כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
סערה במרוקאית

סמי תורג'מן. עוה"ד במרוקו נגדך צילום: מוטי קמחי
סמי תורג'מן. עוה"ד במרוקו נגדך צילום: מוטי קמחי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עו"ד ממרוקו: סמי תורג'מן פושע מלחמה

ארבעה עורכי דין ממרוקו החליטו להגיש תלונה נגד תורג'מן, אלוף פיקוד הדרום הנושא אזרחות מרוקאית בגין מה שהם מכנים פשעי מלחמה בעזה. במשפחת תורג'מן סירבו להתרגש מההחלטה וסיפרו כי אין בכוונתו לבקר במרוקו בעשור הקרוב

שמוליק חדד 
פורסם: 06.08.14, 09:15

עם תחילת הפסקת האש אתמול (יום שלישי) מיהרו הפלסטינים לפנות לבית הדין בהאג בטענה שישראל ביצעה פשעי מלחמה בעזה. אבל היו גם יוזמות נוספות: אל מול המחאות הגואות ברחבי העולם נגד הלחימה בעזה ותוצאותיה, ארבעה עורכי דין ממרוקו החליטו להגיש תלונה "על פשעים נגד המפקד העליון של הצבא בדרום הארץ, אשר נושא אזרחות מרוקאית".

 

 

ארבעת עורכי דין המרוקאים הודיעו שלשום (יום שני), שהגישו לתובע הכללי ברבאט, תלונה על "פשעי מלחמה נגד הגנרל סמי תורג'מן, מפקד הצבא בדרום ישראל, שנולד במרקש". הם אף טענו שהם רואים בו את האחראי ל"טבח של מאות פלסטינים לא חמושים בעזה".

 

 

סמי תורג'מן - עלה לארץ בגיל חצי שנה (צילום: עידו ארז)
סמי תורג'מן - עלה לארץ בגיל חצי שנה (צילום: עידו ארז)

 

במסיבת עיתונאים שנערכה ברבאט אמרו כי "לתורג'מן יש אזרחות מרוקאית, ולכן מבחינה משפטית בתי משפט מרוקאים יכולים לדון בכך". הארבעה גם אישרו כי בכוונתם להמשיך ולפעול נגד "כל המנהיגים הצבאיים ואזרחיים של ישראל לפני בית הדין הפלילי הבינלאומי (ICC). אנו קוראים לארגונים לא ממשלתיים ונציגים של החברה האזרחית, מדינות, שוחרי שלום וצדק להגיש תלונות דומות לצדק במדינה שלהם".

 

אחד מהם הוסיף וקרא לאימוץ חוק בנושא. "אנחנו חייבים להסיר את החסינות הזו שממנה נהנים אזרחים יהודים יוצאי מרוקו בישראל", אמר. במסיבת

 העיתונאים הם גם תקפו בחריפות את נשיא צרפת, פרנסואה הולנד ונשיא ארה"ב, ברק אובמה, בטענה שהם "מוצגים בציבור כבעלי ברית של ישראל. הם רוצים להפסיק את ירי טילים על ישראל ולשכוח את הריגתם של ילדים".

 

סמי תורג'מן נולד במרוקו ועלה ארצה בגיל חצי שנה. בני משפחתו התיישבו ברחוב יוספטל בשכונת שמשון באשקלון. הוא למד בבית הספר ישורון באשקלון ולאחר מכן בתיכון הדתי רוגוזין. לאחר מכן התגייס לצה"ל והתמסר לקריירה צבאית.

 

בני משפחתו של תורג'מן הגיבו השבוע בגיחוך לידיעה. לדבריהם איש במשפחה לא מוטרד מהתלונה בבית הדין בהאג כך "שאין סיבה לחשוש מתלונה להעמדה לדין במרוקו. לנו לא ידוע על התלונה הזו, אבל בכדי להרגיע אותם נאמר שלסמי אין כוונה לצאת מהארץ בעשר השנים הקרובות ובוודאי לא להגיע למרוקו".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 44 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות