כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
סיפור אהבה

האהבה שלנו חזקה מכדי לוותר, והחלטתי לעשות את הצעד. אלכס אוסוקין וסטסוקי מינאמי
האהבה שלנו חזקה מכדי לוותר, והחלטתי לעשות את הצעד. אלכס אוסוקין וסטסוקי מינאמי 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

אוסוקין התאהב בשחקנית יפנית ויעבור לשחק ביפן

הקפטן של אלופת המדינה בכדורעף, אלכס אוסוקין, יעבור לליגה היפנית. אוסקין החליט ללכת עם הלב ויסע בעקבות אהובתו, שחקנית הכדורעף סטסוקי מינאמי, ששיחקה בשנתיים האחרונות בארץ. "היו לי הרבה מחשבות, כי זה היה מבחן לזוגיות שלנו"

רותם אטיאס 
פורסם: 05.07.16, 07:19

ערן זהבי לא יהיה בעונה הבאה הנציג הישראלי היחיד במזרח הרחוק. ממש לא רחוק ממנו, ביפן, ישחק קפטן מטה אשר העונה, אלכס אוסוקין, שיעזוב בעוד מספר שבועות את הקבוצה וימריא לשחק בליגה היפנית. הקפטן נוסע בעקבות אהובתו, סטסוקי מינאמי, שחקנית כדורעף ששיחקה בשנתיים האחרונות בהפועל כפר סבא.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

 

ייפגשו שוב באוקטובר. אוסוקין וסטסוקי
ייפגשו שוב באוקטובר. אוסוקין וסטסוקי

 

אוסוקין: "אני מודה שהאהבה היא הגורם העיקרי שבגללו חשבתי בכלל לעבור. ההחלטה לעבור לליגה היפנית נעשתה כדי להיות קרוב לבת הזוג שלי. אם לא היא, הייתי נשאר במטה אשר עד שהייתי חבר קיבוץ, ומזדקן פה. וגם קצת בגלל שאני כבר בן 26, ולאחרונה מתחילים ללחוץ עליי עם שאלות של מבוגרים כמו 'מתי אתה מתחיל ללמוד', 'מתי תתחתן', וזה התחיל לחלחל. אז החלטתי שזה הזמן לטוס לחו"ל ולנסות את מזלי שם".

 

איך הכרתם?

"במסגרת טורניר הכנה לליגה שנערך לפני שנתיים בכפר סבא. הגעתי עם הקבוצה, ובחימום ראיתי אותה בקהל. בסיום ניגשתי, הצגתי את עצמי והזמנתי אותה לדייט. לשמחתי היא הסכימה, ומאז אנחנו יחד".

 

אוסוקין (2.00 מ') שיחק במועדון במשך שמונה שנים, והיה אחד השחקנים האהודים במועדון, גם בזכות הפן החברתי והעבודה שעשה מחוץ למגרש, בגיבוש בין השחקנים החדשים לסגל הוותיק. בארבע השנים האחרונות, בהן זכתה הקבוצה בארבעה דאבלים, שימש כקפטן ובמקביל סייע למאמן, נועם כץ, באימון הילדים של המועדון.

 

יפספס את אירופה

"זאת היתה תקופה משמעותית", מסכם אוסוקין. "מטה אשר זה בית ומשפחה לכל דבר, ובאמת לא קל לעזוב מקום כזה עם כל החוויות המרגשות שעברנו ועבדנו כל כך קשה בשבילן. מבחינה מקצועית עברתי המון עם הקבוצה, גם כשהיינו קבוצה בינונית שלא נכנסה לגמר פלייאוף, וגם כל עונה מחדש בתחלופה של השחקנים וקליטה של החדשים שהגיעו כדי שירגישו בבית. זה היה כמו רכבת הרים. אני שמח שאני עוזב את המועדון במצב הכי טוב שאפשר וכשהקבוצה נמצאת בידיים טובות, לפני קמפיין אירופי, ונבנית על בסיס מצוין".

 

לא מרגיש פספוס בכך שכאשר הקבוצה מגיעה לאירופה אתה עוזב?

"כמובן שיש תחושת החמצה, ודאי כשמדובר במפעל הכי חשוב באירופה, אבל ההחלטה התקבלה ואבצע אותה".

 

איך קיבלו בקבוצה את הודעת העזיבה?

"הם לא היו מאושרים, וגם אני לא חגגתי, כי לא נעים לעזוב מקום שגדלת בו, אבל כולם איחלו בהצלחה כי הם יודעים שאחזור בעתיד לשחק בקבוצה. במהלך השנים היו לי הצעות מצוינות ממכבי ת"א, אבל תמיד האמנתי בקבוצה שלנו ונשארתי בבית. כמובן שגם משם אחזיק אצבעות ואעקוב אחרי מה שקורה עם המועדון".

 

שדרוג בשכר

איך התקבלה ההחלטה לעבור ליפן?

"היה לסטס (החברה) חוזה בכפר סבא לעוד עונה, אבל היא החליטה השנה לחזור ליפן, אחרי שקיבלה הצעה

מצוינת מקבוצה בטוקיו, בסכומים שאפילו שחקנים גברים בארץ לא מקבלים, והיא הלכה על זה. היו לי הרבה מחשבות, כי זה היה מבחן גדול לזוגיות שלנו. אם היא היתה נוסעת לבד, אז הפעם הבאה שבה היינו נפגשים היתה באפריל 2017. חשבתי שהאהבה שלנו היא חזקה מכדי לוותר, והחלטתי לעשות את הצעד. מה גם שהיא היתה פה שנתיים, וחשבתי שמגיע לה שגם אני אקריב בשבילה, ואם תהיה הזדמנות, אשחק שם".

 

איך נוצר הקשר עם הקבוצות ביפן?

"סטס מפורסמת ביפן ויש לה סוכנים. דיברנו איתם והם דאגו למצוא לי הצעות. דיברנו בהתחלה עם קבוצה אחת, ואז עוד קבוצות שמעו שיש לה בן זוג שהוא שחקן כדורעף. לפני חודש הגעתי ליפן למשך שלושה שבועות, ונבחנתי בכמה קבוצות. בסופו של דבר קיבלתי הצעות, אחת מהן פסלתי מיד בגלל שהיא נמצאת במרחק שש שעות נסיעה ברכבת מהעיר שבה תשחק סטס. היתה הצעה מקבוצה בשם אפ.סי. טוקיו בשכר גבוה מאוד, אבל גם אותה פסלנו, כי זאת קבוצה מהליגה הראשונה, ובה לא הייתי משחק, רצו להחתים אותי רק כשחקן אימונים".

 

למה רק שחקן אימונים?

"בליגה היפנית מותר רק זר אחד בכל קבוצה, ולכן הם מביאים זר בסכומים גבוהים. אני שחקן אמצע ולא רצו להחתים זר בעמדה הזאת, אבל בגלל שהם מכירים את סטס, היו מוכנים להחתים אותי שאתאמן איתם. כמובן שלא הסכמנו, כי בגיל 26 אני רוצה לשחק ולא לשבת על הספסל בקבוצה שאין לי סיכוי לשחק בה".

 

אז איפה עומדים הדברים כרגע?

"עדיין לא חתמתי, כי אני מתלבט בין שתי קבוצות, צוקובה וסוהה מהליגה השנייה. יש שתי הצעות על השולחן, די זהות, ומה שנשאר זה רק לחתום. כפי שזה נראה עכשיו, 99 אחוז שאשחק ביפן".

 

מעבר חשוב לרזומה

נסה להשוות בין הרמה ביפן לזאת של ישראל.

"סוהה היא קבוצה ברמה של הטופ הישראלי, וצקובה ברמה פחות גבוהה, עם יכולת כמו קבוצות ממרכז הטבלה בליגה שלנו. כמובן שאני רוצה לשחק בקבוצה היותר טובה, ואני מאמין שנוכל להסתדר עם המרחק".

 

איפה מטה אשר היתה משתלבת בליגה הזאת?

"אם ניקח את מטה אשר ונכניס אותה לליגה הזאת, היא תהיה בצמרת בוודאות. אני לא חושב שיש להם כדורעף שונה משלנו. לא ראיתי דברים שלא נתקלתי בהם בעבר, אולי הכדורעף קצת יותר מהיר אבל הוא פחות עוצמתי".

 

אתה רואה את המעבר כשדרוג בקריירה?

"אין ספק שזה שדרוג בקריירה. לשחק בחו"ל זה תמיד מכובד, ולא משנה איפה ובאיזה ליגה. אני רוצה שיהיה לי רשום ברזומה ששיחקתי תקופה בחו"ל, זה דבר טוב לכל ספורטאי.

 

"לאן אתקדם משם? זה תלוי ביכולת שלי, וגם קצת במזל, שאולי אצליח להשתלב בליגה הראשונה, ואז הכסף הוא כבר משהו אחר לגמרי".

 

איך השכר בליגה השנייה ביפן?

"לא בשמים, אבל יותר גבוה ממה שקיבלתי במטה אשר".

 

הגובה מדבר

ממה שהתרשמת, עד כמה הענף מפותח שם?

"האהבה שלהם לענף היא עצומה, מגיעים למשחקים 12 אלף צופים, והשחקנים מאוד פופולריים. זה לא מוזנח כמו אצלנו בארץ. מחוץ לאולם יש פוסטרים ענקים של השחקנים, ואנשים עומדים בתור כדי להצטלם עם הפוסטרים. אולי לישראלים מהצד זה ייראה מוזר, אבל היפנים מאוד אוהבים את השחקנים שלהם".

 

מה היתרון היחסי שלך על פני השחקנים היפנים?

"הם לא גבוהים, אז לשמחתי יש לי יתרון גובה משמעותי על רוב השחקנים. בליגה הראשונה יש שחקנים בודדים שמגיעים ל-1.90 מ', אבל רובם ככולם נמוכים ממני".

 

איך היפנית שלך, התחלת ללמוד קצת?

"סטס מלמדת אותי כל יום קצת. בעצם, מאז סיום הליגה היא טסה ליפן ולא נפגשנו חודשיים. כשטסתי להיבחן היינו יחד כמה שבועות, ועכשיו חזרתי לארץ עד שניפגש שוב באוקטובר. בינתיים מצאנו שיטה לתחזק את הקשר - בעזרת הווטסאפ היא עושה לי שיעורים ביפנית. היא יודעת קצת עברית, אחרי שהיתה פה שנתיים, אבל לא באמת מבינה הכל".

 

ערן זהבי יהיה יחסית קרוב אליך. יש מצב שתפגשו?

"אני מקווה שכן. אם זה יקרה, בטוח שהוא יארח אותי יפה, כי יש לו הרבה כסף עכשיו". 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות