כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שומו שמיים

הפרשה נחשפה בעקבות החלטת הנערה לשתף את הוריה בקשר צילום: shutterstock
הפרשה נחשפה בעקבות החלטת הנערה לשתף את הוריה בקשר צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

רב קהילה נאשם בהפיכת בת 17.5 לשפחת מין

בני ברק: הרב שחסידיו נוהגים להתייעץ עימו בעניינים רוחניים והלכתיים שכנע אותה לקיים עימו יחסי מין בבית הכנסת ובביתו בטענה שהוא "מציל אותה מגזירה". בחקירתו במשטרה טען כי מדובר בעלילה משום שאביה חייב לו כסף. הוא נאשם באינוס בהסכמה שהושגה במרמה ונעצר עד לתום ההליכים המשפטיים

ארין הלל־מזרחי 
פורסם: 26.02.15, 07:46

הסיפור שמסעיר את הרחוב החרדי: כתב אישום חמור הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד רב קהילה מקובל בבני ברק, שנאשם באינוס בהסכמה שהושג במרמה ובגין מעשה מגונה בנסיבות אינוס בבת 17.5 שהוריה נמנים עם חסידיו. חלק מעבירות המין הוא ביצע, כך נטען בכתב האישום, בכמה הזדמנויות בבית הכנסת.

 

 

הנאשם, בשנות ה־60 לחייו, משמש כרב באחת הקהילות הסגורות בעיר. הוא גם נחשב סמכות רוחנית למאמיניו, שנוהגים להגיע אליו להתייעצות והכוונה. הרב, אשר בקי ברזי הקבלה, מייעץ להם רוחנית והלכתית ומנחה אותם באורחות חייהם. בין הרב לבין משפחתה של הנערה ישנה היכרות של מספר שנים והם נמנים עם חסידיו. את חייה מנהלת המשפחה בהתאם להנחיותיו ועצותיו.

 

הנערה חששה ממוות ממשי ונענתה לדרישות הרב  (צילום: shutterstock)
הנערה חששה ממוות ממשי ונענתה לדרישות הרב (צילום: shutterstock)

 

מכתב האישום עולה כי בספטמבר 2014 הזמין הרב את הנערה ואת אמה לבית הכנסת, והציע לשדך בין הנערה לגבר בן 27. כנהוג בקהילה החרדית, היכרות

זוגית בין גבר לקטינה (ולכל אישה) נערכת באמצעות שידוך של גורם שלישי, ורק לאחר המועד שבו נערך טקס אירוסין בין בני הזוג נחשפת הנערה באמצעות מדריכת כלות למידע הקשור ביחסי אישות בין גבר לאישה ולהיבטים הפיזיים של יחסי המין.

 

לאור הצעת השידוך התהדק הקשר בין הרב והמשפחה ועל פי כתב האישום הנערה החלה לעבוד בביתו כמנקה. באחד הימים, בעת שעסקה בעבודות הניקיון, מסר לה הרב מכתב שהגדיר כ"מכתב מהשמיים", שבו תיאר לה חלום שחלם, שלפיו היא נועדה לו "משמיים". במכתב נתן לה הרב הנחיות שלפיהן עליה לטבול בים ולבוא אליו כשהיא טהורה.

 

הנערה אמרה לו שהיא "מבולבלת ומבקשת לשוחח עימו על מהות המכתב". בתגובה, נטען, הסביר לה הרב שכדי שיוכלו לשוחח עליה להיטהר, שכן החיבור ביניהם מציל אותה מ"גזירה". כמו כן הורה לה שלא לספר להוריה דבר אודות המתרחש ביניהם, פן יאונה לה רע.

 

על אף שלא הבינה את משמעות דבריו, ונוכח מעמדו וסמכותו, פעלה על פי הנחיותיו; בשעות הערב במהלך חודש אוקטובר היא נסעה לחוף שרתון בתל אביב וטבלה במים. לאחר מכן שבה לבני ברק ובסמוך לשעה 20:00 פגשה ברב בבית הכנסת של הקהילה.

 

על פי כתב האישום, משהגיעה לבית הכנסת הוביל אותה הרב למחסן של בית הכנסת ושאל אותה "אם היא מסכימה שייגע בה". הנערה, שסברה כי נוכח מעמדו וסמכותו מדובר בדרישה הנובעת מסיבות רוחניות ודתיות, ובהיעדר כל ידיעה על טיבם של קשרים ומגעים פיזיים בין גבר לאישה והקשרם המיני, לא התנגדה למעשיו.

 

הרב ענד לה צמיד זהב וטען שזהו "קניין שבקידושין", מזג לעצמו כוס יין מהארון במחסן והציע לה לשתות. הוא הושיב אותה על ברכיו, נישק אותה על פיה, חיבק אותה ולחש לה מילות אהבה. לאחר מכן הורה לה להתפשט ולשכב על המזרן במחסן. לאור תלותה הרוחנית ברב נעתרה לו ופעלה בהתאם להנחיותיו. הרב כיבה את האור ובעל אותה בהסכמתה.

 

לאחר מספר מפגשים נוסף הנערה, מתברר, ביקשה להפסיק את הקשר ביניהם. בתגובה סיפר לה הרב כי חלם שהיא בשמלת כלה ללא ראש וכי החיבור ביניהם "יציל אותה". הנערה, שהאמינה למוצא פיו וחששה ממוות ממשי, נעתרה שוב לדרישותיו. היא ניגשה עימו לחדר השינה שלו, וזה ביצע בה מעשים מגונים ובעל אותה.

 

הפרשה נחשפה בעקבות החלטת הנערה לשתף את הוריה בקשר האסור עם הרב. בעצת רבנים היא הגישה נגדו תלונה במשטרה. עם הגשת כתב האישום הרב נעצר עד לתום ההליכים המשפטיים. התובעת, עו"ד רוית צאלח מימון מפרקליטות מחוז תל אביב, מייחסת לו עבירות של אינוס בהסכמה שהושגה במרמה לגבי מהות המעשה, וכן מעשה מגונה בנסיבות אינוס.

 

במהלך החקירה נערך עימות בין הרב לבין הורי הקטינה במשטרה, ואף נגבו עדויות מרבנים נוספים בקהילה. הרב הכחיש בחקירתו את המיוחס לו וטען כי מעולם לא קיים יחסי מין עם הנערה. לטענתו הוריה מעלילים עליו עלילות שווא, כיוון שאביה חייב לו 300 אלף שקל ובשל טענתו כי פיטר אותו לא מזמן מתפקידו כחזן בית הכנסת.

 

  • הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות רמת גן" 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות