כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פרויקט תיירות

2,000 יחידות דיור סביב אגם מונפורט צילום: אפי שריר
2,000 יחידות דיור סביב אגם מונפורט צילום: אפי שריר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מעלות: תוכנית להקמת 700 חדרי מלון

העירייה ורשות מקרקעי ישראל ישקיעו בתשתיות תב"ע ונוף של אגם מונפורט כ-120 מיליון שקל. בנוסף, צפויות השקעות פרטיות בהיקף של כחצי מיליארד שקל

מירית קושניר סטרומצה 
פורסם: 24.12.15, 07:52

עיריית מעלות-תרשיחא הגישה לוועדה המחוזית לתיכנון ובנייה תוכנית לבניית 700 חדרי מלון, 12 אלף מ"ר של מסחר ו-2,000 יחידות דיור סביב אגם מונפורט.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

צפרות וקולינריה. אגם מונפורט  (צילום: אפי שריר)
צפרות וקולינריה. אגם מונפורט (צילום: אפי שריר)

 

משרד התיירות ועיריית מעלות מקדמים תוכנית להפיכת אגם מונפורט למרכז תיירות ונופש גדול בגליל. העירייה ורשות מקרקעי ישראל ישקיעו בתשתיות

תב"ע ונוף של האגם כ-120 מיליון שקל, ובנוסף צפויות השקעות פרטיות בהיקף של כחצי מיליארד שקל. המתחם יכלול גם את פארק האקסטרים הגדול בישראל, רחוב מפלים אקולוגי וחווה חקלאית אקולוגית.

 

התוכנית החדשה תוכננה בהשראת עיר החוף קסיס בדרום צרפת, ותגדיר לצד מספר מלונות יוקרה גם מתחמים קטנים של מלונאות ומסחר. במתחמים הקטנים יוקמו מלוניות, חלקן הגדול של שלושה כוכבים, מה שיאפשר תימחור אטרקטיבי שימשוך קהל רחב מכל הארץ. לצד המלונות מתוכננת בניית 1,700 יחידות דיור חדשות, וממערב - 200 יחידות דיור נוספות.

 

ראש העיר, שלמה בוחבוט: "מתחם אגם מונפורט בא לתת פתרון לתייר הלן בגליל, אך נדרש לנדוד מרחקים גדולים בין מקום הלינה לאטרקציות. המתחם יאפשר לתייר ללון במגוון רמות מלונאות לפי כיסו ולצרוך בילוי ואטרקציות מבלי לצאת מהמתחם בכלל, עם אטרקציות ובילוי מכל סוג: אקסטרים, רומנטיקה, טיול בטבע, אמנות, חוויה אקולוגית בחווה החקלאית, צפרות וקולינריה".

 

כבר היום נבנה במתחם מלון ספא יוקרתי בבעלות האחים עמאר. היזם רני צים רכש 22 דונם על שפת האגם, ובכוונתו להקים מלון שבו 300 חדרים, מרכז קונגרסים ומרכז מסחרי של כ-7,000 מ"ר, עם 24 חנויות לאורך האגם. במסגרת התוכנית ייבנה גם מלון חדש, גדול וייחודי - מלון השמורה בוואדי כזיב, שישווק בהמשך.

 

רחוב המפלים יתבסס על מערכת מים שתיצור תחושה של נחל עם מפלים, הזורם אל האגם, ותסחרר את מי האגם, לצד גלריות אמנים, גלידריות, בתי קפה וחנויות קונספט בתצורה של מכולות מעוצבות על ידי חברת BOXES.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות