כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
איכות הסביבה

אילוסרציה צילום: shutterstock
אילוסרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

אחרי מאבק של שנים מפונה אתר האנטנות

לאחר מאבק של יותר מ-20 שנה משרד הביטחון החל בפינוי מחנה פלנורד בשכונת רמת-אלמוגי כחלק מהסכם שוה"ם 1, לשיווק והעתקת מחנות צה"ל ממרכזי הערים. בשטח המחנה יוקמו כ-160 יחידות דיור. "הבטחנו וקיימנו. ניצחון נוסף במאבקנו לשיפור החיים בחיפה", אמר יהב

אורנה נירנפלד 
פורסם: 19.11.15, 07:04

מאבק ציבורי ואזרחי ארוך של יותר מ -20 שנה הסתיים השבוע עם תחילתן של העבודות לפינוי מתחם האנטנות הצבאי שברמת-אלמוגי. ההורים של תלמידי ביה"ס אינשטיין החלו במאבקם כבר בכהונתו של יונה יהב כחבר כנסת, וזה הגיע השבוע לסיומו כאשר משרד הביטחון החל בעבודות הפינוי.

 

כ-80 שנה לאחר הקמתו בידי הבריטים, משרד הביטחון, באמצעות אגף המבצעים (אמו"ן) ואגף ההנדסה והבינוי (אהו"ב), החל השבוע בפינוי ההיסטורי

של מחנה פלנורד, שברמת-אלמוגי, בעבודות להסרת שלוש האנטנות במרכז המחנה, שהפכו לאורך השנים לחלק בלתי נפרד מהנוף של שכונת אחוזה. התורן הגבוה באתר מתנשא לגובה של 120 מטרים.

 

מחנה פלנורד הוקם על-ידי הבריטים, כמחנה הצפוני של שלטון המנדט בארץ-ישראל של לפני קום המדינה. שטחו כ-32 דונמים. לאורך השנים הוקמו סביב המחנה שכונות מגורים רבות, ביניהן רמת-אלמוגי ואחוזה, עד ששטח המחנה נותר כאחת מעתודות הקרקע האחרונות בכרמל.

 

בשנת 2014, במסגרת הסכם שוה"ם לשיווק והעתקת מחנות צה"ל ממרכזי הערים לטובת פיתוח כלכלי ועירוני, סיכם משרד הביטחון עם רשות מקרקעי ישראל ומשרד האוצר על פינוי מחנה פלנורד עד לסוף שנת 2015. בשטח המחנה צפויות להיבנות כ-160 יחידות דיור.

 

קרבת המחנה לשכונת מגורים והצורך בפירוק תרנים גבוהים במיוחד, חייבו הכנת תוכנית פינוי מפורטת, שלוקחת בחשבון את כל אמצעי הבטיחות.

 

עבודות הפינוי יכללו הסרה של המבנים וניקוי של השטח, ובשיאם מבצע לוגיסטי מורכב לפירוק והסרה של התרנים. עם סיום מבצע הפינוי, משרד הביטחון ישיב את שטח מחנה פלנורד לרשות מקרקעי ישראל, שתוכל להתחיל להכשיר את הקרקע לבנייה באופן מיידי.

 

" הבטחנו וקיימנו" אמר יונה יהב והוסיף כי "פינוי מתחם האנטנות הוא ניצחון נוסף במאבקנו לשיפור החיים בחיפה. אני חש קורת רוח ואף שמחה. המאבק הארוך לסילוק חוות האנטנות המפלצתית שהקים צה"ל בלב שכונת המגורים על הכרמל הגיע לסיומו. במקום שהתלמידים ישחקו בצל האנטנות.

 

"אני מקווה שכבר בקרוב נפנה את בסיס התובלה בדרומה של העיר, ותחתיו תורחב השכונה החדשה נאות פרס. גם בשכונת בת-גלים כבר פועלים להזיז את בסיס ההדרכה של חיל הים לטובת הטיילת החדשה לאורך רצועת החוף של חיפה. אני מודה לכל מי שסייע לי במאבק הזה, וחושב שאלה בשורות נהדרות לשכונה, ולעיר כולה", אמר יהב.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות