כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
גזענות בגן

השפלה בגן. אילוסטרציה צילום: shutterstock
השפלה בגן. אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

סייעת בגן: "אתיופים הם מסריחים ומגעילים"

הורים בגן ילדים ביבנה שמעו את הסייעת מכנה כך את בני העדה האתיופית. אם לילד: "היא התפרצה וקיללה בצורה מפחידה". העירייה: מדובר בסייעת שעבודתה הופסקה

שי לוי 
פורסם: 13.02.14, 14:16

סייעת בגן ילדים ביבנה פוטרה השבוע על ידי ראש עיריית יבנה, צבי גוב ארי, אחרי שנטען כנגדה כי קיללה וגידפה את בני הקהילה האתיופית.

 

 

התקרית התרחשה ביום שישי לפני שבועיים. לטענת ההורים, הסייעת יצאה בסוף היום מהגן ואמרה לחברתה לעבודה: "אני לא יכולה עם הריח של האתיופים האלו. מסריחים, הם לא מתקלחים". ההורים העירו לסייעת על הדברים שאמרה, אולם זו ענתה להם לטענתם: "תשתוק, אתם רק מחפשים כסף".

 

כשאמרו לה בתגובה שאסור לה לעבוד עם ילדים קטנים אם כך היא מתבטאת, היא ענתה, לטענתם, תשובות בעלות אופי גזעני: "מי אתם בכלל? כולכם מסריחים. לא רואה אף אחד ממטר".

 

ההורים החליטו להפסיק את הוויכוח ולאסוף מהגן את הילדים, שהיו עדים לחילופי הדברים. לדברי ההורים, הסייעת אף פנתה לאחת האמהות, בת לעדה האתיופית, ואמרה לה: "יא כושית מסריחה. כולכם מגעילים אותי, לא מבינה למה הביאו אתכם לפה".

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

 

ההורים הזדעזעו מדבריה של הסייעת והעבירו את תלונתם לעיריית יבנה. "מפחיד לדעת שאישה כזו עובדת עם ילדים קטנים", אמר אחד האבות. "אני לא

מבין איך היא התחילה לעבוד שם, זה טיפוס מסוכן שצריך להיות בכלא". אמא אחרת אמרה: "כולם שם היו בהלם. היא התפרצה וקיללה בצורה מפחידה. אני לא אתיופית וממש נעלבתי בשמם. לא להאמין שבעיר שלנו יש אנשים כאלה שמתנהגים ככה. אסור לעבור על זה בשתיקה, פשוט אסור".

 

אבג'ה מדהני, אב לילד בגן, שלח מכתב תלונה לגוב ארי עם העתקים לחברי המועצה, למנהלת אגף החינוך ולמנהלת מחלקת גני ילדים. מיד עם קבלת התלונה, הנושא טופל בחומרה לאחר שנערך בירור עם הסייעת. בתום הבירור הוחלט לפטר אותה לאלתר מעבודתה.

 

"מדובר בסייעת המועסקת על ידי עמותת אלו"ט", מסרו בעירייה בתגובה. "ראש העירייה הנחה לערוך בירור מלא של הטענות בהשתתפות ראש מינהל החינוך, מנהלת גני הילדים, מנהלת מתי"א, נציגת העמותה והסייעת. מסקנות ופרטי הבירור הובאו בפני ראש העירייה, שקיבל החלטה לביטול העסקתה במוסדות העירוניים".

 

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 20 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות