כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
גלגלי הצדק

אילוסטרציה צילום: יוגב עמרני
אילוסטרציה צילום: יוגב עמרני
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

רכב שיכור על אופניים חשמליים ורשיונו נשלל

צעיר אשקלוני רכב על אופניים חשמליים לתחנת המשטרה כדי לבדוק אם הוא שיכור מדי לנהוג. שוטרי אגף התנועה גילו שהוא שיכור, והענישו בשלילת רישיון וקנס. בית המשפט יכריע בעניינו

שמוליק חדד 
פורסם: 08.11.15, 07:53

האם אופניים חשמליים הם כלי תחבורה? על פי שוטרי אגף התנועה באשקלון התשובה כנראה חיובית, על פי בית המשפט הנושא עדיין בבדיקה. צעיר תושב אשקלון שנסע על אופניים חשמליים קיבל דו"ח על נהיגה בשכרות.

 

 

לאחרונה יצא תושב העיר לבילוי בשעת לילה מאוחרת. עם תום הבילוי ולאחר ששתה אלכוהול, החליט לרכוב לתחנת המשטרה על אופניים חשמליים בכדי לבדוק אם הוא כשיר לנהיגה או שמא עקב כמות גדולה של אלכוהול בגופו נאסר עליו לנהוג ואז ימצא דרכים אחרות להגיע לביתו.

 

שתה, רכב לתחנה ונפגע - אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
שתה, רכב לתחנה ונפגע - אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

 

אלא שלתדהמתו השוטרים בדקו אותו וכשמצאו שכמות האלכוהול בגופו עולה על המותר מיהר אחד השוטרים להוציא את הפנקס ולרשום לו דו"ח על נהיגה בשכרות.

התושב ההמום התווכח עם השוטרים וניסה להסביר להם כי הוא לא רצה לבצע עבירה של נהיגה בשכרות ולכן הגיע עד אליהם בכדי לבדוק את מצבו, אולם טענותיו נפלו על אוזניים ערלות. בנוסף לדו"ח נשלל רישיונו במקום.

 

עורכי הדין רובי גלבוע ולימור רוט־חזן פנו בשמו לבית המשפט וטענו כי לא ייתכן שאזרח שמנסה לשמור חוק למעשה יינזק בצורה כזו על ידי המשטרה. בשלב ראשון הותר לאיש לחזור לנהוג לאחר שרישיונו נשלל. שנית, ייאלץ בית המשפט לקבל החלטה עקרונית בסוגיה בקרוב.

 

"זה פשוט מצב אבסורדי", טוען עו"ד גלבוע. "אפילו שוטרים מהתחנה התקשרו אליי ואמרו שהם מתביישים. מגיע אזרח בכדי לבדוק את מצבו מתוך אחריות, ויוצא עם שלילת רישיון ודו"ח תנועה? זה פשוט מביך. אני מקווה שבית המשפט יקבל את ההחלטה הנכונה בעניין".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות