כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
קשר אסור

מפקד האגף נהג לערוך לאסירים בדיקות שתן במשרדו. אילוסטרציה צילום: shutterstock
מפקד האגף נהג לערוך לאסירים בדיקות שתן במשרדו. אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

אישום: מפקד האגף קיים קשר מיני עם אסיר

נשיקות, עיסויים ומגע מיני עם אסיר, אלה ההאשמות המופיעות בכתב האישום שהוגש נגד כלאי שי חי, ששימש מפקד אגף בבית המעצר "הדרים" שבשרון. במקרה אחר, נטען, הטריד מינית אסיר נוסף. הוא שוחרר בערבות והוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ

פאוזי אבו טועמה 
פורסם: 25.02.15, 07:27

פרקליטות מחוז מרכז הגישה השבוע כתב אישום לבית משפט השלום בכפר סבא נגד כלאי שי חי, תושב גבעת אולגה, בן 33, ששימש כמפקד אגף בבית המעצר "הדרים" בגין הפרת אמונים ומעשה מגונה באסיר, ללא הסכמה. על פי כתב האישום, כלאי חי ניהל במקרה אחד רומן אסור בעל אופי מיני עם אחד האסירים, ובהזדמנות אחרת עשה מעשים מגונים באסיר אחר. הנאשם שוחרר בתנאים מגבילים והורחק מכל מתקני שירות בתי הסוהר.

 

עוד ב-mynet:

 

כלאי חי (המקביל בדרגתו לסרן בצה"ל), שירת כקצין בשירות בתי הסוהר משנת 2003. בין השנים 2013-2015, שימש כמפקד אגף ארבע בבית המעצר "הדרים", דהיינו שימש כעובד ציבור עם כל המשמעויות הנלוות לכך. כחלק מתפקידו הוא ביצע ראיונות קליטה לאסירים, ענה לבקשותיהם השונות, ניהל את הצוות המקצועי באגף, וכן היה אמון על עריכת בדיקות שתן לאסירים לצורך שלילת שימוש בסמים.

 

על פי כתב האישום, על אף קיומו של נוהל בדיקת שתן לגילוי סמים, לפיו נטילת דגימות השתן תיערך ב"פינות דיגום" בחדרי השירותים באגף, אשר צוידו במראה מתאימה לצורך השגחה ובמשתנה, נהג הנאשם לערוך לאסירים בדיקות שתן במשרדו והורה לאסירים להתפשט ולתת שתן בשעה שהוא מביט בהם.

 

בחודשים נובמבר-דצמבר 2014, במהלך מפגשים עם אסיר יליד 1991 במשרד, באשר לבקשות שונות של האסיר בדבר תנאי מאסרו, החל כלאי חי לשוחח עימו על בילויים בתל אביב ועל יחסיו עם בחורה שבעברה הייתה גבר, עימה ביקש להתייחד.

 

על פי כתב האישום, במהלך אחת השיחות הוחלפו בין השניים רמיזות מיניות, ובשיחות שהתקיימו לאחר מכן שכלל נשיקות, עיסוי כתפיים ואף מגע מיני מסוים. רוב המפגשים אירעו בסביבות השעה 16:00, בזמן שתנועת האסירים אסורה והאגף סגור.

 

נוצר קשר מיני בין מפקד האגף לאסיר. אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
נוצר קשר מיני בין מפקד האגף לאסיר. אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

 

הפרת אמונים

בכתב האישום נטען כי על אף שידע כלאי חי כי על פי הנחיות שב"ס, סוהר חייב לסייג קשריו עם אסירים ולהגבילם למסגרת המוטלת עליו בתוקף תפקידו בשירות, כדי למנוע הפעלת לחצים ופיתויים עליו ועל מנת לשמור על טוהר המידות, הוא המשיך בקשר האסור עם אותו אסיר.

 

במהלך המפגשים מסר כלאי חי לאסיר את מספר המכשיר הנייד האישי שלו, וכשזה הועבר לכלא "שיטה" הגדיל כלאי חי לעשות וקיים עימו קשר אישי וטלפוני. יותר מזה, הנאשם מעולם לא דיווח לממונים עליו על הקשר האישי או הקשר הטלפוני שנוצר בינו לבין פקודו ועל פי הפרקליטות בכך ביצע עבירה של הפרת אמונים.

 

באחת משיחות הטלפון בין השניים ביקש האסיר מכלאי חי סיוע כספי של כ-13,000 שקלים בשל מצבו הכלכלי הקשה. על פי כתב האישום השיב הקצין שינסה לעזור לו.

 

בשיחה אחרת ביקש האסיר מהנאשם סיוע במעבר לכלא אחר ואז הנאשם השיב לו: "חיים שלי, אם הייתי ניצב, הייתי עוזר לך מפה ועד הודעה חדשה". באותה שיחה הצהיר כלאי חי בפני האסיר כי הוא מתגעגע אליו ושאל אותו אם הוא אוהב אותו.

 

המקרה השני, על פי כתב האישום, אירע עם אסיר אחר תושב אחת ממדינות ערב, יליד שנת 1988. במהלך תקופת מאסרו, כך נטען, ערך מפקד האגף במספר הזדמנויות בדיקות שתן לאסיר במשרדו - בניגוד לנוהלי שב"ס.

 

במהלך אחת הבדיקות הורה הנאשם לאסיר להוריד את מכנסיו ולהסתובב. בתגובה הסתובב האסיר לכיוון הנאשם ובשעה שהאסיר ניסה לתת שתן נגע כלאי חי באיבר

מינו תוך שהוא מתבונן בו. בהזדמנות אחרת, במהלך בדיקת שתן לאותו האסיר, נגע באיבר מינו של האסיר. בעקבות מעשיו של הנאשם הגיש האסיר בקשות חורגות מהמקובל והנאשם אישר לו אותן.

 

על פי הפרקליטות, הנאשם שמיוצג על ידי עו"ד ציון אמיר, הודה בקשר עם האסיר הראשון, שוחרר ממעצר הבית בו שהה ובית המשפט הטיל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ, ערבות עצמית וצד ג' על סך של 10,000 והפקדה כספית. בית המשפט קבע את תחילת משפטו של הנאשם ל-25 בחודש הבא מאחר שהאסיר השני עשוי להשתחרר בקרוב.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות