כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בריאות

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

4 מיליון שקל פיצויים עקב רשלנות רפואית

שופטת בית המשפט המחוזי בטינה טאובר פסקה לאחרונה פיצויים בסך כ-4 מיליון ש"ח לאישה בת 27 שנולדה עם יד פגועה וללא כליה

ליאור פרי 
פורסם: 11.06.14, 07:34

שופטת בית המשפט המחוזי בטינה טאובר פסקה לאחרונה פיצויים בסך כ-4 מיליון ש"ח לאישה בת 27 שנולדה עם יד פגועה וללא כליה. בהמשך התגלו אצלה מומים נוספים שהתפתחו עם התבגרותה.

 

זמן קצר לפני יום הולדתה ה-25 הגישה הצעירה באמצעות עו"ד טל אבריאל וג'וואד ג'ראיסי תביעת נזקי גוף לבית המשפט המחוזי בעיר נגד שירותי

בריאות כללית ובית החולים העמק ונגד הרופא שליווה את אמה בהיריון. בכתב התביעה נטען כי הרופא התרשל כשלא השכיל להפנות את האם לבדיקת אולטרסאונד, שכבר הייתה נהוגה בשנים אלו במקרים בעלי סיכון, וזאת למרות שמצא כי קיימת אי-התאמה בין גיל ההיריון המשוער לגודל הבטן של האם.

 

בסיוע המומחה ד"ר פטר יעקובי ובתום משפט ארוך שיכנעו עוה"ד אבריאל וג'ראיסי את בית המשפט, והשופטת טאובר קבעה כי לוּ מילא הרופא את תפקידו כראוי והפנה את האם לביצוע הבדיקה, ניתן היה להבחין בחוסר הכליה ואף בגודלה המזערי של היד הפגועה ולהחליט על הפסקת היריון.

 

השופטת דחתה את טענות הכללית שלפיהן במכשור שהיה נהוג אז לא ניתן היה להבחין במומים, ואפילו ניתן - לא הייתה עילה להפסקת היריון עם מומים שכאלו ובשלב ההוא בהיריון.

 

בעת ניהול המשפט, יום לפני שמיעת ההוכחות הודיעה הכללית כי בתו של הרופא משמשת עוזרת משפטית בבית המשפט המחוזי ולכן יש להפסיק את הדיון ולהעביר את התיק לבית משפט מחוזי אחר, אולם אף בקשתה זו נדחתה. הכללית לא השלימה עם פסק הדין והגישה לפני כשבועיים ערעור לבית המשפט העליון, אך זה סירב לעכב את ביצוע מלוא פסק הדין והורה לשלם לצעירה חצי מהסכום שנקבע לה באופן מיידי. החצי השני מעוכב עד להכרעה סופית בעניין.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות