כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
רק שתיים

אילוסטרציה צילום: index open
אילוסטרציה צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שתי שכונות בדרך לחיזוק נגד רעידות אדמה

השכונות הוותיקות 'ערבה' ו'אופיר' באילת עומדות בקריטריונים הראשוניים של תוכנית חדשה של משרד הבינוי והשיכון במסגרתה בניינים שמיועדים לחיזוק מפני רעידות אדמה יזכו למענק בסך 90 אלף שקל לדירה

עזרא ארבלי 
פורסם: 28.10.14, 07:47

משרד הבינוי והשיכון פירסם באחרונה קריאת "קול קורא" לאזרחים שמתגוררים בבניינים המיועדים לחיזוק מפני רעידות אדמה להתארגן ולהגיש בקשות סיוע לתוכנית תמ"א 38. על פי הצעת משרד הבינוי והשיכון, ועדים של בניינים שהוגדרו על ידי משרד השיכון כבניינים בשכונות שיקום אמורים להחתים לפחות 80 אחוז מדיירי הבניין על הסכמה לבקש סיוע, ועם החתימות לשלוח מסמכים שונים ביניהם דו"ח מהנדס שקובע שהבניין לא נבנה על פי תקן רעידות אדמה.

 

 

הבקשות שיוגשו למשרד השיכון ייבחנו, ובניינים שיעמדו בקריטריונים שנקבעו יזכו למענק בסך של 90 אלף שקל לכל דירה. הכסף יתוקצב לאחר שמשרד השיכון השיג הסכמה עם משרד האוצר לפיה יתוקצב הפרויקט בכל הארץ בסכום של 90 מיליון שקל.

 

ועדים שלא יספיקו להגיש את הבקשות עד לסוף חודש זה יוכלו להגישן בפעימה השנייה שקבע משרד השיכון. המועד האחרון להגשה בפעימה השנייה: סוף חודש דצמבר 2014.

 

סיוע זה אמור לדאוג להתחדשות עירונית בשכונות הזקוקות לשיקום, לצד תוספת של אלפי יחידות דיור חדשות בכל רחבי הארץ. מדובר בשכונות

 שהוכרזו על ידי המדינה במסגרת פרויקט שיקום שכונות במרכז, בצפון ובדרום הארץ.

 

במשרד השיכון הסבירו כי על פי היוזמה החדשה, אגף שיקום שכונות יפסיק לעסוק בשיפוץ חיצוני של בתים ויעבור לעסוק בשינוי מהותי של מעטפת הבניין, כולל חיזוקו מפני רעידות אדמה, הרחבת הדירות, שדרוגן ותוספת דירות כמקובל בפרויקטים של תמ"א 38. מטרתו המרכזית של הסיוע הממשלתי היא ליצור כדאיות כלכלית עבור יזמי הנדל"ן בשכונות השיקום, מרביתן באזורי הפריפריה.

 

משרד השיכון הגדיר באילת רק שתי שכונות כשכונות שיקום: 'ערבה' ו'אופיר'. רק בניינים באותן שכונות יכולים לזכות לתמיכה ולמענק האמור, במידה שדיירי הבתים יתאגדו ויחליטו להצטרף לפרויקט.

 

נחום סרי, ראש מינהלת השכונות הוותיקות בעיריה, אמר כי "הפצנו לוועדי הבתים הרלוונטיים את קריאת משרד השיכון, והיתה היענות יפה מצד הדיירים. לצערי, אין היענות ליוזמה מצד יזמים וקבלנים, שחוששים ככל הנראה מאי כדאיות כלכלית. חבל מאוד שמשרד השיכון לא כלל גם בניינים נוספים שנבנו לפני שנות השמונים בשכונות נוספות באילת, דוגמת 'יעלים' ו'הדקל'".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות