כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
גירעון תקציבי

אין כפל תמיכות. פסטיבל כרמיאל צילום: דורון גולן
אין כפל תמיכות. פסטיבל כרמיאל צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כרמיאל: פסטיבל המחול עלול להיקלע לגירעון

באופוזיציה טוענים כי כמו בשנה שעברה, העירייה והנהלת המיזם מקווים לקבל סיוע נדיב ממשרד התרבות למרות שהדבר אינו מובטח. העירייה: "חבל שמנסים לעשות הון פוליטי על חשבון אחד ממפעלי התרבות החשובים והגדולים בישראל"

רותם אטיאס 
פורסם: 13.07.16, 07:34

האופוזיציה בכרמיאל התריעה השבוע כי פסטיבל המחול של כרמיאל, שייפתח ביום שלישי הבא, עלול לגרור גירעון ענק בתקציב. לטענת אנשי האופוזיציה, בעירייה ובהנהלת הפסטיבל תיכננו את האירוע על פי ההערכה שיקבלו ממשרד התרבות סיוע של כ-2 מיליון שקל, בעוד שבעבר ההערכה היתה שהסיוע יעמוד על 1.3 מיליון שקל בלבד.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

פסטיבל המחולות בכרמיאל (צילום: דורון גולן)
פסטיבל המחולות בכרמיאל (צילום: דורון גולן)

 

חבר המועצה רז טישלר: "כשראיתי את הסעיף הזה, שאלתי איך יכול להיות שמגדילים את הצפי, אם לא הצלחנו לגייס אף את מה שהבטיחו ב-2015. נאמר לי
שהשנה הצליחו לקבל הבטחה של משרד התרבות ל-2 מיליון שקל. אם זה יהיה או לא, אני לא יודע. הבעיה שלי היא שכל התקציב מסתמך על זה, ואם הכסף לא יגיע, תהיה פה בעיה - גירעון צפוי של כמעט מיליון שקל".

 

יו"ר האופוזיציה, משה קונינסקי, טען כי למרות שאין נתונים סופיים, ככל הנראה גם הפסטיבל הקודם הסתיים בגירעון: "אני לא מקבל את הטענה שהגירעון נוצר בגלל התחייבויות של משרדים וספונסרים שלא העבירו סכומים שהבטיחו. כשעובדים עם משרדי ממשלה, אין מצב שהם קיבלו התחייבות והמשרד לא עמד בזה.

 

"מה שקרה זה שהם האמינו שאם בשנת 2014 הם קיבלו מיליון שקל, אז ב-2015 זה יגדל והם יקבלו 1.3 מיליון שקל, כי מישהו אמר שכנראה יקבלו. אבל, זה לא עובד ככה. הם לא עושים תקציב מסודר. במקרה הזה מה שהיה צריך לעשות זה לשים את הסכום שמעל למיליון ברזרבה, ורק אם היה מגיע אישור בכתב, להשתמש בו, וזה לא קרה. הם גם תיכננו לקבל כסף ממשרד התיירות, וזה שטויות, כי אין כפל תמיכות.

 

"בכלל, זה היה חוסר אחריות לתכנן תקציב בצורה כזאת, ועוד בשנה שעברה, שהיתה שנת בחירות שאין בה תקציב. השנה הם מגדילים לעשות ובונים על תמיכה של 2 מיליון שקל ממשרד התרבות, ואלה בדיוק הטעויות שלהם. הם בונים על דברים שנאמרים למישהו שאמר למישהו, ובסוף זה לא קורה, ואנחנו אלה שנשארים עם הגירעון וצריכים למצוא לו פתרונות".

 

מהעירייה נמסר: "הנתונים האלה חסרי ביסוס לחלוטין ורחוקים מהמציאות. טרם הסתיימה ההתחשבנות הסופית עם המדינה, ולא אושרו עדיין הדוחות הכספיים לשנת 2015. בכל אופן, המגמה הלא סופית היא שפסטיבל 2015 נגמר באיזון תקציבי. גובה התמיכה של משרד התרבות אינו ידוע עדיין, לצערנו. ברגע שתאושר התמיכה, יעודכן התקציב כמתחייב.

 

"צפי של התקציב נרשם בהתאם לבקשת התמיכה ומעודכן לאחר אישור התמיכה. אנו מציעים לאלה המתיימרים להבין בכלכלה וניהול להמתין שהנתונים יהיו סופיים לפני שהם רצים לעיתונות. חבל שמנסים לעשות הון פוליטי על חשבון אחד ממפעלי התרבות החשובים והגדולים בישראל".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות