כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
המשפחה המתנדבת

"אנשים מתרגשים ומפרגנים במילים חמות ומחבקות". רחל אמיתי צילום: רונן כרם
"אנשים מתרגשים ומפרגנים במילים חמות ומחבקות". רחל אמיתי צילום: רונן כרם
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כשהמשפחה כולה מתנדבת לתת יד "ביד שרה"

ימי רביעי אצל משפחת אמיתי מוקדשים לפעילות התנדבותית בארגון 'יד שרה' במודיעין. האם רחל ובתה זוהר בצוות ההשאלה והאב דרור בתיקון הציוד. "מבחינתנו זה יום של התרגשות אחת גדולה - כל פעם מחדש", מספרת רחל

פורסם: 09.03.16, 13:36

רחל אמיתי (50), חשבת שכר ממודיעין , היא אחד מהאנשים הפעילים שמתנדבת בסניף'יד שרה' במודיעין יחד עם בני משפחתה. "ל'יד שרה' במודיעין הגעתי לפני שנתיים וחצי כשביקשתי לקחת כיסא גלגלים בהשאלה עבור חמי", היא מספרת. "באותה תקופה צצה ועלתה אצלי השאלה הקבועה 'ומה עם תרומה לקהילה'. מאז ומתמיד ידעתי שאתנדב, אבל באותו הזמן השאלה הזו הייתה בראש סדר העדיפות שלי. הרגשתי שאני בשלה ויש לי את הזמן. ואז אמרתי לעצמי 'הגעת עד הלום. פה את תתנדבי'. וכך היה".

 

 

רחל, זוהר ודרור אמיתי: מתנדבים באותה משמרת (צילום: רונן כרם)
רחל, זוהר ודרור אמיתי: מתנדבים באותה משמרת (צילום: רונן כרם)

 

לאחר כחודש הצטרפה אמיתי לצוות ההשאלה ביום רביעי אחר הצהריים יחד עם בתה זוהר (13). אמיתי ובתה מתנדבות כבר שנתיים ובעלה הצטרף לפני חודשיים. שלושתם מתנדבים באותה משמרת.

"לא תיארתי לעצמי שזוהר תתמיד יותר משלוש פעמים ברצף, אבל לשמחתי הרבה ימי רביעי הם מבחינתה קודש", היא אומרת. "היא אינה מוותרת ומגיעה יחד איתי להתנדבות. בעלי דרור (52) גם רצה להתנדב. מנהל הסניף אלי רוזנברג ייעד אותו לבית המלאכה שכן יש לו חוש טכני, והוא יודע לתקן כמעט כל דבר. לפני כשלושה חודשים התחילו להפעיל במודיעין את בית המלאכה גם אחרי הצהריים. דרור הצטרף מיד, וכמובן למשמרת של יום רביעי אחר הצהריים".

 

למה בחרת להתנדב ב'יד שרה'?

"את 'יד שרה' אני זוכרת ומכירה מקרוב כשלפני יותר מ־30 שנה שאלתי ציוד עבור אמי ז"ל, וגם באירועים משמחים בהשאלת משאבת הנקה כשבני הבכור נולד. 'יד שרה' תמיד חקוקה בזיכרוני כמקום שמסייע ומקל על

 אנשים הזקוקים לעזרה בהיבט הנפשי והפיזי".

 

מה ההתנדבות נותנת לך ברמה האישית?

"כל יום רביעי מבחינתנו הוא יום של התרגשות אחת גדולה - כל פעם מחדש. על אחת כמה וכמה כשבת הזקונים שלנו תורמת ונתרמת כבר מגיל צעיר. מרגש במיוחד תגובות האנשים המגיעים ל'יד שרה' במודיעין ונפעמים לראות את זוהר ועדי חברתה (שמתנדבת גם היא יחד עם אמה באותה המשמרת), ולאחר קבלת השירות והעזרה, הם עוד יותר מתרגשים ומפרגנים במילים חמות ומחבקות".

 

למען הקהילה

אמיתי סבורה שלא כולם יכולים למצוא את הזמן להתנדב, ובטח ובטח כשמדובר בגיל מבוגר יותר. "זה לא מובן מאליו להתנדב בגיל כזה צעיר. לדרור יש סיפוק, ובשבילו זה 'משחק ילדים' לתקן ציוד ולהשמיש אותו עבור הקהילה. לזוהר יש המון סיפוק. מבחינתה זה כבר חלק מהלו"ז השבועי יחד עם הלימודים, החברים וחוג הגיטרה. בפן המשפחתי זה הפך להיות חלק בלתי נפרד מאיתנו. אנו משתפים את שני ילדינו הנוספים במה שההתנדבות הזו עושה לנפש שלנו. נפלה בחלקי זכות גדולה להתנדב ב'יד שרה' מודיעין".

 

מה מניע אותך?

"לא לחשוב על עצמי, לעשות משהו למען הקהילה".

 

מה המוטו שלך בחיים?

"צניעות ונתינה - מאז ומתמיד. אבי לימד אותנו לתת ולתרום כבר מגיל צעיר. אני זוכרת אותו בוועד השכונתי, בוועד הבית ספרי, הוא הקים בית כנסת. הנתינה והמתן בסתר מלווים אותי המון שנים, מאז שאני מכירה את עצמי".

 

ממה את הכי נהנית בהתנדבות?

"ממתן הפתרונות והעזרה לאנשים, ועוד יותר אני מתמלאת בשמחה שמפרגנים לבת שלי זוהר ואומרים שזה לא ברור מאליו שהיא נמצאת שם. זה מחמם את הלב וכל פעם ממלא מחדש".

 

פרויקט "יום מעשים טובים", ביוזמת אשת העסקים שרי אריסון, יתקיים השנה בפעם העשירית ביום שלישי (15.3)

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות