כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חדשות

הרב אבי זרקי צילום: אביגיל עוזי
הרב אבי זרקי צילום: אביגיל עוזי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

לתינוק נקבעה נכות, "המוהל של הסלבס" יפצה

הרב אבי זרקי, "המוהל של הסלבס", חתך במהלך ברית מילה חלק מאיבר מינו של היילוד. ההורים טענו בתביעתם: הוא אינו מוהל מוסמך, בעבר שללו את רשיון המוהל שלו ואין לו כיסוי ביטוחי. זרקי, שטען כי הטקס בוצע במיומנות ושהדין לא מחייב רישיון כדי לבצע את המילה, ישלם להם 150 אלף שקל

איתי עמיקם 
פורסם: 03.12.15, 07:09

הרב אבי זרקי, מי שמכונה "המוהל של הסלבס", יפצה הורים של תינוק ב־150 אלף שקל לאחר שבמהלך ברית מילה שביצע חתך בשוגג חלק מאיבר מינו של היילוד.

 

להיט במגזר הערבי: לומדים לערוך ברית מהרב

 

מהתביעה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, עולה כי ההורים סברו שהרב זרקי הוא מוהל רופא שהוכשר על ידי משרד הבריאות ולכן החליטו לפנות אליו. באתר האינטרנט שלו, אגב, מוצג זרקי כ"מוהל הראשי של תל אביב־יפו" וכ"מוהל רפואי מוסמך ומומלץ - מוהל מוביל בארץ".

 

דקות ספורות לאחר ברית המילה, מתארים ההורים בתביעתם, התקשר המוהל לאחיו וביקש ממנו להגיע כדי לפנות את התינוק לבית החולים. זרקי שם את העורלה בשקית קרח והורי היילוד נסעו עם בנם לבית החולים איכילוב.

 

"המוהל הראשי של תל אביב־יפו". הרב אבי זרקי (צילום: אביגיל עוזי)
"המוהל הראשי של תל אביב־יפו". הרב אבי זרקי (צילום: אביגיל עוזי)

 

על פי התביעה, התינוק הוכנס לניתוח חירום ובוצע לו שחזור של החלק שנכרת בשוגג. לדברי ההורים, הרב זרקי הגיע כמה פעמים לבית החולים ו"ניסה

להביא את ההורים 'לסגור' עניין זה ביניהם ללא צורך בעורכי דין.

 

"כתוצאה מהברית הרשלנית שביצע הרב זרקי נהרס הטקס, תוך שנגרמה עגמת נפש קיצונית למוזמנים, ונזק ניכר להורים ולמשפחה שהייתה עדה לאירוע. בנוסף על כך, ובעיקר, נגרם לקטין נזק גופני באיבר המין... אלמלא רשלנותו ופזיזותו היה אפשר למנוע את הנזק שגרם לקטין ולהורים, ובביצוע ברית מילה נכונה, הנזק לא היה מתרחש כלל". לתינוק נקבעו בהמשך 30 אחוזי נכות ונותר עיוות באיבר מינו.

 

ההורים דרשו לפצותם בשל רשלנותו של הרב זרקי ובשל האופן שבו הציג את עצמו. "חובת הגילוי מחייבת את הנתבע לספר על ניסיונו, על כך שאינו מוהל מוסמך, על כך שאינו רופא כירורג ועל עובדת שלילת רישיון המוהל שלו בעבר", נכתב בתביעה.

 

כמה חודשים לאחר האירוע הטראומטי, כך עולה מהתביעה, התברר להורים כי לזרקי אין כיסוי ביטוחי. בכתב ההגנה טען זרקי כי רק בשל מחלוקת פוליטית ברבנות הראשית הוא הוצא מחוץ לרשימת בעלי הרישיון למול מטעם הרבנות, וכי הדין כלל אינו מחייב רישיון זה כדי לבצע את המילה. עוד טען זרקי כי הוא מעולם לא הציג את עצמו כרופא, וכי הטקס בוצע במיומנות וכנדרש.

 

בהמלצת השופטת דליה גנות פנו הצדדים להליך גישור. בתחילת החודש הגיעו ההורים והמוהל לכדי הסכמה שהוא ישלם להם פיצוי בסך 150 אלף שקל. השופטת גנות העניקה להסדר ביניהם תוקף של פסק דין.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 24 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות