כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חינוך

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הסכסוך הישראלי-פלסטיני הגיע לעיר התחתית

תנועת "דרכנו" פתחה קורס מדיני בעיר התחתית בהדרכת אל"מ במיל' שאול אריאלי. מנהל מטה הארגון בצפון, עו"ד בועז גור: "חשוב עבורי שגם בעירי חיפה נאפשר לתושבים לרכוש ידע מובנה, סדור וחיוני על מקורות הסכסוך, מאפייניו והדרכים האפשריות לפתרונו"

דורון סולומון 
פורסם: 17.02.16, 07:36

תנועת "דרכנו", ממשיכתה של תנועת V15/קול אחד, פתחה השבוע סדרת מפגשים בנושא הסכסוך הישראלי- פלסטיני, שמטרתם להקנות היכרות עם ההיסטוריה של הסכסוך הישראלי פלסטיני והסוגיות המרכזיות בו.

 

בין הסוגיות: הזכות להגדרה עצמית, גבולות (לרבות גדר ההפרדה הביטחונית, מפעל ההתיישבות), ביטחון, ירושלים ופליטים והבנת המתחים והפערים בין

הצדדים ביחס אליהן מהצהרת בלפור ועד המשאים ומתנים שהתקיימו (אוסלו, אנאפוליס ושליחות קרי).

 

סדרת המפגשים תתקיים מדי שבוע בימי שני בשעה 19:30 במכללת תלתן ועד סוף חודש מרץ ותועבר כולה על-ידי אל"מ במיל' שאול אריאלי, מומחה לסכסוך הישראלי-פלשתיני, לשעבר מח"ט עזה, ראש המנהלת של הסכמי הביניים בצה"ל ומנהלת הסכמי הקבע במשרד ראש הממשלה, אשר פירסם מאות מאמרים וחמישה ספרים אודות הסכסוך, שהאחרון "גבול בינינו וביניכם" זכה בפרס צ'צ'יק לחקר ביטחון ישראל לשנת 2013.

 

לקורס נרשמו עד כה 80 משתתפים, ולאחר הקורס הנרשמים יקבלו כלים ויהפכו גם לפעילים בתנועה באם ירצו. בתנועה ציינו כי הם מעוניינים להרחיב מאוד את בסיס התמיכה של הארגון בעיר חיפה והאזור.

 

עו"ד בועז גור, המשמש כראש המחקר בתנועת "דרכנו" ומנהל את מטה הארגון בצפון ציין, כי "סדרת המפגשים נועדה להעלות את נושא הסכסוך המדיני על סדר היום האזרחי של תושבי האזור ולאפשר להם לרכוש ידע מובנה, סדור וחיוני על מקורות הסכסוך, מאפייניו והדרכים האפשריות לפתרונו.

 

"סכסוך זה, המתנהל שנים רבות רחוק מאזורנו, משפיע ישירות על אורחות חיינו כאזרחים במדינה וחשוב כי ניקח חלק בהבנתו ובחתירה לפתרונו. הסדרה פתוחה לקהל הרחב ועלותה סמלית, אנו מזמינים את כל תושבי העיר והאזור להירשם אליה".

 

אל"מ במיל' שאול אריאלי: "הרעיון הוא להציג את הסכסוך ישראלי פלסטיני מתחילתו ועד ימינו. הקורס יגע בכל הנקודות המרכזיות בסכסוך ובעיות הליבה שנידונות במשאים ומתנים. אין מסקנה אחת לסדנה וכל אחד יכול להסיק לבד מה ניתן לעשות וכיצד יש להתקדם בנושא הסכסוך".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות