כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הנפילה

פיני גרשון. כאב ראש לא קטן צילום: ראובן שוורץ
פיני גרשון. כאב ראש לא קטן צילום: ראובן שוורץ
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חשיפה: ההסתבכויות המשפטיות של פיני גרשון

תביעות, תיקים בהוצאה לפועל, עיקולים ובקשה להוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ. כך הסתבך פיני גרשון עם מי שהיה חברו הטוב, היהלומן מנשה יזדי, שתובע להשיב לו תכשיטים בשווי 138 אלף שקל, ועם שלוש חברות לניכיון צ'קים, שתובעות ממנו 1.5 מיליון שקל. "ידיעות תל אביב־יפו" ו-mynet חושפים כיצד הוא נקלע לתסבוכת משפטית, וכן את הדרמה שהתחוללה רגע לפני המשחק הגורלי של מכבי תל אביב נגד אלבה ברלין, שכמעט מנעה מעוזר המאמן של הצהובים לטוס עם הקבוצה. פרקליטו של גרשון: פיני לא נטל מיזדי תכשיטים, אלא קיבל ממנו תכשיטים בערך מועט ביותר כמתנה

ארין הלל־מזרחי, איתי אילנאי  
פורסם: 14.05.15, 07:53

זה פיני: ב־6 באפריל, 48 שעות בלבד לפני המראתם של הצהובים לברלין, נערך בפני השופט אילן סלע דיון בבקשתו הבהולה של עוזר מאמן מכבי תל אביב, פיני גרשון, לביטול צו ארעי לעיכוב יציאתו מהארץ. החלטתו של השופט בדיון הייתה גורלית — אם ידחה את בקשתו של גרשון, הרי שעוזר המאמן של מכבי, אחד ממוחות הכדורסל החריפים של ישראל, ייאלץ לצפות במשחק המכריע מהכורסה שבסלון ביתו.

 

 

נגד גרשון מתנהלים מספר הליכים משפטיים. הפעם היה מדובר בבקשה שנידונה במסגרת הליך שבמרכזו תביעה על סך 138 אלף שקל שהוגשה נגדו בידי חברת "יהלומים לנצח", בבעלותו של היהלומן ואיש העסקים מנשה יזדי, הספונסר לשעבר של קבוצת הוותיקים של מכבי תל אביב ומקורב מאוד להנהלת המועדון.

 

פיני גרשון. הסתבכויות לא נעימות (צילום: מור שאולי)
פיני גרשון. הסתבכויות לא נעימות (צילום: מור שאולי)

 

בתביעה שהוגשה בתחילת אפריל, פחות משבוע לפני המשחק הגורלי בברלין, טוען יזדי כי הוא וגרשון היו שותפים עסקיים, וכי האחרון נטל ממנו תכשיטים

בשווי כולל של 120 אלף שקל, תוך הבטחת שווא שישלם בעבורם או ישיבם. בתביעה נטען כי בנוסף לריבית והצמדה, שווי התכשיטים המצוי כיום בידי גרשון הינו 138 אלף שקל. "על אף פניות חוזרות ונשנות מצד התובעת ושלוחיה אל הנתבע, מסרב הנתבע לשלם עבור הסחורה שסופקה לו", נטען.

 

רשם בית המשפט יוחנן גבאי קיבל את בקשתו של יזדי וחתם על צו ארעי לעיכוב יציאתו מהארץ של גרשון, בכפוף למתן עירבון של 50 אלף שקל מצד המבקשים. יזדי לא עמד בעירבון, ולכן הצו לא קיבל תוקף. ובכל זאת, יומיים לאחר מכן גרשון העביר לבית המשפט כתב ערבות של בנק מזרחי טפחות, המתחייב לשלם ליהלומים לנצח כל סכום שיפסוק לזכותה בית המשפט, וזאת רק כדי שיתאפשר לו לצאת מהארץ. בעקבות כתב הערבות ולאחר הדיון שנערך בבית המשפט יומיים לפני המשחק בברלין התאפשרה יציאתו של גרשון לברלין.  

 

גרשון, שמשמש כיום גם כמנהל המקצועי של נבחרות ישראל בכדורסל, הסתבך במהלך השנים האחרונות בכמה עסקאות. מאמן הכדורסל המבריק והמצליח מסובך עד צוואר בשל עסקת נדל"ן גדולה שהתגלתה כמבצע עוקץ, שגם בעקבותיה נגרר לתביעות ולבקשות לעיקול חשבון הבנק שלו. לפני כשנתיים נפל גרשון קורבן להונאה של מתווך הנדל"ן משה עזרא.

 

גרשון, שחשב שיוכל לגרוף לכיסו רווח נאה דרך עסקאות נדל"ן, נותר עם חור של כמה מאות אלפי שקלים בכיס ועם התמודדות משפטית מסועפת מול חברות שונות לניכיון צ'קים. בשלב מסויים, הבין גרשון שנפל קורבן למעשה תרמית, אחרי שצ'קים שלו נפדו ללא הפסק ומנגד צ'קים שקיבל מעזרא לא כובדו על ידי הבנק. הוא הגיש נגד האחרון תלונה במשטרה בגין עבירת קבלת דבר במרמה וזיוף, ובמרץ 2013 הוגש נגד עזרא כתב אישום.

 

בעוד שמשפטו של עזרא התנהל, הצ'קים של גרשון החלו להסתובב בשוק האפור. במרץ 2013 הגישה חברת שרון פלאצ'י יזמות עסקית בע"מ, שמתמחה בניכיון צ'קים, תביעה על סך מיליון שקל נגד גרשון ומשה עזרא וחברת תיווך הנדל"ן שלו.

 

עו"ד גד לנדאו ממשרד לנדאו יהודיין מסר בשם גרשון: "כנגד מנשה יזדי מתנהל תיק הוצאה לפועל שנפתח בידי פיני גרשון. במסגרת תיק זה חתם יזדי על הסכם תשלומים ולא עמד בו. לאחר ששלחנו לו מספר התראות נאלצנו לנקוט הליך שנקרא 'הוצאת מעוקלים'. בתגובה הוגשה תביעה מצוצה מהאצבע שמבוססת על ניירות שמנשה יזדי המציא. הוא יצר ניירות ויצר חוב שלא קיים. גרשון לא נטל מיזדי תכשיטים, אלא קיבל ממנו תכשיטים בערך מועט ביותר כמתנה".

 

באשר לתביעות הנוספות: "בגלל תרמית שגרשון נפל בה שבגינה הורשע משה עזרא, צ'קים שנתן הועברו לצדדים שלישיים, חברות שעוסקות בניכיון צ'קים. הוגשו נגדו מספר תביעות. שתיים נדחו, ותיק נוסף עודנו נדון בבית המשפט".

 

מנשה יזדי מסר בתגובה: "מפאת כבודו של פיני, רק אגיד שטענותיו אינן מדויקות, וזאת בלשון עדינה. צר לי על היעדר הכרת הטובה מצד פיני. הדברים יתבררו בהמשך בבית המשפט".

 

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות תל אביב-יפו" 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות