כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בשם הקדושה

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

אזהרה בכניסה למקווה: מצלמות נסתרות בפנים

מודעה המכריזה על התקנת מצלמות נסתרות במקווה למען 'קדושת המחנה' הפכה לשיחת היום בקהילה החרדית. חלק מהתושבים מעריכים כי הסיבה להצבת המצלמות קשורה לעבירות מין שהקהילה מבקשת לטפל בהן בעצמה. אחרים תולים זאת בגניבות מבגדי הטובלים במקווה.בינתיים המודעה נעלמה, וסימן השאלה נותר פתוח

משה הלר 
פורסם: 26.03.14, 07:27

זהירות, מצלמים: לאחרונה נתלתה במקווה באזור מאה שערים מודעת אזהרה יוצאת דופן, שהודיעה על התקנת מצלמות נסתרות שנועדו "למען שמירת קדושת המחנה". על המודעה חתם גוף בלתי מוכר בשם 'הועד לשמירת הקדושה בשכונת מאה שערים'.

 

עוד על מקוואות:

 

סוגיית התקנת המצלמות במתחם המקווה, שהטובלים בו מסתובבים בעירום, הפכה במהירות לשיחת היום בקהילה החרדית המסוגרת. התושבים תהו אודות מיקום התקנת המצלמות והאם היה ראוי להציף את 'בעיות הקדושה' - שהן בעצם מכבסת מילים להטרדות מיניות, מעשים מגונים ואף אונס בחברה החרדית, שמשתדלת להתרחק מעיסוק בסוגיות מיניות. לאחר זמן קצר הודעת האזהרה נעלמה, ולדברי תושב השכונה שמתפלל בשטיבלך מאה שערים הסמוך – הסיבה לכך היא שהרבנים זעמו על הצבתה.

 

המודעה בכניסה למקווה. הוסרה מאוחר יותר
המודעה בכניסה למקווה. הוסרה מאוחר יותר

 

המתפלל אומר שהוא לא יתפלא לשמוע אם אכן נרשמו תלונות על מקרי מין, והקהילה מבקשת לטפל בהם בעצמה ולא להוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה. תושב

אחר בשכונה טוען שהסיבה לתליית המודעה שונה לגמרי: לדבריו, לאחרונה אירעו מספר גניבות מבגדי הטובלים במקווה, ובקהילה ביקשו להסב את תשומת לב הטובלים למתרחש סביבם. מצד שני הם לא רצו לעורר את חשד הגנבים, ולכן סיבת 'קדושת המחנה' עלתה כעילה להצבת המצלמות. התושב טוען כי המצלמות המדוברות לא הוצבו מעולם, אך המטרה הסופית הושגה כשהגנבים אכן נתפסו.

 

דפוס הפעולה בסגירת ענייניהם הפליליים של בני המגזר שנתפסו בקלקלתם בתוך הקהילה מקובל מאוד בעולם החרדי. בעבר פורסם בבתי הכנסת בשכונת עזרת תורה איום על אדם שזהותו אינו ידועה, כשהוא מתועד מטריד ומבצע מעשים מגונים בקטין. בהודעה עליה חתם ארגון 'השומרים' החרדי, נכתב כי בהוראת הרבנים התיעוד לא נמסר עדיין למשטרה. "אנו מודיעים ומתריעים כי אם המטריד לא יפנה אלינו בהודאה ובהתחייבות ברורה כי יחדל ממעשיו, לא תישאר בידינו ברירה אחרת אלא לטפל מידית למען ישמעו וייראו", נכתב.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 13 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות