כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פורים עצוב

תחפושת האסטרונאוטית. רחבה ומרופדת צילום: אלבום פרטי
תחפושת האסטרונאוטית. רחבה ומרופדת צילום: אלבום פרטי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

סירבו לצלם תלמידה בת עשר: תחפושת האסטרונאוטית שלה כללה מכנסיים

בבית הספר ממ"ד הקריה באשדוד לא הסכימו לצלם למגנטים תלמידת כיתה ד' שהתחפשה לאסטרונאוטית. החליפה הארוכה והמרופדת לא הייתה מספיק צנועה עבורם. הילדה: "הסברתי לה שאבי דיבר עם רב מבית הספר בשבת והוא אישר כי המכנסיים לא צמודים. היא צעקה עליי ואמרה שהרב הוא לא המנהלת"

יאיר הרוש 
פורסם: 24.03.16, 12:15

מפח נפש ביום הכי שמח בשנה: תלמידת כיתה ד' בבית הספר ממ"ד הקריה באשדוד רצתה להצטלם למגנטים באחד הדוכנים ביריד פורים שהתקיים בבית הספר ביום שלישי, אך המורה סירבה רק כי התחפשה לאסטרונאוט. לטענת הילדה, המורה שניהלה את הדוכן אמרה לה שהתחפושת, שכוללת מכנסיים, מנוגדת לחוקי בית הספר. "אני משגיחה בשבעים עיניים על הילדים שלי", אמרה האם בכעס, "מה לא צנוע בתחפושת?".

 

 

בבית הספר שברובע הסיטי הבנים והבנות לומדים בכיתות נפרדות. מדובר בבית ספר ממלכתי־דתי ולא במסגרת חרדית. הילדה בת העשר השתמשה בתחפושת האסטרונאוט

שהייתה בעבר של אחותה הגדולה. התחפושת כוללת חליפת מכנסיים כסופה ומרופדת וקסדה. הילדה מכוסה בכל איברי גופה, מכף רגל ועד ראש. אך למרות זאת למורה בבית הספר הפריעו המכנסיים, אפילו ביום שבו מותר להיות מישהו אחר ולבעוט במוסכמות.

 

"החטא הגדול שלה היה שרצתה להתחפש לאסטרונאוטית והתחפושת כוללת אוברול ומכנסיים ולא חצאית", אמרה האם. "המכנסיים לא קרועים ולא חושפנים והתחפושת ארוכה ורחבה. המורות החמיאו לה, אך לאחר שהגיעה לאחד הביתנים, המורה שצילמה אמרה לה שאינה יודעת אם היא יכולה לצלם אותה כי היא לובשת מכנסיים".

 

העציבו ילדה צעירה באחד הימים הכי שמחים בשנה (צילום: אלבום פרטי)
העציבו ילדה צעירה באחד הימים הכי שמחים בשנה (צילום: אלבום פרטי)

 

לדברי הילדה, "בהתחלה היה טוב, אבל אחר כך בביתנים היה צילום של מגנט ואז מורה אמרה לכיתה שלי לעמוד בצד. היא ראתה אותי ופשוט אמרה: 'אני לא יודעת אם אני יכולה לצלם אותך'. הסברתי לה שאבא שלי דיבר עם רב מבית הספר בשבת והוא אישר כי המכנסיים לא צמודים. היא צעקה עליי ואמרה שהרב הוא לא המנהלת".

 

הילדה ניגשה למזכירות בית הספר והתקשרה לאמה. כשהגיעה האם לבית הספר החלו חילופי דברים עם המורה ועם המנהלת, אסתר כהן־ראובני. לדברי האם, המנהלת אמרה כי הרב הטעה אותם בהסכמתו לתחפושת.

 

"פורים זה היום הכי שמח בשנה ולא ראוי להתנהג כך. אני לא מקבלת את זה", ציינה האם. "אם זה היה בית ספר תורני או ביום רגיל אז לא הייתה לי סיבה לכעוס. ואם הרב הטעה אותי איך אדע אחרי כמה ימים שזה לא בסדר? לא פוגעים בילד ביום פורים".

 

בעקבות פנייתנו סיפרה האם שמחנכת הכיתה התקשרה ואמרה כי המנהלת והמורה ביקשו להתנצל.

 

מהמנהלת טרם התקבלה תגובה.

 

ממשרד החינוך לא התקבלה תגובה עד מועד פרסום הכתבה.

 

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 62 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות