כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הכדור הוא עקום

"מבחינתי היינו באמצע תהליך, והוא נקטע". בכר צילום: אילן לוי
"מבחינתי היינו באמצע תהליך, והוא נקטע". בכר צילום: אילן לוי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

אחרי חמש שנות עבודה מאומצת, מאמן הכדורגל בן ה-75 נשלח הביתה

"מסיום העונה אני בחוץ, ואני שומע שנגרמו נזקים. ילדים עזבו, הורים לא רוצים להביא את הילדים שלהם כי הם חוששים שלא יהיה ניהול מקצועי". אחרי חמש שנים בראש מחלקת הנוער של רמה"ש, אברהם בכר הולך הביתה

ערן גולן 
פורסם: 03.08.16, 09:00

מחלקת הנוער בכדורגל  של רמת השרון הפכה בשנים האחרונות לשם דבר באזור השרון ובכלל. ממחלקה זניחה ולא מטופחת הפכה רמת השרון לפנינה שמשכה אליה ילדים רבים. דווקא בשיא פריחתה החליטו באגודת הספורט בעיריית רמת השרון לסיים את דרכו של אחד האחראים על ההצלחה הזו - אברהם בכר.

 

 

"היו בקושי 280 ילדים, היו חסרות קבוצות, היה בלאגן אחד גדול ובקיצור שממה. לקחתי את האתגר, ואני יכול לטפוח לעצמי על השכם. יש מערכת מדהימה שאני בניתי. עשיתי דבר מדהים" בכר וראש העיר גרובר (צילום: אילן לוי)
"היו בקושי 280 ילדים, היו חסרות קבוצות, היה בלאגן אחד גדול ובקיצור שממה. לקחתי את האתגר, ואני יכול לטפוח לעצמי על השכם. יש מערכת מדהימה שאני בניתי. עשיתי דבר מדהים" בכר וראש העיר גרובר (צילום: אילן לוי)

 

"צר לי מאוד"

כשבכר הגיע לרמת השרון לפני חמש שנים, הוא מצא שם כלום ושום דבר. את הניסיון העשיר שלו בנבחרות ובמחלקות הנוער בהן עבד לאורך השנים, בכר הביא איתו למורשה והתחיל לצקת את היסודות לבנייה מחדש. אך במסגרת חלוקת התקציבים החדשה באגודת הספורט, החליטו שם שמי שישלם את המחיר יהיה ראש הפירמידה.

 

"מבחינתי היינו באמצע תהליך, והוא נקטע", אומר השבוע בכר המאוכזב. "לבנות פרויקט כזה של מחלקת נוער ראויה, זה לא דבר שעושים ביום אחד. הצלחנו להעמיד מחלקה לתפארת, וחבל לי מאוד שזה נעצר באמצע העבודה. אני לא נכנס לענייני תקציב, אבל מי שאחראי על התקציבים צריך לדעת מה הוא עושה. כנראה שהם לא מספיק מודעים למה שקורה במחלקה. אם הגענו ל-1,200 ילדים, ואם נמצאים במחלקה מאמנים ברמה הכי גבוהה ובשטח רואים התקדמות גדולה, מבינים שיש כאן פרויקט עצום. לקטוע את העבודה באמצע זה חבל ומאכזב, ועל כך אני מצר מאוד".

 

איך נודע לך שאתה לא ממשיך?

"באפריל קיבלתי מכתב שבסוף מאי החוזה בין הצדדים מסתיים, והעירייה עוד לא הקציבה כספים למחלקת הנוער לעונה הבאה. ברגע שזה יקרה, הם אמרו שיוכלו לשבת איתי על חוזה חדש ולהמשיך הלאה. הייתי חמש

שנים במועדון. החוזה שלי התחדש כל שלוש שנים, כך שהייתי אמור לעבוד עוד שנה לפחות. בסוף העונה ישבנו ודיברנו, הם אמרו לי: 'המצב הוא שאין תקציב, ואנחנו לא יודעים מה יקרה'. כך זה נגמר".

 

בעירייה לא מוקירים את פועלך?

"ראש העיר, שאני לא יודע אם הוא מודע בכלל לכל מה שקרה כאן, הוא דווקא איש של כדורגל ואוהב את המחלקה. הוא הרי יודע מה הנזק שיכול להיגרם וכבר נגרם. העבודה מתחילה בקיץ בחיפוש שחקנים ומאמנים, תוכניות, משחקי אימון, מחנות אימון, שיחות עם הורים. מסיום העונה בסוף מאי, אני למעשה מחוץ למערכת ואני שומע שנגרמו נזקים. יש ילדים שעזבו, יש הורים שלא רוצים להביא את הילדים שלהם כי הם חוששים שלא יהיה ניהול מקצועי".

 

"קיצצתי בשכר"

בכר הגיע לרמת השרון אחרי שעבד במחלקות הנוער של המועדונים הכי גדולים בארץ ובנבחרות ישראל. "באתי מהטופ. הגעתי מהנבחרות. עבדתי בכל המקומות, במועדונים הכי גדולים ובכל מקום שהייתי - הטבעתי חותם והצלחתי", הוא אומר. "אנשים אמרו לי: 'מה אתה בא לרמת השרון? אין שם כלום'. עניתי להם: 'אני רוצה לראות אם אני מסוגל לעבוד גם במקום שאין בו תנאים'. לא חוכמה לעבוד במכבי, בהפועל ובנבחרת, ששם אתה מקבל את כל מה שאתה רוצה. רציתי לראות מה אני מסוגל לעשות במקום כזה שלא היה בו באמת כלום. היו בקושי 280 ילדים, היו חסרות קבוצות, היה בלאגן אחד גדול ובקיצור שממה. לקחתי את האתגר ואת היוזמה, ואני חושב שאני יכול לטפוח לעצמי על השכם, כי הצלחתי כאן. היום רמת השרון היא מהמחלקות המובילות בארץ, כולם רוצים להגיע לכאן. יש מערכת מדהימה שאני בניתי, ואני לא מתבייש לומר את זה. עשיתי כאן דבר מדהים. אני לא רוצה להלל את עצמי, אבל עשינו כאן דבר גדול. לקח זמן להטמיע את כל התכנים ולהקים תשתית נוחה, למצוא את אנשי המקצועי הנכונים. בשנה השלישית והרביעית התחלנו לראות את הפירות".

 

עושה רושם שמאוד נהנית ברמת השרון.

"ממש כך, ולכן מה שהכי מפריע לי זה לקטוע את העבודה הזאת באמצע. בסך הכל היה לי טוב מאוד כאן. נהניתי מאוד. ראיתי את עצמי עוד שנים ארוכות במועדון. כבר הורדתי חלק ניכר מהשכר שלי. אני מדבר על סכומים לא קטנים שקיצצתי. הכל כדי להמשיך את העבודה עם הילדים הנפלאים האלה ולא לאכזב אותם. פרויקט נוער הוא טיפוח ארוך טווח".

 

מה יקרה ביום שאחרי? הפרויקט עלול לרדת לטימיון?

"אני כבר מכיר את הסצנריו. יבוא מישהו אחר ויאמר: 'מה שעשיתם זה שטויות, בואו נעשה מעכשיו משהו אחר. אני יודע היטב איפה אני חי".

 

כרגע נראה שהמחלקה בניהולו של גור תמר תמשיך להתנהל במתכונת מעט שונה, כאשר אסף גרינשטיין מונה לאחראי על קבוצות השמיניות וגיא קמין על קבוצות ה-11 בצוותא עם דני יונה, עוזרו של תמר.

בכר: "לפני שעזבתי הגיע אליי אבא עם ילד מהפועל תל אביב, שם עבדתי לפני מספר שנים, במטרה להעביר אותו לרמת השרון. נתתי לו את תקנון המשמעת שיחתום עליו, והוא אומר לי: 'מעניין, החתימו אותי בהפועל בדיוק על אותו תקנון. אמרתי: 'יפה, בהפועל עובדים נכון ועדיין משתמשים בדברים שהשארתי שם'".

 

השבוע חגג בכר 75 ("זה כבר מלא נרות על העוגה, צריך כבר שתי חבילות"), אבל הוא עדיין לא שבע מהכדורגל. "אני יושב מבסוט בבית בגינה עם סיגר, נהנה מהשקט", הוא אומר. "היו לי מספר הצעות, אבל בינתיים אני לא ממהר. אני לא רוצה שליפות מהמותן. יש לי עדיין את הרעב והמוטיבציה. אשוב למגרשים. חשוב לי לסיים עם מילה טובה למועדון. תמיד עזרו לי ומצאתי אוזן קשבת. יש לי הרבה דברים טובים לומר על כולם, ואשאר עם זיכרונות נעימים. אני לא יוצא בהרגשה של מרירות או קיפוח, להיפך".

 

"אילוצי תקציב"

מנהל מחלקת הנוער, גור תמר: "אברהם התחיל איתנו פרויקט לפני כמה שנים. בנינו כאן יחד איתו מחלקה לתפארת. עשינו דברים מדהימים ביחד. המחלקה מונה היום 1,200 ילדים. אברהם הוא אנציקלופדיה של כדורגל, אדם מדהים וחבל לי מאוד שבגלל אילוצי תקציב הוא נאלץ להיפרד מאיתנו. כולם כאן מודים לו על כל השנים. הוא בנה כאן דבר יפה מאוד, ואנחנו מאחלים לו בהצלחה בהמשך.

 

"הכי טוב עבורנו היה שאברהם יישאר, אבל זה המצב שנוצר. חשוב לי מאוד לציין שאעשה הכל כדי שהמחלקה לא תיפגע. בנינו כאן מערכת חזקה, ואין לי ספק שהעבודה תימשך ונמשיך להשביח שחקנים. אני רוצה להודות לאברהם על כל השנים היפות יחד, הוא לימד אותנו הרבה דברים".

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות