קמ"ש מהמהירות המותרת בכביש, ב־23:50 בלילה. הדיון הראשון בכתב האישום נקבע לחודש מאי. עורך דינו של גפני ביקש לדחותו. שופטת בית המשפט לתעבורה ענת יהב דחתה את הדיון בחודש ימים. לפני הדיון, שהיה אמור להתקיים בחודש יוני, שוב ביקש עורך דינו של גפני לדחותו בשל טעמים אישיים, ומועד הדיון נקבע לסוף החודש.

 

בחודש יולי האחרון הוגשו נגד גפני שלושה כתבי אישום. בתחילת החודש הוגש נגדו כתב אישום לאחר שעצרו אותו שוטרי יחידת התנועה של תחנת שר"ת נוהג בלי חגורת בטיחות. על פי עובדות כתב האישום נהג חבר הכנסת בשעה 11:00 בבוקר בצומת הרחובות השרון והגליל בתל אביב ולא היה חגור. בחודש יולי התקיים הדיון הראשון בתיק. עורך דינו של גפני ביקש דחייה גם בתיק זה וטען כי "תיק זה ככל הנראה יצורף לתיק אחר". השופט אריה זרזבסקי דחה את דיון ההקראה בכתב האישום לסוף חודש אוקטובר והודיע כי "לא תינתנה דחיות נוספות".

 

יום לאחר הגשת כתב אישום זה הוגש לבית משפט השלום לתעבורה כתב אישום נוסף נגד גפני המייחס לו, שוב, נהיגה במהירות מופרזת. מכוניתו של גפני תועדה חוצה את צומת הרחובות אלוף שדה ורזיאל במהירות מופרזת בשלישית, הפעם ב־27 קמ"ש יותר מהמותר. גם הפעם תועדה המכונית חוצה את הצומת בלילה. הדיון שהיה אמור להתקיים בחודש יולי נדחה לבקשת עורך דינו של גפני, הפעם בשל צו מילואים שקיבל הסנגור ומשום ששותפתו במשרד יצאה לחופשת לידה. הדיון באישום הזה אמור להתקיים בסוף חודש אוקטובר.

 

יומיים בלבד לאחר שהוגש כתב האישום בגין נהיגה במהירות מופרזת הוגש נגד גפני כתב אישום המייחס לו נהיגה באור אדום. גם הפעם תועדה מכוניתו של גפני בצומת אלוף שדה ורזיאל, הפעם בשעה 21:30 בלילה. על פי טענת משטרת התנועה לא ציית גפני לאור האדום שהופיע ברמזור. הדיון בכתב האישום היה אמור להתקיים בסוף חודש יולי האחרון, אך גם הפעם ביקש עורך דינו של גפני דחייה בתיק. בבקשת הדחייה נימק עורך הדין את רצונו לדחות את הדיון מחודש יולי למועד אחרי פגרת בתי המשפט, בשל שירות המילואים שזומן אליו בחודש ספטמבר ובשל העובדה ששותפתו יצאה לחופשת לידה. בית המשפט נעתר לבקשה, והדיון נדחה לחודש נובמבר הקרוב.

 

בשנת 2012 הוגש נגד גפני כתב אישום לאחר שנתפס נוהג בכביש ברחוב רבי עקיבא בבני ברק בניגוד לתמרור אין כניסה שהוצב בכניסה אליו. גפני כפר באשמות וטען להגנתו כי לא הייתה אפשרות לראות את התמרור משום שהוצב עקום. "נסעתי עם רעייתי לקנות כיסא", העיד גפני בבית המשפט. "בכל השנים היה מותר להיכנס ולחנות, אני הגעתי מכיוון רבי עקיבא ופניתי לרחוב מינץ כאשר בשום מקרה וצורה אין אפשרות לראות את התמרור". בהמשך טען גפני: "ביקשתי להישפט כי גם כאזרח וגם כאיש ציבור אנחנו מחויבים בכבודה של המשטרה, אנחנו מצפים שהשוטר יפעל על פי החוק ויראה את הדברים כמו שהם. הוא לא בדק את התמרורים".

 

לאחר הליך הוכחות דחה בית המשפט את טענותיו של גפני והרשיע את חבר הכנסת בעבירה. "התמרור אינו נראה מסובב אלא עם חזיתו כלפי הכביש, דבר הנראה על פניו תקין", קבע השופט שמואל מלמד. לאחר הרשעתו של חבר הכנסת התקיים בעניינו הדיון לטיעונים לעונש. גפני אמר לאחר הרשעתו: "קראתי את הכרעת הדיון ואני מכבדה, אך אני לא מקבלה... בכביש הזה לא היו תמרורים. עשיתי את זה מתוך עניין עקרוני. היום עברתי שם וראיתי ששמו שם תמרורים חדשים וכנראה ששמו את התמרורים בעקבות המשפט הזה". עורך הדין מטעם התביעה פירט שעד אותו אירוע בשנת 2012 צבר גפני לחובתו 36 הרשעות קודמות בדיני תעבורה מאז הוציא רישיון נהיגה בשנת 1971. בעניין זה טען גפני בבית המשפט: "נכון שהיו לי עבירות תנועה, אך אף פעם לא עשיתי תאונה". בשל אי הציות לתמרור גזר השופט מלמד על גפני קנס כספי של 700 שקל.

 

מטעמו של ח"כ משה גפני נמסר בתגובה: "ככל הידוע לנו, לח"כ גפני אין נקודות הרשומות לחובתו במשרד הרישוי. ברכב הרשום על שמו של חבר הכנסת נוהגים כמה אנשים. בחודשים האחרונים צולם הרכב במצלמה ספציפית פעמים אחדות, ולכן מספר הדוחות הגבוה. זהות הנהגים וכשירות המצלמה המדוברת יתבררו בבית המשפט".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות