כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
כיכר אתרים

יש לנו כתבים והם האנשים הכי אמיצים בעולם צילום: תומי הרפז
יש לנו כתבים והם האנשים הכי אמיצים בעולם צילום: תומי הרפז
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הצצה לאתרי האינטרנט של אוהדי הכדורגל

מה כותבים יום אחרי הפסד כואב? האם מציצים לפורומים של היריבות? מה מצב היחסים מול ההנהלה? ואיך מתמודדים עם הטוקבקים? אלירן בינמן, לירן עמילוב ויגאל עוזרי, מנהלי אתרי האינטרנט של אוהדי הפועל תל אביב, מכבי תל אביב ובני יהודה, פותחים עונה דוט קום

ירון ואג 
פורסם: 27.08.14, 07:51

אוהדים ואתרים: לא פשוט היה לאחד את מנהלי שלושת אתרי האוהדים של הקבוצות התל אביביות לריאיון משותף. אוהדי הכדורגל הישראלי הם זן בסכנת הכחדה ולכן חשדנים מטבעם, בטח ובטח כשמדובר במפגש עם היריב השנוא מעבר לכביש. מה ששיחק לטובתי הוא התזמון. מספר ימים לפתיחת הליגה הוא הזמן האידיאלי, וכנראה היחידי, לקיום ריאיון מהסוג הזה. על אמצע העונה אין מה לדבר ובסיומה הרוחות עדיין לוהטות.

 

 

לאחר קשיים לוגיסטיים לא פשוטים נקבעה פגישה בשעת ערב מאוחרת בבית קפה ניטרלי לחלוטין ברחוב יגאל אלון. מנהל האתר "אריות יהודה" של בני יהודה יגאל עוזרי (34) ומנהל הפורום "השחקן ה־12" של מכבי תל אביב לירן עמילוב (30) הגיעו ראשונים. עוד לפני שהבנתי מה קורה נקלעתי לחילופי הדברים הבאים עם עוזרי: "אם יש דבר אחד שאני מתגעגע אליו זה הגדֵרות במגרשים. יש רק את המגרש באשדוד שיש בו גדר מאחורי אחד השערים וזהו. אני משתגע, למה הורידו אותן?".

 

אלירן בינמן, לירן עמילוב ויגאל עוזרי. קשה לכתוב אחרי כישלון (צילום: תומי הרפז)
אלירן בינמן, לירן עמילוב ויגאל עוזרי. קשה לכתוב אחרי כישלון (צילום: תומי הרפז)

 

אתה יודע, אנשים רצו לכיוון הגדר ואוהדים נמחצו.

"עזוב, זו לא הבעיה. צריך לטפל באלימות מהשורש. היה משהו רומנטי בגדרות".

 

לא יהיה דיאלוג

ממש לפני שנכנסנו לדיון על "הבונבוניירות" בלוד, נצרת ויבנה, שיארחו את בני יהודה בעונה הקרובה, הגיח אלירן בינמן (26),

מנהל האתר "אדום עולה" והתיישב לצידנו. הוא לחץ את ידי עמיתיו והספיק לפלוט "בני יהודה זו הקבוצה השנייה שלי", כשלירן קם בהפגנתיות והלך לשירותים.

 

איך הגעתם לעיסוק הזה?

בינמן: "נכנסתי לתחום האינטרנט בגיל 13, כמה שנים אחרי שהתחלתי ממש לאהוד את הפועל. למדתי לפתח אתרים והקמתי אתר ראשוני. לאחר מכן הצטרפתי לאתר אחר של הפועל וניהלתי אותו. ב־2005 הקמתי משהו מאוד עצמאי, שהיום הוא האתר המרכזי של הפועל. יש לנו צוות מדהים של כתבים, צלמים, אנשי סטטיסטיקה, אנשי תוכן ואינסוף אוהדי הפועל שרוצים להתנדב ולהשפיע".

 

עוזרי: "אני אוהד את בני יהודה מאז שאני זוכר את עצמי, שזה בערך גיל שבע. תקופת השיא הייתה כמובן האליפות ב־89/90, שאני בכלל לא יודע אם אנשים זוכרים אותה. במחשבים גם התחלתי להתעסק בגיל צעיר והמשכתי עם זה בצבא, בלימודים ועכשיו בעבודה.

 

"לפני שבע שנים גלשתי באינטרנט ופתחתי איזה תת פורום אוהדים באחד מאתרי הספורט. באו ואמרו לי 'למה אתה מקים איזה פורום קטן? בוא לפורום הרשמי של הקבוצה'. משם התגלגלתי וחיברתי את ההתמכרות לבני יהודה למקצוע שלי. יש לנו פורום שרץ משנת 2002, עונת הירידה הקודמת, שמהווה את ערוץ התקשורת העיקרי לאוהדי הקבוצה".

 

עמילוב: "אני קשור לזה כבר עשר שנים. בערך מהתקופה שהאתר והפורום נפתחו. מהיום שארגון האולטראס התפרק הפכתי את הפורום לכזה של כלל אוהדי מכבי. שמרנו על הקונספט הראשוני חוץ מקצת שדרוג מערכות. הבסיס של האתר היה בעבר 15 אנשי צוות, כולל כתבים וצלמים".

 

מה הבעיה הכי גדולה בניהול אתר אוהדים?

עוזרי: "רוב הצרות מגיעות מהפורום. יש שם התנגחויות וריבים ולפעמים אתה צריך להעמיד שם מישהו על המשמר, לסנן קללות ואיומים. בגלל זה יש לנו ארבעה מנהלי פורום".

 

אתרי האינטרנט. אקשן ברשת
אתרי האינטרנט. אקשן ברשת

 

בינמן: "תרבות הטוקבקים האלימה היא לא נחלת האקטואליה בלבד. יש בכדורגל הרבה אמוציות, בייחוד בקבוצות כמו הפועל תל אביב. זה משהו שאתה חייב להתמודד איתו ברמה המשפטית. יש טוקבקים שהם עבירה על החוק, והיו לנו מקרים שאיימו עלינו בהגשת תביעת דיבה של שחקנים במחלקת הנוער. בעיקר בגלל הורים קנאים של ילדים אחרים. אנחנו בכל זאת אתר התנדבותי בלי יכולות כלכליות. ברוך השם יש בהפועל אוהדים שהם עורכי דין, שיכולים לתת כתף בסיטואציה כזאת. ההתמודדות עם דברים כאלה היא אחד הדברים שגרמו לי ללמוד משפטים".

 

עמילוב: "כל פעם יש צרות חדשות. הדבר הכי חם כרגע זה סיפור הקריאות הגזעניות נגד מהראן ראדי. הפורום זה המקום היחידי שאוהדים יכולים להעביר ביקורת".

 

איזו השפעה יש לאתרים שלכם על הקבוצה עצמה?

בינמן: "אני לא חושב שלאוהדים יש כל כך השפעה על המבנה הניהולי או על הצלחת המועדון. לפחות בעשור האחרון לא הייתה להם אחיזה במועדון. הפילוגים שהיו בתוך היציעים לא פגעו בהצלחה של הקבוצה".

 

עמילוב: "אתה דווקא יכול לראות את זה בקלות. אנחנו העפנו את לוני הרציקוביץ', אתם מחיתם נגד אלי טביב, ובבני יהודה נלחמים נגד משה דמאיו. לאינטרנט יש משמעות גדולה בדברים האלה".

 

בינמן: "יש לו משמעות גדולה, השאלה היא האם מעבירים מהלכים דרכו או שהמהלכים הללו צריכים להתרחש קודם פיזית. הצלחתם נגד לוני לא בזכות האון ליין אלא כי הוצאתם אנשים לרחוב. כמו המחאה החברתית".

 

בינמן, איזה קו יהיה ל"אדום עולה" השנה מול ברקוביץ'?

"בנושא של חידוש ורכישת מנויים השנה, אני אישית לא מחזיק בדעה של רוב האוהדים, אבל אני לא משליך את זה על האתר, שמשתדל להיות אובייקטיבי ולטובת המועדון. העניין הוא שלא תמיד טובת המועדון היא גם טובת הבעלים של המועדון. אז אין לנו בעיה לצאת נגד בעלים ולומר דברים קשים".

 

מה לא מוצא חן בעיניך בקבוצה היום?

"האינטרס שעומד לנגד עיניהם של בעלי המועדון הוא לא תמיד זה של הקבוצה. אם הבעלים הנוכחי ישחרר את האחיזה מהמועדון, אפשר יהיה להגיע להרכב ניהולי חדש שיעזור לשקם אותו. זה משהו שאנחנו מתכננים וכבר כך יש לנו 20 אחוז מהבעלות, כולל השפעה על מי יהיה הבעלים הבא".

 

עמילוב, לאוהדי מכבי אין שאיפה לבעלות כלשהי על הקבוצה?

"לא. היום החשיבה של הארגון היא פשוט להיות ארגון אוהדים. בחיים לא היה ולא יהיה דיאלוג בין האתר שלנו לבין הקבוצה עצמה".

 

מכבי די מנותקת מהתקשורת. לא חסרה לך הפיקנטריה סביב הקבוצה?

עמילוב: "הספיק לנו מזה. במשך הרבה שנים אתה שומע רק חרא, לכלוכים ובחישות. דברים שבכלל לא חשבנו שנגיע אליהם, כמו למשל המחנאות שהייתה במועדון בין קלינגר לנמני. אנחנו מעדיפים שקט תעשייתי ולראות תוצאות".

 

לבקר בפורום היריב

אם יש חולי אחד שהייתם יכולים לחסל בכדורגל הישראלי, מה הוא היה?

עוזרי: "אם יש דבר אחד שאני שונא שנאת מוות ואני מוכן ללכת עליו מכות ולהסתכן במעצר זה תופעת הספסרות. אני נגעל מזה ברמות מטורפות. חייבים להוקיע אותה. יודעים מיהם האנשים האלה, שכנראה עובדים ביחד עם משרדי כרטיסים".

 

בינמן: "כמו שאמרתי קודם אני רוצה לקדם את המעורבות של האוהדים בקבוצות, לעודד אקטיביזם, להביא לפה תהליכים שקורים בקבוצות באנגליה ובגרמניה כשאוהדים לוקחים שליטה על המועדונים שלהם".

 

אתה מעדיף קבוצת כדורגל בבעלות אוהדים שחיה בעוני על פני כזאת שנמצאת בבעלות של אדם פרטי?

"כסף הוא שם המשחק, אבל כסף לבד לא יכול לרומם קבוצות. את הדעות שלי על הפורמט הנוכחי של מכבי אשמור לעצמי, אבל אני כן חושב שהרבה מהערכים שלהם הם איבדו במסגרת הקפיטליזם הזה. איפה הקול של האוהדים? זה מנוהל כמו עסק. בקצב הזה תוך כמה שנים לא יעניין אותם גם הדרבי. תראה את הבעלים שלהם. מתייחס לדרבי כמו אל סתם עוד משחק".

 

עמילוב: "זה נכון לגבי מיטש אבל זה לא נכון לגבי הקבוצה. זו נקודת מבט מבחוץ. יש מלחמה די קשה נגד ההנהלה ונגד מיטש בעניין הזה. גם אני התרעמתי על זה שאנחנו הולכים לכיוון של עידוד אמריקאי של משפחות. אנחנו נלחמים בזה כל שבוע ואנשים הולכים לקבל תביעות ומעצרים. כל הקטע עם ראדי זה לא באמת על רקע גזעני. זה יותר בעניין של ההנהלה שמתעקשת שהאוהדים יתנהגו כמו שהיא רוצה. היא מנסה לגרום לקהל הרחב לצאת נגד הגרעין הקשה יותר, שמזהיר ממה שיהיה ביום שמיטש ילך וייווצר ואקום".

 

עוזרי: "בני יהודה נמצאת במקום בעייתי כי אנחנו כביכול הקבוצה השלישית בעיר. יש לנו מסורת וקהל אבל אין מה לעשות, אנחנו הולכים ודועכים. הפחד הוא שנאבד את הדור הבא של האוהדים, ואוהדים כידוע נמשכים להצלחות. מה שמתסכל זה שברור שיש פוטנציאל. במחזור האחרון של העונה שעברה היו עשרת אלפים צופים. המטרה היא להביא אותם לכל משחק. ברגע שיהיה הרבה קהל גם יימצא המשקיע שיבוא ויתרום".

 

אתם מבקרים באתרים של הקבוצות היריבות?

עוזרי: "המון. מהפועל כפר סבא ועד מכבי והפועל תל אביב. זה מעניין אותי. אני חולה על הקטע של אוהדים. באופן כללי אני שונא כדורגל, אבל מאוד מעניין אותי המסביב כדי לדעת מה חושבים האוהדים".

 

עמילוב: "יוצא לי לפעמים לבקר בפורומים של הפועל. בעיקר בפורום 'השדים האדומים', שהוא המקבילה לפורום שלנו".

בינמן: "הפעמים היחידות שאני מבקר בפורום של 'השחקן ה־12' הן אחרי משחקי דרבי שאנחנו מנצחים. זו ממש חוויה בידורית שמספיקה לכל הלילה".

 

עמילוב: "טוב, מגיע לכם פעם בשנתיים־שלוש".

בינמן: "כן, אה? איפה הייתם ארבע שנים? אחרי שמפסידים בדרבי אני לא יודע מה זה מחשב ופלאפון וכלום. אני מסתגר בחדר שלושה ימים".

 

עוזרי: "לי באופן אישי מאוד קשה להקים את עצמי אחרי טראומה או הפסד כואב ולחזור ולכתוב כבכל יום באתר. בגלל זה אני מאוד מזדהה עם מה שאלירן אמר. איך אתם מצליחים לקום ולהכריח את עצמכם לשבת ולעשות את הדברים האלה? היו לי ימים שפשוט לא יכולתי לעשות כלום".

 

בינמן: "זה הטירוף של להחזיק אתר אוהדים. אני אישית לא עוסק בתוכן. יש לנו כתבים והם האנשים הכי אמיצים בעולם. כי לשבת אחרי הפסד בדרבי ולסקר אותו זה הדבר הכי קשה שאוהד יכול לעשות. פשוט לתאר איזה גולים כבשו נגדנו ולהישאר אובייקטיבי. זה על גבול הבלתי אפשרי".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות