כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
תחבורה

האוטובוס החשמלי צילום: יח"צ
האוטובוס החשמלי צילום: יח"צ
 
חברת המועצה מיטל להבי
חברת המועצה מיטל להבי 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בקרוב בתל אביב-יפו: אוטובוסים חשמליים

בתחילת 2015 יתחיל לפעול בתל אביב קו חדש שיחצה את מרכז העיר. החידוש: בקו יסעו אך ורק אוטובוסים חשמליים. לצורך הפרויקט, יוקמו נקודות הטענה שטרם קיבלו אישור קרינה ממכון התקנים

מירב שלמה מלמד 
פורסם: 27.10.14, 09:46

עד תחילת 2015 יתחיל לפעול בתל אביב קו חדש שייצא מהתחנה המרכזית החדשה, יחצה את מרכז העיר ויסיים את מסלולו ברדינג. החידוש: מדובר בקו שיפעלו בו רק אוטובוסים חשמליים. הפרויקט, של חברת דן ועיריית תל אביב, מצטרף לקו 5 שבמסגרתו החל לפעול לפני כשנה אוטובוס חשמלי.

 

 

לצורך חנוכת הקו החדש יוקמו שתי נקודות הטענה, שנמשכת בכל פעם כחמש דקות בלבד. תחנה הראשונה בקו החדש תהיה בתחנה המרכזית החדשה והמסלול יעבור דרך הרחובות שומרון, בגין, אלנבי, רוטשילד, מרמורק, אבן גבירול והתערוכה. תדירות הקו החדש: אוטובוס בכל 30 דקות.

 

האוטובוס החשמלי (צילום: יח"צ)
האוטובוס החשמלי (צילום: יח"צ)

 

האוטובוסים, המיובאים על ידי חברת "דן", ממוזגים, שקטים ואינם פולטים זיהום. בימים אלה הקים מכון התקנים ועדת מומחים לאישור סופי לבדיקות

קרינה של תחנת הטעינה של האוטובוס. עד כה התקבלו אישורים ממכון התקנים לייבא את הציוד הנדרש לצורך הקמת תחנות האוטובוסים, ממשרד התחבורה לייבוא האוטובוסים ולביצוע הפיילוט.

 

מיטל להבי, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק התחבורה: "עלינו לייעל את התחבורה הציבורית הקיימת הן בניהול חכם שלה והן באמצעות הכנסת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ולא מזהמים כדוגמת האוטובוס החשמלי שעתיד לפעול בקרוב ברחובות תל אביב-יפו.

 

"התקווה היא שהפיילוט יצליח ויסייע בידינו לקדם רשת של אוטובוסים חשמליים ברחבי העיר שעתידם להחליף את האוטובוסים הקיימים, שבחלקם רועשים ומזהמים. התדמית של האוטובוסים והנסיעה בהם בעייתית ואנו מקווים שבאמצעות חדשנות נוכל לשפר את חווית הנוסע".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות