כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בלי חשבון

הכט. השתתפו בתוכנית שלו צילום: ענת מוסברג
הכט. השתתפו בתוכנית שלו צילום: ענת מוסברג
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בגלל תוכנית הטלוויזיה - הואשמו בהעלמת מס

שלושה תושבי חולון חשודים בהעלמת הכנסות והוצאת חשבוניות בשמות בדויים. השלושה צולמו בעבר בתוכנית 'יצאת צדיק' וגבו סכומים מופרזים עבור תיקונים לא נחוצים

חופית כהן 
פורסם: 10.06.15, 07:20

מהטלוויזיה לחקירה: חוקרי פקיד השומה של תל אביב עצרו שלושה חשודים מחולון, בחשד שהעלימו הכנסות והוציאו חשבוניות תחת שמות בדויים, במטרה להתחמק מתשלום מיסים.

 

שלושת העצורים - אשר הביאור בן ה־33, אריאל ברוכים בן ה־40 ורן לחיאני בן ה־28 - נעצרו בעקבות מידע שהתקבל ביחידת חקירות מס הכנסה תל אביב והמרכז, לפיו השלושה מסרבים להוציא ללקוחות חשבוניות או קבלות עבור עבודות אינסטלציה שביצעו.

 

במסגרת חקירה סמויה שנפתחה בנושא, התגלה כי השלושה הופיעו בעונות שונות של תוכנית הטלוויזיה 'יצאת צדיק', בהנחיית חיים הכט, שבודקת את אמינותם של נותני שירות פרטיים.

 

השלושה תועדו כשהם רושמים ללקוחות חשבוניות תחת השם 'ישראל לבשטיין', כאשר בפועל מספר תעודת הזהות והטלפון של רן לחיאני הם אלו שנרשמו עליהן.

על פי מה שהוצג בתוכנית, החשודים החליפו רכיבים תקינים של דודי שמש וגבו סכומים מופרזים עבור התיקונים המיותרים.

 

כשהחקירה הפכה לגלויה נערכו חיפושים, נתפשו חומרים שונים ושלושת החשודים הובאו לחקירה. על פי הודעה שהוציא מס הכנסה, לחיאני הודה בחקירה שהוא אותו 'ישראל לבשטיין' וההמחאות שאותן הוא מקבל מופקדים בחשבונו העסקי. לאחר מכן שינה את גרסתו והחליט לשמור על זכות השתיקה.

 

 

נראה שהחשודים לא יצאו צדיקים כל כך (צילום: shutterstock)
נראה שהחשודים לא יצאו צדיקים כל כך (צילום: shutterstock)

 

אריאל ברוכים הודה בחקירתו כי אין אדם שקוראים לו 'ישראל לבשטיין' והם עשו שימוש בשם כדי שלא יוכלו לאתרם, אם ירצו לתבוע אותם.

 

על פי החשד, השלושה קיבלו את שכר העבודה במזומן או בהמחאות שנפרעו אצל נותני שירותי מטבע, וזאת כדי להקשות אף יותר על איתורם. ברוב המקרים הם לא דיווחו לרשות המיסים על החלק הארי של הכנסות אלו בדוחות התקופתיים שלהם.

 

מעצרם של שניים מהשלושה הוארך בשלושה ימים, על ידי השופטת אפרת בוסני מבית משפט השלום בתל אביב יפו, כאשר השלישי ממתין לחוות דעת בעניינו.

עו"ד חיים לוי, המייצג את אשר הביאור, מסר: "מרשי מכחיש את החשדות ומשתף פעולה עם החוקרים. מעצרו הוארך בהסכמה למשך יומיים ואני משוכנע שבקרוב יתברר כי אין ממש מאחורי ההאשמות נגדו".

 

עו"ד ניצה אורצקי, המייצגת את אריאל ברוכים, מסרה בשמו: "בשלב זה טרם ראינו את חומר החקירה ולא ניתן להגיב. כרגע מרשי נתון במעצר בית".

 

עו"ד משה שמיר, המייצג את רן לחיאני, מסר: "מרשי מכחיש את החשדות המיוחסים לו. בהסכמת הצדדים הוארך מעצרו, על מנת לאפשר לרשות המיסים להשלים את מלאכת הבירור ולשחררו לביתו. אני סמוך ובטוח כי החשדות כלפי מרשי לא יבשילו בסופו של יום לכדי כתב אישום", הוסיף.

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות