כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
התנפצות החלום

אילוסטרציה צילום: Index Open
אילוסטרציה צילום: Index Open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ירדנים המועסקים באילת: השכר נמוך מהמובטח

ירדנים שמועסקים בבתי מלון באילת טוענים כי השכר שקיבלו מחברות כוח אדם בירדן שמשלמות להם את המשכורת אינו דומה למה שהובטח להם. עובד: הובטחו 1,150 דינר אם אעזוב את משפחתי ואעבור לעקבה, קיבלתי כ־350 דינר. חברת כ"א: זה פרויקט ענק, מטבע הדברים קיימים בו חבלי לידה לא פשוטים

עזרא ארבלי 
פורסם: 21.12.15, 07:23

לא לזה ציפו ירדנים שבאו בהתלהבות רבה לעבוד בבתי המלון באילת . כחודש לאחר שהתחילו בעבודה, נוכחו לדעת עשרות עובדים כי השכר שהובטח להם על ידי חברות כוח אדם בירדן אינו דומה למה שקיבלו בפועל.

 

 

על פי ההסכם שנחתם בין העובדים לבין חברת כוח אדם בירדן, מקבלת החברה עמלה בסך תשעה אחוזים משכרו של העובד, והיא גובה ממנו עוד 147 דינר עבור מגורים, ביטוח רפואי והסעות מהמגורים בעקבה לעבר מסוף הגבול בתחילת יום עבודה ובחזרה בסוף יום עבודה.

 

כזכור, בעקבות מחסור בידיים עובדות בענף המלונאות הגיעה מדינת ישראל להבנות עם הממלכה הירדנית, וסיכמה על הבאת 1,500 עובדים מירדן, שיגיעו לבתי המלון בעיר לעבודה יומית בשלוש פעימות.

 

הפעימה הראשונה התחילה בחודש שעבר עם הגעתם של 172 עובדים שהתקבלו בבתי המלון באילת בזרועות פתוחות. גם העובדים שמחו לדעת שהם מצאו תעסוקה הולמת המהווה מקור פרנסה ראוי. כחודש לאחר שהתחילו בעבודה נוכחו לדעת העובדים הירדנים כי השכר שהובטח להם על ידי חברות כוח אדם בירדן אינו דומה למה שקיבלו בפועל.

 

לא שילמו כמו שהבטיחו - אילוסטרציה (צילום: Index Open)
לא שילמו כמו שהבטיחו - אילוסטרציה (צילום: Index Open)

 

"כשניגשתי לראיון עבודה בעמאן הובטח לי שאם אעזוב את המשפחה ואגור בעקבה, אוכל לעבוד באילת תמורת שכר של 1,150 דינר (כ־6,900 שקל - ע.א).

עבורנו זה היה סכום ששווה להתנתק עבורו מהמשפחה בעמאן ולעבור לעקבה", סיפר אחד העובדים שפגשנו במסוף הגבול בדרכו חזרה לעת ערב לעקבה. "בפועל, מה שקיבלתי לאחר כל ההוצאות שנוכו היה כ־350 דינר. ניכו לי עמלות והוצאות שונות".

 

עובד נוסף מתח ביקורת על תנאי המחייה בעקבה: "עזבנו את הבית בעמאן ובאנו לגור במגורי העובדים בעקבה. הבטיחו לנו מגורים עם שירותי ניקיון ותנאים טובים, אך בפועל אין לנו מים חמים במקלחות. אנחנו צריכים לנקות בעצמנו את המגורים, ובפועל מורידים לנו מהשכר כסף עבור שירותי ניקיון".

 

עד כה ידוע על שני עובדים שקיבלו החלטה להתפטר אחרי שראו את המשכורת הראשונה ואחרי שמאסו בתנאי המגורים בעקבה. רבים אחרים חושבים גם הם בקול רם על התפטרות. מה שמונע מהם לעשות את הצעד הדרמטי הוא החוזה עליו חתמו מול אחת מחברות כוח האדם בירדן.

 

"החתימו אותי על חוזה עבודה בו מופיע סעיף שאם אני עוזב, עליי לשלם לחברה קנס בסך 2,000 דינר. זה עבורי סכום עצום", סיפר אחד העובדים. עובד אחר שהצטרף לשיחה הסביר כי בנוסף לעמלות שהם משלמים, הם גם מפסידים כסף בגלל שערי החליפין של המטבעות.

 

"המשכורת מועברת לירדן בשקלים דרך בנק הדואר", הוא מסביר. "בירדן ממירים את השקל לדולר, ואחר כך ממירים לדינר, כך שאנחנו מפסידים פעמיים הפרשי שער ועוד עמלה של 50 דולר. מכל זה יוצא שהעבודה הקשה שלנו מפרנסת אחרים שכמעט לא עושים כלום". עובד נוסף תיאר את העמלות הנגזרות בדרך מטפורית: "זה כמו מסור ש'אוכל' מהחומר גם בדחיפה וגם במשיכה".

 

על אף האכזבה היו לכל העובדים עמם שוחחנו מילים חמות על קליטתם באילת. "אנחנו מאוד מרוצים מתנאי העבודה שיש לנו, ומאוד מרוצים מהדרך שהצוותים בבתי המלון נוהגים כלפינו ביום-יום", אמר עובד ירדני, "רק חבל שהשכר שסיפרו לנו עליו בעמאן אינו תואם את מה שאנחנו מקבלים בשורה התחתונה. אני, לדוגמה, נשארתי בסופו של דבר עם 2,000 שקל ביד אחרי 20 ימי עבודה".

 

עו"ד משה שיפמן, שמייצג חברת כוח אדם בעקבה שמכניסה לאילת כ־230 עובדים מדי יום, ועובד עמה הסביר בשם החברה כי "הפרויקט הזה הוא פרויקט בהיקפים שלא חשבו עליהם קודם לכן, ומטבע הדברים קיימים בו חבלי לידה לא פשוטים. השלטונות הירדנים קבעו שכל העובדים שבאו לעקבה מרחבי ירדן ילונו במקום אחד. כתוצאה מכך נוצרה בעצם נדנדה שצדה האחד נמצא בבתי המלון באילת, וצדה השני נמצא בעקבה עם כל הניהול והאופרציה הכרוכה בהבאת העובדים בשעה היעודה למסוף הגבול".

 

"החברה שאני עובד עמה הורידה את העמלות באופן דרסטי וכיום היא גובה תשעה אחוזים בלבד," הוסיף. "כדי שבידי העובדים יישאר יותר כסף, אני סבור שעל משרד הפנים לאפשר להם לקבל את השכר כאן בארץ. אני גם חייב לציין כי בגלל הוראות המס החדשות שנכנסו לתוקף בתחילת השנה לגבי עובדים זרים, העובדים הירדנים אמורים לשלם מס הכנסה בגובה עשרה אחוזים משכרם. ישנם בתי מלון שאינם גובים את המס הזה כי ממילא הם מקבלים אותו חזרה מתוקף הטבת המעסיקים שהעיר זכתה לה, אבל ישנם בתי מלון שכן גובים, ולכן קיימים פערים בשכר".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות