כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
יצא בחוץ

ניר אמיתי. נחת מחו"ל והתגייס לעורף
ניר אמיתי. נחת מחו"ל והתגייס לעורף 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בן 8 הסתתר שלושה ימים מתחת למיטה בממ"ד

אפילו שיחה טלפונית עם פסיכולוגית ילדים לא הצליחה לשכנע את שלומי (שם בדוי), תלמיד כיתה ב' מגן יבנה, לצאת מהחדר המוגן. שני מתנדבים צעירים הגיעו אל ביתו ולבסוף גרמו לו לצאת לשחק כדורגל

ידידה פרץ 
פורסם: 16.07.14, 15:35

שלושה ימים הסתתר שלומי (שם בדוי), בן 8 בסך הכל, בממ"ד ביתה של סבתו. "במסגרת ההתנדבות שלחו אותנו אל הבית בגן יבנה ואמרו לנו שיש שם ילד שבגלל החרדה מהאזעקות והטילים, פשוט מסרב לצאת מחדר הביטחון", מספר ניר אמיתי בן ה-19, בוגר המכינה הקדם צבאית בקיבוץ חנתון, שהתגייס להתנדב בעמותת 'לב אחד' רגע אחרי שנחת מטיול בחו"ל.

 

  • כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

 

יחד עם חברו אביתר אטיאס, הם הגיעו אל הבית ונדהמו למצוא את הילד מסתתר מתחת למיטה. "הוא היה מאוד מפוחד. אמא שלו סיפרה לנו שהוא מסרב לצאת מהחדר הממוגן ושזמן קצר לפני שבאנו הוא שוחח בטלפון עם פסיכולוגית ילדים שניסתה להרגיע אותו אבל ללא הועיל", משחזר אמיתי.

 

שני הצעירים החלו לשוחח עם הילד ועד מהרה רכשו את אמונו והוא הסכים לצאת מתחת למיטה ולשחק איתם בחדר. "זה לקח זמן אבל לאט לאט הצלחנו לגרום לו לצאת בהתחלה מהממ"ד ואחר כך לרדת לקומה השנייה ולכבד אותנו באוכל ושתייה. מאוד שמחנו כשהצלחנו לשכנע אותו לצאת איתנו לחצר ולשחק איתנו בכדורגל אחרי כמה ימים שהוא פשוט סירב לצאת מהבית".

 

מפעילים את ילדי אשדוד במקלט האזורי (  )
מפעילים את ילדי אשדוד במקלט האזורי ( )
 

 

לדברי אמיתי, מאוחר יותר כששוחחו עם אמו של שלומי כדי לברר כיצד הוא מגיב לאזעקות שהתחדשו, נאמר להם כי בעקבות הביקור שלהם החרדה פחתה והילד
אף הסכים לעזוב את בית סבתו ולשוב לבית הוריו. "למען האמת יוצא לי לראות יותר מבוגרים בחרדה. מקרה כזה, של ילד שממש סירב לצאת מתחת למיטה ושהה בממ"ד במשך ימים לא ראיתי. המתנדבים שלנו ימשיכו להיות בקשר ולסייע לשלומי ככל שנידרש", הוא מבטיח.

 

'לב אחד' הוא ארגון מתנדבים שהוקם בשנת 2005 ומטרתו לתת מענה רווחתי מיידי לאוכלוסייה האזרחית בעיתות חירום. אלפי המתנדבים של העמותה פועלים בשיתוף עם הרשויות המקומיות ומעניקים סיוע בהפעלות מרובות משתתפים ובביקורי בית. ניר, כמו יתר המתנדבים, מקדיש בימי הלחימה האחרונים את מרבית זמנו הפנוי כדי לסייע לתושבים באשדוד ובסביבתה, בין השאר במקלטים ובהוסטלים.

 

"למרבה הצער בגלל המצב, בחלק מההוסטלים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, לא מגיעים מפעילים חיצוניים בגלל האזעקות, לכן אנחנו מתגייסים לשמח ולהרגיע", אומר אמיתי וקורא לאנשים נוספים לקחת חלק ולסייע בחיזוק העורף. "היום היינו באשדוד במקלט אזורי שבו חיים וישנים כבר כמה ימים אנשים שאין להם מקלטים ועשינו הפעלה ללמעלה מ-20 ילדים. זו הדרך שלנו לתת להורים קצת לנוח ולהפיג את החרדה בקרב הצעירים יותר".

 

אזרחים שמעוניינים להתנדב יכולים ליצור קשר עם רכזת המתנדבים, זיו עצר, בטלפון: 058-5666343

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות