כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שונאי הציונות כאן

מתוך עצרת של סאטמר צילום: גיל יוחנן
מתוך עצרת של סאטמר צילום: גיל יוחנן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חסידי סאטמר באים לארץ: לא לדבר עם ציונים ולא להגיד תודה לשוטרים

החסידות הקיצונית שמתנגדת למדינה פרסמה הוראות חדשות למבקרים בארץ לקראת בוא האדמו"ר. בין ההנחיות: אסור לעשות קניות שיעבירו כסף למדינה, אסור להיכנס לשטחים שנכבשו ב־67', ואסור לשוחח עם אדם ציוני או להודות לשוטרים או לרופאים

משה הלר 
פורסם: 16.03.16, 07:55

תקנות חדשות לחסידי סאטמר שמבקרים בישראל: אסור לומר תודה לשוטר או לרופא, אסור להיכנס לשטחים שנכבשו במלחמת ששת הימים, ואסור לערוך קניות בארץ או להשאיר טיפ, כי כספי המסים שהולכים לקופת המדינה מחזקים את כלכלת ישראל.

 

 

בשבוע האחרון ביקר בארץ הרב אהרן טייטלבוים, מנהיג חסידות סאטמר הקיצונית שמתנגדת למדינת ישראל ולא מכירה בה. למרות זאת, מנהיגי החסידות מבקרים לעתים בקהילות סאטמר בירושלים ובבני ברק ומשתתפים בעצרות תפילה וכינוסים לחיזוק חברי החסידות.

 

כנס של הסאטמרים. איך לא חיכינו למשיח לפני שהקמנו מדינה? (צילום: גיל יוחנן)
כנס של הסאטמרים. איך לא חיכינו למשיח לפני שהקמנו מדינה? (צילום: גיל יוחנן)

 

לקראת הביקור של הרב טייטלבוים, שהגיע בלוויית מאות חסידים מחו"ל, פרסמו מוסדות החסידות תקנון רוחני שמטרתו למנוע מהחסידים להזדהות עם ערכי המדינה, ללמוד על פועלה ולהכיר לה תודה. התקנון, שזכה לשם 'קיצור הוראות למעשה לנוסעים לארץ הקודש', כולל שמונה פרקים, ועיקרו הוקדש לעקרונות החסידות ולתזכורת לחסידים על איסור להכיר בקיום המדינה, לשבח אותה או לחשוב עליה טובות, כמו למשל פועלה למען העם היהודי.

 

ההסבר על פי התקנון: "הקמת המדינה היא נגד גזירת הגלות שגזר הקדוש ברוך על ישראל עד ביאת משיח".

 

בהוראות המעשיות למבקרים מפורטים מקרים שעלולים לצוץ במהלך השהות בארץ. כך למשל נאסר לבקר במקומות שנכבשו במלחמת ששת הימים ("ששת ימי אפלה", כלשונם), כיוון שיש בכך הנאה ממעשי עבירה. בנוסף נאסר על החסידים לכבד אנשי משטרה ורופאים, גם אם נזקקו לעזרת המשטרה או בתי חולים. חל איסור אפילו על תנועת ראש כהכרת תודה. הסיבה: מוסדות המדינה אינם פועלים לטובת האזרח אלא כדי להיראות בעולם כמדינה מתוקנת. "אין המטרה שלהם רק מה שיכול להרבות חיזוק להעברה על הדת ולהגדיל מדינתם בשביל להשתלט יותר על ישראל", נקבע בתקנון.

 

סעיף נוסף מדריך את החסידים איך לענות לשאלות שוטרי הגבולות באופן שלא יישמע כהסכמה לקיום המדינה. "כשעובר הגבול ושואלים הממונים שאלות שנוגעות לקיום המדינה, כגון אם יש לו חשק לדור פה בין יהודים או אם הוא שבע רצון לבוא למקום, צריך להיזהר מאוד בתשובתו שלא לומר דבר שנראה כמסכים ויש לו קורת רוח מדבר זה שיש ליהודים מלוכה קודם ביאת משיח", נכתב.

 

בפרק שהוקדש לאיסור ליהנות מפירות המדינה, קבעו כי האיסור חל גם על דיבור או שיחה מהנה עם אדם כופר או ציוני. "איסור זה הוא אפילו ליהנות מדיבור קל, אף שהדיבור עצמו אמת, ואפילו אם שמע באונס צריך להיזהר שלא ליהנות ממנו", נקבע.

 

לחסידים הומלץ להימנע מרכישות בחנויות שמשלמות מסים ונאסר להשאיר טיפ או עודף בתשלום על שירותי פספורט ובמעברי הגבול, כיוון שהכסף הולך לקופת המדינה וכך יוצא שהם מחזקים את כלכלת ישראל. ומה הפתרון? "לקנות מחנות כזו שאין צורך לתת מס, ואם לא נמצא אלא בחנויות כאלו שנותנים מס, יתבונן היטב אם הוא הכרח לקנותו עתה. אם לא, יוכל להניחו לקנות כשיחזור לביתו בחו"ל".

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 28 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות