כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לא נעים

פינוי אשפה בתל אביב צילום: גיל לרנר
פינוי אשפה בתל אביב צילום: גיל לרנר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ת"א: תושבת בוגרשוב דורשת להפסיק את פינוי האשפה ברחוב

תושבת העיר תובעת את העירייה בטענה כי רעש פינוי האשפה בלילות גורם לה סבל ממשי. בכתב ההגנה העירייה מציינת כי בכל יום מפונות 1,200 טונות של אשפה, ובנסיבות אלה לא מדובר במפגע סביבתי

מירב שלמה־מלמד 
פורסם: 15.05.16, 07:38

בתביעה שהגישה תושבת רחוב בוגרשוב לבית משפט השלום בתל אביב כנגד העירייה, היא מבקשת להפסיק מיד את פינוי האשפה בלילות בשל מפגע הרעש שהיא מייצרת. התושבת, אלונה ארבסקי, טוענת בכתב התביעה כי "באופן קבוע ויום יומי העירייה עוסקת בפינוי אשפה ברחבי העיר, במהלך שעות הלילה וגם בין השעות 22:00־6:00 שהן שעות שבהן אסור לפנות מכלי אשפה על פי סעיף 6 לתקנות למניעת מפגעים ופינוי מכלי האשפה.

 

פינוי אשפה בשעות הלילה כאמור לעיל, מהווה מפגע סביבתי שגורם לרעש ולסבל ממשי לתושבי העיר ולתובעת וזאת בנוסף לכך שמדובר בפעולה שמנוגדת לסעיף 6 לתקנות למניעת מפגעים... באזור מגוריה של התובעת מפנה העירייה את מכלי האשפה באופן קבוע ומדי יום בסמוך לשעה 4:00 לפנות בוקר באופן שגורם לרעש ממשי שמפריע למנוחת התובעת וגורם לה סבל ממשי".

 

עוד בתל אביב:

מה גרם לאמנית לצלם 900 תמונות של מיטות?

הסוד שמסתתר על הגג של מתחם הדיזנגוף סנטר

 

"להימנע מלבצע פעולות פריקה וטעינה". פינוי אשפה בתל אביב (צילום: גיל לרנר)
"להימנע מלבצע פעולות פריקה וטעינה". פינוי אשפה בתל אביב (צילום: גיל לרנר)

 

כתב התביעה גם מפנה לחוק למניעת מפגעים סביבתיים (תביעות אזרחיות), ולפיו, כך נטען, "מפגע סביבתי הוא: רעש בניגוד לחיקוק, לצו או רעש שיש בו פגיעה בבריאותו של אדם או גרימת סבל ממשי לאדם. קרי, גם אם מדובר ברעש שאינו בניגוד להוראות החוק כפי שטוענת העירייה, מדובר ברעש שגורם סבל ממשי לאדם ועל כן לבית המשפט סמכות לתת צו להפסקתו".

 

התביעה אף מגוללת את הפניות החוזרות ונשנות של התובעת לעירייה. ארבסקי, כך נטען, הפנתה כמה בקשות לעירייה, הסבה את תשומת ליבה למפגע הסביבתי כדי שהדבר יתוקן. משלא נענו הבקשות בחיוב, נכתב, פנתה התובעת גם למשרד לאיכות הסביבה והודיעה להם על המפגע ועל כוונתה להגיש תובענה אם לא יינקטו צעדים ממשיים להפסקתו.

 

עוד נכתב בתביעה כי התושבת מבקשת להורות לעירייה להימנע מלבצע פעולות פריקה וטעינה או טלטול של מכלי אשפה באזור מגורים בתחומי העיר תל אביב־יפו בין השעות 22:00 ל־6:00 למחרת ובימי מנוחה".

 

בכתב ההגנה שהגישה עיריית תל אביב־יפו לבית משפט השלום בתל אביב נכתב כי "העירייה, ככל רשות מקומית אחרת, אמונה על פינוי האשפה ברחבי העיר

לפי פקודת העיריות. בעיר תל אביב, ליבת המטרופולין, נדרשת העירייה לתוכנית עבודה מורכבת ממדרגה ראשונה, הכוללת פינוי אשפה יומית של כ־1,200 טונות תוך התחשבות באילוצי תנועה משמעותיים, רחובות צפופים, סביבה אורגנית המאופיינת בשימושים מעורבים של עסקים ומגורים, זיהום אוויר שנפלט ממשאית הפינוי, אקלים ים תיכוני הגורם לתסיסת אשפה העומדת בחום ועוד וכל כולם נלקחים בחשבון לטובת הציבור". עוד נטען בכתב ההגנה כי יש לדחות את טענות התובעת משני טעמים עיקריים: "קל וחומר נוכח משקלם המצטבר יחדיו: ראשית, פינוי אשפה בנסיבות אלה אינו יכול להיחשב מפגע סביבתי. שנית, קיומם של אינטרסים ציבוריים כבדי משקל אשר מאיינים כל אפשרות ליתן את הצו המבוקש. לאלה יש להוסיף את שיקול הדעת הרחב השמור לרשות, עיקרון בסיסי במשפט מינהלי המהווה טעם בפני עצמו לדחיית טיעוני התובעת".

 

הדיון במשפט נקבע לינואר 2017 ובו יושלמו טיעוני שני הצדדים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות