כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פסיעת מידע

הסקר נועד לחזק, לסייע ולהגדיר את המיקומים המתאימים של הולכי הרגל צילום: shutterstock
הסקר נועד לחזק, לסייע ולהגדיר את המיקומים המתאימים של הולכי הרגל צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

סקר מיוחד: הרחוב עם הכי הרבה צועדים בת"א

באיזה רחוב צועדים הכי הרבה הולכי רגל? איזה מבין הרחובות המרכזיים מושך אליו הכי מעט צועדים? איפה הילדים מעדיפים ללכת ברגל? איפה הקשישים צועדים? ואיזו שדרה נחשבת לפופולרית? דוח של עיריית תל אביב חושף את הנתונים

מירב שלמה מלמד 
פורסם: 12.02.15, 14:24

אנו הולכים ברגל: אילו הייתם מתבקשים לנחש באיזה רחוב בתל אביב צועדים בכל יום הכי הרבה הולכי רגל, מה הייתה תשובתכם? שינקין? בן יהודה? אבן גבירול? הרברט סמואל? או אולי הנמל? רמז: כל התשובות אינן נכונות.

 

 

עיריית תל אביב ביקשה לבחון באיזה רחוב צועדים הכי הרבה הולכי רגל ולשם כך התקיימה בדיקה ביום חול שבמהלכה נספרו צועדים במספר גדול של רחובות מהשעה 8:00 בבוקר ועד חצות. בסך הכול התקיימה הבדיקה ב־53 רחובות.

 

אלנבי, הרחוב הכי פופולרי בעיר ללא הפסקה (צילום: ריאן)
אלנבי, הרחוב הכי פופולרי בעיר ללא הפסקה (צילום: ריאן)

 

הנתונים מלמדים כי מספר הצועדים הגדול ביותר ביום חול נרשם ברחוב... אלנבי (19,136 הולכי רגל). אחריו נמצא רחוב דיזנגוף (15,999), שלישי דרך מנחם בגין (15,481) ובמקום הרביעי רחוב המלך ג'ורג' (11,870).

 

על פי הדוח ארבעת הרחובות שבהם נספרו הכי מעט הולכי רגל הם נמל יפו (5,010), שאול המלך (4,805), בן גוריון (4,673) ויהודה המכבי (4,629).

 

באילו שדרות צועדים הכי הרבה הולכי רגל? על פי הדוח שדרות רוטשילד מובילות עם 10,405 הולכי רגל ביום. במקום השני שדרות בן גוריון (4,673),

בשלישי שדרות ירושלים (4,381), ברביעי שדרות נורדאו (3,489), בחמישי שדרות חן (2,839), בשישי שדרות יהודית (2,543), בשביעי שדרות החייל (1,177) ובאחרון שדרות יד לבנים (1,002).

 

עוד נבדק באילו רחובות צועדים הכי הרבה ילדים והיכן צועדים הכי הרבה קשישים. "הולכי הרגל הם האנשים שהופכים את העיר למה שהיא", אומרת מיטל להבי, מחזיקת תיק התחבורה וסגנית ראש העירייה. "ההליכה מתרחשת באזורים שונים של העיר בשעות מגוונות, ולדעתי מדובר במספרים מדהימים שממחישים היטב כי ההליכה ברגל היא חלק מרכזי בהוויה של עיר בכלל ושל תל אביב־יפו בפרט. "הסקר מצביע על המקצב הייחודי של הרחובות שנבדקו. הספירה לפי שעות היממה אפשרה לנו לזהות באופן ברור את דפוסי ההליכה והשימוש ברחובות".

 

מדוע היה צורך לערוך סקר כזה?

"הסקר נערך משום שרצו להגדיר את אזור מרכז העיר כאזור שבו תינתן עדיפות להולכי רגל, ועל פי הסקר נקבעה הגדרת האזור גם בתוכנית ת"א 5000 (תוכנית פיתוח העיר לשנת 2025). הסקר נועד לחזק, לסייע ולהגדיר את המיקומים המתאימים של הולכי הרגל".

 

  • הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות תל אביב יפו"

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות