כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אפליה

מציגה נתונים. עו"ד מדיחה רמאל עישה צילום: נחום סגל
מציגה נתונים. עו"ד מדיחה רמאל עישה צילום: נחום סגל
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עכו: "אין ייצוג הולם לערבים במחלקות העירייה"

חברת המועצה עו"ד מדיחה רמאל-עיסא טוענת לאפליה בין יהודים לערבים בתחום התעסוקה בעירייה. עוד היא טוענת, ש-104 עובדים, רובם בכירים, לא מתגוררים בעכו. העירייה: "אנחנו דוגמה ומופת לשילוב האוכלוסייה הערבית"

יפה ברנס 
פורסם: 01.06.15, 07:41

חברת מועצת העיר בעכו, עו"ד מדיחה רמאל-עיסא, תובעת מראש העיר, שמעון לנקרי, ייצוג הולם לערבים במחלקות העירייה. "ברוב המחלקות בעירייה מספרם של העובדים הערבים כמעט אפסי לעומת מספר העובדים היהודים", טוענת רמאל-עיסא ומציגה נתונים.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

חוסר ייצוג. רמאל-עיסא (צילום: נחום סגל)
חוסר ייצוג. רמאל-עיסא (צילום: נחום סגל)

 

לטענתה, בהנהלת העיר ובמחלקת משאבי אנוש מועסקים 27 עובדים, מהם רק ארבעה עובדים ערבים - סגן ראש העיר, מזכירתו, עוזרו ועובד נוסף, המשמש

יועץ ראש העיר לענייני ערבים. במחלקה המשפטית מועסקים שמונה אנשים, אף לא אחד מהם ערבי. בגזברות ובחשבונות מועסקים שבעה עובדים, כולם יהודים. במחלקת ההנדסה ורישוי העסקים - 23 עובדים, בהם עובד ערבי אחד. במחלקת הרווחה מועסקים 52 איש, מהם שמונה עובדים ערבים. בגבייה - שבעה עובדים, כולם יהודים.

 

"הערבים בעכו מהווים כ-30 אחוז מהאוכלוסייה, ועל הרשות מוטלת החובה, על פי החלטת הממשלה והחלטת בג"ץ, לתת להם ייצוג הולם", טוענת חברת המועצה ומוסיפה כי מהנתונים שקיבלה לאחרונה עולה שבעירייה מועסקים 770 עובדים, מהם 142 ערבים. לטענתה, מרבית העובדים הערבים מועסקים כעובדי ניקיון, כסייעות, כעובדי תחזוקה וכדומה.

 

עוד טוענת רמאל-עיסא, כי מכלל עובדי העירייה, 104 אינם תושבי העיר. רבים מהם, היא אומרת, מחזיקים במשרות בכירות, בהן מנהלי מחלקות וראשי מחלקות. לדוגמה: היועצת המשפטית, עו"ד כנרת הדר, גזבר העירייה, ראובן ויצמן, מבקר העירייה, יוסי כהן, ומנהל אגף חזות העיר, הפיקוח והביטחון, יניב אשור. "חבל שהמשרות האלה אינן מופקדות בידי תושבים יהודים וערבים. 'עניי עירך קודמים'. מה, אין בעכו מנהלי חשבונות, עורכי דין, אקדמאים מצוינים? למה לייבא עובדים מבחוץ?".

 

רמאל-עיסא הודחה על ידי לנקרי מחברותה במועצת העיר בטענה שאינה מתגוררת בעכו. על אף ההדחה, היא לא חדלה מפעילותה במועצה עד לבירור העניין בבית הדין, שצפוי להתכנס בתחילת חודש יוני כדי לדון בעתירה שהגישה נגד הדחתה. חברת המועצה מציינת, כי במסגרת מאבקה לשוויון בין ערבים ליהודים ובשל חוסר ייצוג הולם של עובדים ערבים במשרות נחשבות בעירייה, היא התקשתה לקבל נתונים מהעירייה למרות חוק העיון במסמכים, אבל בסופו של דבר, קיבלה את הדוחות עם השמות ועם הפרטים המלאים של העובדים.

 

במכתבה ללנקרי היא כותבת: "הריני פונה לכבודך בדרישה לפעול ליישום החובה החוקית שמוטלת על העירייה להבטחת ייצוג הולם של תושבים ערבים בקרב עובדי העירייה. אין ספק שייצוג הולם של ערבים במחלקות העירייה הינו בעל חשיבות רבה, שעשויה להשליך על חייהם, על פרנסתם ויותר מכך - על ההתייחסות השוויונית של אלפי התושבים המתגוררים בעיר. הינכם נדרשים לנקוט באמצעים לתקן את המצב".

 

מהעירייה נמסר: "מרגע שנחשפה העובדה שרמאל-עיסא אינה תושבת העיר, היא החליטה לקחת על עצמה את תפקיד נושאת דגל זכויות המגזר הערבי בעכו, תוך התעלמות מוחלטת מהנתונים ומהעובדות.

 

אין אגף בעירייה שבו לא מועסקים עובדים מהמגזר הערבי בקשת תפקידים רחבה, לרבות תפקידי ניהול בכירים. המגזר הערבי מיוצג בכל ועדות העירייה הסטטוטוריות, לרבות בתפקידי יו"ר, ולכן אין בכוונת העירייה להיגרר לדיון ציבורי סביב הנושא. עכו היא דוגמה ומופת לשילוב האוכלוסייה הערבית".

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות