כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לא שותקים

הרב יעקב אריאל צילום: יחסי ציבור
הרב יעקב אריאל צילום: יחסי ציבור
 
רועי ברזילי. האמירות סותרות את כוונות צילום: אלבום פרטי
רועי ברזילי. האמירות סותרות את כוונות צילום: אלבום פרטי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

סערה ברמת גן: "אמירותיו החשוכות של הרב אריאל פוגעות ומשפילות"

סערה ברמת גן עקב דבריו של רב העיר יעקב אריאל, שטען כי חברי קהילת הלהט"ב הם "נכים שסובלים מבעיה שיש לפתור באמצעות טיפולים נפשיים ותרופתיים". חבר המועצה רועי ברזילי קורא למועצה לגנות את הדברים. גלעד שריר קורא לקדם הקמת מרכז גאה בעיר. ראש העירייה ישראל זינגר: מגנה את דברי הרב אריאל

איתי עמיקם 
פורסם: 24.07.16, 07:45

הרב יעקב אריאל, רב העיר רמת גן, חולל סערה השבוע לאחר שהתבטא נגד קהילת הלהט"ב. על פי פרסום של אתר YNET אמר הרב אריאל בכינוס בעיר רמלה בחודש שעבר כי חברי הקהילה הם "נכים שסובלים מבעיה אמיתית שיש לפתור באמצעות טיפולים נפשיים ותרופתיים". עוד טען הרב אריאל כי "משפחה נורמטיבית
זה אבא ואימא וילדים. משפחה לא נורמטיבית היא לא משפחה מסודרת ותקינה ויש לה בעיות פסיכולוגיות ואחרות".

 

אין זו הפעם הראשונה שבה הרב אריאל משמיע אמירות כאלה. במאי 2014 טען הרב אריאל כי אסור להשכיר דירות בעיר ללסביות. הרב טען את הדברים במענה לשאלה באתר "ישיבה" וכתב כי "אם שתיהן שוכרות את הדירה בשותפות — אל תשכיר. אם אחת שוכרת — אתה יכול להשכיר, אך אם יש לך הצעה אחרת, תעדיף אותה".

 

עוד באזור:

סיפור הלידה יוצא הדופן של גלית ומתיו קוסוביץ'

דואט עם שימי תבורי: שאולי מוציא דיסק בכורה

צירוף מקרים: הכבאי גילה כי בנו ונכדתו לכודים במקום השריפה

 

הרב יעקב אריאל. לא הפעם הראשונה שהוא משמיע אמירות כאלה (צילום: יחסי ציבור)
הרב יעקב אריאל. לא הפעם הראשונה שהוא משמיע אמירות כאלה (צילום: יחסי ציבור)

 

ההתבטאויות של הרב אריאל גררו גינויים נרחבים מקרב חברי מועצת עיריית רמת גן.

 

למחרת פרסום הדברים נאלץ הרב אריאל לפרסם הבהרה ולפיה תשובתו היא "הדרכה חינוכית" ולא פסק הלכה מחייב. "מדובר בתשובה נקודתית אישית לאדם שעמד בפני שאלה חינוכית. הרב בשום אופן לא אסר השכרת דירה, אלא הציע לאותו אדם להעדיף משפחה על פי המבנה הידוע והרגיל", נכתב בהודעת ההבהרה.

 

במכתב ששלח עו"ד רועי ברזילי (לב — רשימת הצעירים) לראש העירייה ישראל זינגר הוא כותב כי "אמירותיו החשוכות של הרב אריאל פוגעות ומשפילות אוכלוסייה גדולה של תושבי העיר ועומדות בסתירה לכוונת העירייה להכיר, לתמוך ולסייע לקהילה המבקשת שוויון זכויות ויחס הוגן". חבר המועצה מבקש להעלות הצעה לסדר בישיבה הקרובה ובמסגרתה תגנה מועצת העיר את התבטאויותיו של הרב אריאל.

 

גלעד שריר. הרב צריך לחזור בו (צילום: אלבום פרטי)
גלעד שריר. הרב צריך לחזור בו (צילום: אלבום פרטי)

 

חבר האופוזיציה עו"ד גלעד שריר (יש עתיד) גינה גם הוא את דבריו של הרב וקרא לו להתנצל. "על הרב לזכור שהוא איש ציבור רם שעיני רבים נשואות אליו", אמר שריר. "כמי שנושא תפקיד ציבורי כה חשוב עליו להוות מצפן מוסרי וערכי לכבוד הדדי וקבלת האחר. לכן הוא חייב למצוא את הדרך לחזור בו מאמירותיו הפוגעניות והמיותרות ולהתנצל". בד בבד הדגיש שריר כי על נבחרי הציבור להמשיך ולקדם את הקמת המרכז הגאה לקהילת הלהט"ב בעיר.

 

גם חבר המועצה ליעד אילני (רמת גן שלנו) הצטרף למגנים, אך מסר כי "גינויים אינם מספיקים. מה שחשוב בעיקר הוא המעשה. בישיבת המועצה הקרובה נדרוש כי ראש העירייה ינקוב במקום ובמועד להקמת הבית לקהילה הגאה בעיר, כמו שהתחייב".

 

אביהו בן משה ממפלגת הבית היהודי מסר בעקבות דבריו של הרב אריאל: "אני מאמין בלאהוב ולחבק כל אדם ומעדיף את המחבר על פני המפלג".

תגובת חבר המועצה מטעם ש"ס דוד מנחם לא התקבלה.

 

ליעד אילני. "גינויים אינם מספיקים" (צילום: תומי הרפז)
ליעד אילני. "גינויים אינם מספיקים" (צילום: תומי הרפז)

 

ראש העירייה ישראל זינגר מסר: "אני מגנה בכל תוקף את אמירתו של הרב אריאל. למרות חשיבותו הרבה של חופש הביטוי, ראוי בעיניי כי מי שמייצג ומנהיג ציבור יבחר בקפידה את מילותיו ולא יתבטא באופן העלול לפגוע באדם או בציבור שלם בישראל. אמונה דתית אסור שתביא לפגיעה בכבודו של כל ציבור בישראל, ללא הבדלי גזע, דת, צבע, או נטייה מינית. בשבועות הקרובים אערוך בלשכתי מפגש עם נציגי הקהילה הגאה בעיר כדי לבחון יחד איתם את צרכי הקהילה בעיר".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות