כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מתחילים מוקדם

אילוסטרציה צילום: Shutterstock
אילוסטרציה צילום: Shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בנות כיתה ב' ישירו? אין כניסה לאבותיהן

הדרת גברים בבית הספר רמב"ם בקרית גת. למסיבת הסיום של תלמידות כיתה ב' הוזמנו רק האמהות. "מי שחשב על זה צריך לבדוק את עצמו", אמרה אחת מהן. משרד החינוך: "להופעת המחול והשירה יוזמנו רק האמהות, לטקס העיקרי - כולם"

שי לוי 
פורסם: 29.06.14, 07:46

הנהלת בית הספר הממלכתי־דתי רמב"ם בקרית גת מתעלמת מההנחיות של משרד החינוך ומועצת החינוך הממלכתי־דתי האוסרות הדרת נשים או גברים באירועים הבית ספריים. למסיבת סוף השנה של בנות שכבת כיתות ב' הוזמנו אמהות בלבד ועל האבות נאסר להשתתף.

 

 

הורים זועמים וטוענים כי ההנהלה הרחיקה לכת. "יש הרגשה שבשנים האחרונות ההקצנה הופכת להיות מוגזמת", אמרה אחת האמהות. "מה זה הדבר הזה שאב לא יראה את הבת שלו מופיעה?!".

 

בהזמנה למסיבת הסיום של תלמידות כיתה ב' נכתב: "אמהות יקרות וילדות חביבות, הנכן מוזמנות לחגוג עמנו את מסיבת סיום שנת הלימודים ה'תשע"ד". ההזמנה החד צדדית הרגיזה את ההורים, אבות ואמהות כאחד, והם פנו לעירייה.

 

 

כיתה ב' - לא צנוע? (צילום: shutterstock)
כיתה ב' - לא צנוע? (צילום: shutterstock)

 

לטענת אב לתלמידה, ברשות המקומית לא הציעו מענה: "בעירייה לא רוצים להכניס את הראש למיטה חולה. מצד אחד אמרו לנו שהם יבדקו את הנושא, אבל רמזו לנו שאין סיכוי שהם יתערבו בדבר כזה".

 

ההורים, שמנהלים אורח חיים דתי ומכירים את האיסורים השונים, סבורים שהגבלת נוכחותם של גברים במסיבה של תלמידות כל כך צעירות היא מוגזמת. "אני מבינה מאיפה זה בא, אבל ההקצנה לגיל הזה מוגזמת", סבורה

אחת האמהות. "גם אני דתית, כמובן שכל המשפחה שלי, אבל מה הם חושבים, שהוא יפגע בתלמידה? לא כולם סוטים".

 

אם אחרת מסכימה: "זה באמת מוגזם. דווקא נראה לי שמי שחשב על זה צריך לבדוק את עצמו. כי אם הוא או היא חשבו על זה בהקשר של בנות בגיל הזה, אז יש להם בעיה".

 

ההחלטה השנויה במחלוקת עוררה דיון ער גם מעל דפי הפייסבוק, שם השוו חלק מהגולשים את הנעשה בקרית גת ל"איראן". אחרים תהו "למה ההורים לא מקימים מהומה? אסור לעבור לסדר היום, אל תוותרו לבית הספר ואם אין שינוי, אז תתאגדו תקומו ותעזבו כולכם את בית הספר".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "לטקס העיקרי של סיום שנת הלימודים יוזמנו כלל ההורים, ולבקשת קהילת ההורים יוזמנו רק האמהות להופעת המחול והשירה".

 

מעיריית קרית גת לא נמסרה תגובה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 82 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות