כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
סדרי עדיפויות

דוד יוסף. מתנגד לפרויקט צילום: ריאן
דוד יוסף. מתנגד לפרויקט צילום: ריאן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

דוד יוסף מעדיף מגרש כדורגל על הקמת שוק

הממשלה יוזמת הקמת שוק סיטוני באור יהודה בגודל 45 אלף מ"ר, עם חנויות בסטנדרט גבוה שיספקו מקומות תעסוקה ויורידו את מחירי הפירות והירקות. מקדמי הפרויקט נתקלו בהתנגדות חריפה של ראש העירייה, שמעדיף לבנות במקום דווקא מגרש כדורגל. המשמעות: השוק יעבור לשטח סמוך, ואור יהודה תפסיד מיליוני שקלים מכספי ארנונה שהיו יכולים לזרום לקופתה

יעל שני 
פורסם: 13.11.14, 07:40

אור יהודה בשוק: פרויקט ענק שמקדמת הממשלה ובמסגרתו אמור להיבנות שוק סיטוני באור יהודה — שעשוי להכניס מיליוני שקלים מכספי ארנונה לעירייה ולהוריד את מחירם של מוצרי צריכה בסיסיים — עלול להתבטל. הסיבה: התנגדותו של ראש העירייה.

 

 

על פי גורמים המעורים בפרטים, מבהיר דוד יוסף למקדמי הפרויקט פעם אחר פעם וללא כל הסבר מניח את הדעת כי שוק סיטוני לא יוקם בשטח העיר. על השטח שבו אמור להיות מוקם השוק מעדיף ראש העירייה לקדם הקמת מגרש כדורגל.

 

הדמיית השוק הסיטוני. "אמור לעמוד בסטנדרטים מהמובילים בעולם", אומר המנכ"ל (צילום: אורבך הלוי אדריכלים ומהנדסים בע"מ)
הדמיית השוק הסיטוני. "אמור לעמוד בסטנדרטים מהמובילים בעולם", אומר המנכ"ל (צילום: אורבך הלוי אדריכלים ומהנדסים בע"מ)

 

מדובר בשטח הנמצא סמוך לצומת מסובים הגובל בשטחה של אור יהודה, שאותו איתרה חברת "שוק סיטוני לישראל", שהוקמה על פי החלטת ממשלה באוקטובר

2010. הקמת השוק אמורה להיעשות על ידי זכיין בשיטת BOT, שבה הזכיין משקיע, מקים ומפעיל את השוק במשך 20 שנה.

  

הפעילות הסיטונית מתרכזת כיום בשלושה סניפים במרכז ‏(צריפין, רחובות ופתח תקווה‏) ובשלושה סניפים נוספים ברחבי המדינה. כיום לחלק מהחקלאים אין חלופה לרשתות הגדולות, והשוק הסיטוני באור יהודה אמור ליצור אותה ובכך לקדם תחרות שתוריד מחירים.

 

אולם העירייה מעדיפה כאמור לבנות במקום מגרש כדורגל. בשבועות האחרונים נערכו דיונים בנושא בין משרדי האוצר והחקלאות, הפועלים לקדם את הקמת השוק, לבין העירייה. באור יהודה חוששים שמדובר בשטח גדול מדי לצורך הקמת שוק סיטוני, ובפועל על המקום ישתלטו בעלי הון, שיקימו בחלק ממנו שוק סיטוני ובשאר יספסרו.

 

גורמים בעירייה אף מביעים חשש כי גורמים עברייניים יהיו מעורבים בהפעלת השוק. לדבריהם, מדובר בשטח שחיוני לצמיחתה של אור יהודה. אלא שגורמים בממשלה טוענים כי מדובר בתשתית שתוריד את יוקר המחיה וכי בעירייה מתעלמים מהתעסוקה שהפרויקט יביא לתושבי העיר ומהפעילות העסקית שתיווצר סביב המתחם.

 

"בשיחה סגורה עם עובדי עירייה אמר השבוע דוד יוסף שהוא לא מוכן לתת לעבריינים להשתלט על אור יהודה", מגלה השבוע גורם בעירייה. "ראש העירייה בעצם מפחד שגורמי פשיעה ישתלטו על העיר באמצעות השוק הסיטוני. לכן הוא מעדיף לבנות במקום מגרש כדורגל".

 

"באופן אישי אני גם הייתי מתנגד", אומר השבוע מקורב לראש העירייה. "למה אנחנו צריכים את הזבל של כל העיר? למה צריך לתת להם שטח? למה צריך להביא לפה את השוק הסיטוני שיושבים שאני לא יודע מי מנהל אותו, יעשו פריצות, עולם תחתון. מי ינהל את זה? ראש העירייה לא סתם מתנגד, תשאלי כל תושב בעיר, כל אחד היה מתנגד לזה".

 

מהעירייה לא נמסרה תגובה.

 

 

  • הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע בידיעות בקעת אונו 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות