כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מוגנים בעורף

מיגונית ציבורית באופקים צילום: הרצל יוסף
מיגונית ציבורית באופקים צילום: הרצל יוסף
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חדש: תוכנית באופקים למיגון בתים

עיריית אופקים השיקה את התוכנית "אופק מוגן" שמטרתה לזרז הקמת ממ"דים בבתים פרטיים ברחבי העיר. על פי הנתונים, כשליש מהתושבים מתגוררים בבתים ללא מיגון

עודד בר־מאיר 
פורסם: 12.01.16, 07:28

עיריית אופקים יוצאת ביוזמה חדשה בשם "אופק מוגן" שמטרתה הענקת מיגון לתושבים שמתגוררים בבתים ללא מיגון. בעירייה ציינו שאוכלוסיית התושבים שבתיהם נטולי מיגון בעיר היא גבוהה יחסית, וכשליש מתושבי העיר מתגוררים בבתים ישנים ובבתי עץ אשר נבנו טרם חובת בניית ממ"דים בבתים פרטיים.

 

 

בעירייה אמרו כי מתוך רצון לתת מענה מיגוני לתושבים, גובשה תוכנית "אופק מוגן" ובמסגרתה הוקם צוות תכנון וביצוע מטעם העירייה כדי לקדם את התוכנית. הצוות ילווה כל בעל בית שחפץ לרכוש מיגונית או לבנות ממ״ד, החל מרמת תכנון ועד לגמר ביצוע תוך מתן היתרים ואישורים באופן מזורז וללא תשלום ההיטל הנדרש. בעירייה אמרו כי משמעות ביטול היטל הבנייה היא הנחה משמעותית מאוד לכל משפחה.

 

מיגונית ציבורית - שומרים על התושבים בטוחים (צילום: הרצל יוסף)
מיגונית ציבורית - שומרים על התושבים בטוחים (צילום: הרצל יוסף)

 

העירייה הקצתה תקציב לתכנון, לרישוי, לפיקוח ולביצוע בשיטת "כל הקודם - זוכה", במטרה לזרז את הליך הבנייה או רכישת המיגונית. "מדובר בפרויקט

חשוב ביותר לביטחונם של תושבי העיר", אמר ראש העירייה, איציק דנינו. "מיגון בתי התושבים הינו מרכיב חשוב ביותר בחוסנה של הקהילה בעיקר מניסיון העבר, ניתוח ההווה ותחזית העתיד".

 

דנינו ציין כי בחודשים האחרונים עבדו בעירייה על ייצור אופרציות התכנון, טווחי העלויות, הרישוי והפיקוח כדי "לתפור" את החליפה המתאימה לתושב. "יישומה של תוכנית 'אופק מוגן' ייתן מענה לאתגר המיגון בעיר", סיכם דנינו.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות