כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לומדים בפחד

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

300 מטרים מפרידים בין המכללה להגנה מרקטות

מכללת 'חמדת הדרום' מרוחקת 300 מטרים מעבר לטווח בו הוחלט למגן מוסדות להשכלה גבוהה - ולכן אינה זכאית למיגון. נשיא המכללה, פרופ' אבי לוי, דורש פיתרון. משרד הביטחון: "מוסדות להשכלה גבוהה בגזרה זו לא נכללים בהחלטת הממשלה ולכן פיקוד העורף לא עוסק במיגונם"

עודד בר־מאיר 
פורסם: 02.03.14, 07:22

"המכללה ממשיכה להיות נתונה לחסדי החמאס". כך אמר נשיא מכללת 'חמדת הדרום', פרופ' אבי לוי, לאחר ירי רקטות קסאם לעבר אזור המועצה האזורית שדות נגב לאחרונה.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

 

מכללת 'חמדת הדרום' ממוקמת בקריית החינוך של מועצת שדות נגב, סמוך לנתיבות, במרחק של 300 מטרים בלבד מעבר לטווח שבעת הקילומטרים מגדר המערכת עם רצועת עזה. כזכור, במערכת הביטחון הוחלט למגן מוסדות חינוך להשכלה גבוהה שנמצאים בטווח שבעת

 

הקילומטרים מהגדר לאחר מבצע 'עמוד ענן' לפני יותר משנה. אבל בשל מיקומה של המכללה, אין היא זכאית לתקציב מיגון הולם.

 

 

נפילת גראד בנגב - ארכיון (צילום: הרצל יוסף)
נפילת גראד בנגב - ארכיון (צילום: הרצל יוסף)

 

"המצב הנוכחי", אומר פרופ' לוי, "ממשיך לגרום לשיבושים במערכת הלימודים בכל פעם שמתקיים ירי. בכך, למעשה, הסטודנטים נתונים לחסדי החמאס ולמצב הביטחוני הרגיש מבלי שנראה פתרון באופק".

 

בשבוע שעבר שיגר פרופ' לוי מכתב לשר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, בו ציין בין השאר כי "לצערי, תקנות פיקוד העורף קובעות שרק מוסדות להשכלה גבוהה הנתונים בטווח אווירי של שבעה ק"מ מגבול עזה זכאים בפועל למיגון. בשל העובדה שהמכללה ניצבת במרחק של 300 מטרים בלבד מעבר לטווח הקבוע באותן תקנות, היא אינה זכאית לתקציב מיגון. יש להדגיש כי בשנים האחרונות נוצרה מציאות חדשה בה טווחי הירי התארכו ונוצר מצב בלתי הגיוני שבו מאות סטודנטים וסטודנטיות ועשרות אנשי סגל ומינהלה במכללה עובדים ללא פיתרון בטחוני הולם".

 

במכללת 'חמדת הדרום' לומדים כ־2,000 סטודנטים ובמתחם המכללה מצויים כיום ארבעה ממ"דים מיושנים, שנבנו לפני עשרות שנים. נשיא המכללה אמר

כי אותם ממ"דים אינם יכולים לספק מענה לסטודנטים ולאנשי ההוראה והמינהלה השוהים במקום.

 

פרופ' לוי מתריע על המצב האבסורדי, לטענתו, לפיו התיכון הממוקם בסמיכות למכללה זוכה למיגון, אך בשל החלטת מערכה ביטחון לא למגן מוסדות להשכלה גבוהה מעבר לטווח של שבעה ק"מ מגדר המערכת ברצועת עזה, מכללת 'חמדת הדרום' נותרה ללא מיגון.

 

"יש לטפל בבעיה הזו בהקדם", אמר פרופ' לוי, "ולשנות לאלתר את התקנות הארכאיות והבעייתיות בעניין המיגון בטרם תיגרם פגיעה בגוף או בנפש".

 

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "אכן החלטת הממשלה היא למגן את מוסדות החינוך, גני הילדים, בתי ספר יסודיים ותיכוניים בעוטף עזה בטווח של 15 ק"מ מרצועת עזה. ההחלטה והתקציב בעקבותיה נותנים מענה לכך. מוסדות להשכלה גבוהה בגזרה זו לא נכללים בהחלטת הממשלה ולכן פיקוד העורף לא עוסק במיגונם".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות