כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
צער בע"ח

תנאים קשים. עופות במשחטה בשלומי צילום: אנונימוס
תנאים קשים. עופות במשחטה בשלומי צילום: אנונימוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

דרישה לסגור את משחטת זוגלובק בשלומי

שנתיים לאחר שבחברה הבטיחו לשפר את הטיפול בעופות, תיעדו פעילי אנונימוס עובדים במשחטה הפועלת בשלומי, שפגעו בתרנגולות באכזריות. הנהלת זוגלובק: "לצערנו יש חריגים והם מטופלים במלוא חומרת הדין"

מירית קושניר סטרומצה 
פורסם: 08.07.15, 07:30

עשרות פעילי אנונימוס הפגינו אתמול (שלישי) מול חנות המפעל של זוגלובק בנהריה בעקבות חשיפת המתרחש במשחטה, הפועלת בשלומי. 

 

קראו עוד ב-mynet:

 

במשרד החקלאות מציעים להחמיר את הענישה. עופות במשחטה (צילום: אנונימוס)
במשרד החקלאות מציעים להחמיר את הענישה. עופות במשחטה (צילום: אנונימוס)

 

שר החקלאות, אורי אריאל, הנחה ביום שני לסגור באופן מיידי את משחטת זוגלובק בשלומי. ההחלטה התקבלה לאחר שפעילי אירגון אנונימוס תיעדו את התנאים הקשים שבהם מטפלים בעופות במשחטה.

 

באוקטובר 2013 נחשפו בתקשורת סרטים שבהם נראו עובדים במשחטה שפגעו בברוטליות בעופות שהובאו למקום. לאחר פירסום התחקיר הבטיחה זוגלובק לשפר

את היחס לבעלי החיים, אולם, פעילי אנונימוס תיעדו בחודשים האחרונים את הנעשה במפעל וחשפו כיצד עובדים תלשו עופות מהכלובים בצורה ברוטלית ואף היכו אותם במה שנראה עבורם כשעשוע.

 

ביום ראשון, בשעות הערב, הגיע המידע לרופאה המרחבית של השירותים הווטרינריים ולחוקרי משרד החקלאות. בשלב הראשון הורו אנשי משרד החקלאות להנהלת המשחטה להוסיף באופן מיידי כוח אדם מטעמה, שיפקח ברצף על התהליך ברמפת השחיטה. בנוסף ניתנה הוראה להוסיף פקחים מטעם השירותים הווטרינריים, שיפקחו על השחיטה עצמה.

 

ביום שני התברר לאנשי משרד החקלאות כי כדי לאפשר למפקחים פיקוח מיטבי על הפריקה ועל השחיטה יש להתאים תשתיות שאינן מצויות במקום. אי לכך, באותו יום, בשעות הערב, הורה השר אריאל להפסיק באופן מיידי את פעילות המשחטה על כל אגפיה, עד להסדרת התשתיות הנדרשות.

 

שר החקלאות: "הנחיתי את מנכ"ל המשרד ואת גורמי המקצוע לפעול בצורה החריפה ביותר נגד העבירות הללו, ובמקביל להאיץ התקנת מצלמות מעקב בכל בתי המטבחיים והמשחטות. בימים אלה אנו מקדמים את התיקון לחוק צער בעלי חיים, שיחמיר את הענישה".

 

מזוגלובק נמסר: "החברה הגישה תלונה במשטרה נגד העובדים לשעבר, שעבודתם הופסקה במשחטה בשלומי במהלך החודשים האחרונים, ואשר על פי הצילומים התעללו בבעלי חיים. התנהגות כזו אינה משקפת את רוח החברה והנחיותיה. זוגלובק מעסיקה מפקח ומנהל צער בעלי חיים במשרה מלאה, אשר תפקידו להדריך ולפקח על הנעשה בשטח.

 

בנוסף, הוכשרו 10 נאמני צער בעלי חיים מבין העובדים אשר נמצאים בשטח בכל רגע נתון. לצערנו יש חריגים והם מטופלים במלוא חומרת הדין. "בשנתיים האחרונות השקיעה זוגלובק מאות אלפי שקלים כדי למנוע תופעות כאלה, אבל לצערנו יש כאלה שעברו על החוק – ועובד אשר מתעלל בחיות יועבר מיידית לטיפול המשטרה".

 

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות