כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
"פריצה" לשידור

מיכל מנור צילום: אדי גל
מיכל מנור צילום: אדי גל
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נהריה: כתבת גלי צה"ל הביכה את ראש העיר

במהלך הדיון הקצר שבו אושר תקציב 2014 בתוך 20 דקות, נשאל ז'קי סבג על ידי הכתבת מדוע התושבים לא הוכנסו לישיבה. ראש העיר, שלא אהב את השאלה, הורה להוציא אותה מהאולם

אדי גל 
פורסם: 13.02.14, 08:54

מי שגנבה את ההצגה בישיבת המועצה שבמהלכה אושר תקציב העירייה לשנת 2014, היתה חיילת צעירה בסדיר, שהגיעה לבושה מדים. איש לא הכיר אותה ולא ראה אותה במקום קודם לכן, וכולם שאלו כיצד עברה את הסינון הקפדני בכניסה לבניין שעורכים המאבטחים, אשר מנעו כניסה של תושבים לישיבה.

 

 

 

כמה דקות לאחר תחילת הישיבה קמה החיילת ושאלה את ראש העיר מדוע הוא לא מרשה לעשרות תושבים להיכנס לישיבה, כפי שהחוק מתיר. סבג המופתע הורה מיד להוציא אותה מאולם הישיבות, והיא אכן יצאה, לא לפני שחזרה כמה וכמה פעמים, בקול רם, על השאלה מדוע הישיבות נעולות לקהל.

 

התבקשה לצאת מהאולם. מיכל מנור (צילום: אדי גל )
התבקשה לצאת מהאולם. מיכל מנור (צילום: אדי גל )

 

בירור קצר העלה, כי מדובר במיכל מנור מהתוכנית "יהיה בסדר", המשודרת בגלי צה"ל. מנור ביקרה בנהריה במסגרת כתבה שתשודר בתוכנית בשבוע הבא ואשר תעסוק בתלונות של תושבי נהריה נגד מדיניות הסלקציה המופעלת בכניסה לישיבות המועצה.

 

לאחר התקרית הקצרה הזו התנהלה ישיבת המועצה בחיפזון וננעלה אחרי 20 דקות, כאשר הרוב המוחץ של סבג הבטיח את אישור התקציב.

 

חבר המועצה אייל וייזר טען, כי השקעת העירייה בחינוך היא בין הנמוכות בארץ, בעוד שההשקעה בגינון, בחזות העיר ובתברואה היא בין הגבוהות. הוא
הציע שהעירייה תצמצם את ההוצאות על חזות העיר עד לגובה הממוצע הארצי, ובכך תחסוך לקופה 21 מיליון שקל שיוקצו לחינוך.

 

מיד לאחר שסיים את דבריו, יצאו וייזר ושני חברי סיעתו מחדר הישיבות במחאה על כך שלתושבים לא הותרה הכניסה לבניין. וייזר וחברת סיעתו שרית מולכו טענו, כי אפשר להעביר את ישיבות המועצה למקום גדול יותר, כדי לאפשר השתתפות של תושבים בדיונים, או להקרין את הישיבות על מסך עבור התושבים שמגיעים לבניין העירייה.

 

אורן סודאי שאל מדוע אבטחת ראש העיר, המתוקצבת ב-500 אלף שקל, עולה בפועל עוד 800 אלף שקל, מדוע רוב הכסף המיועד לחינוך מוקצה לתחזוקה, כדבריו, ולא לפדגוגיה, היכן באים לידי ביטוי בתקציב הקנסות שהעירייה סופגת בגין אי הקמת תאגיד מים, מדוע יש הוצאה גדולה בגין גינון, אבל לא לשכונות, ועוד.

 

מיד בסיום דבריו העלה סבג את התקציב להצבעה, והוא אושר ברוב קולות. לאחר מכן הוא הכריז על הפסקה של חמש דקות עד לפתיחת הישיבה הרגילה. כשחזר לאולם אישר בתוך דקות ספורות, ללא כל דיון, את כל סדר היום של הישיבה הרגילה, ובכלל זה תקציב בסך 48 מיליון שקל לפיתוח שכונה חדשה, למרות שחלק מהחברים עוד היו בחוץ.

 

בלי פרס

 

קברניטי העירייה התגאו בהצעת התקציב שאושרה וקבעו: "עקב ניהול כספי תקין ויעיל אין אנו צופים הוצאות מימון משמעותיות".

 

ואולם, במשרד הפנים חושבים, כנראה, אחרת. בשעה שסבג אישר את תקציב 2014, שהו רבים מעמיתיו, בהם ראשי הערים של עכו וכרמיאל וראש מועצת מטה אשר, בירושלים, שם קיבלו תעודות הוקרה בגין ניהול כספי תקין מידי שר הפנים, גדעון סער.

 

משרד הפנים העניק השבוע את תעודות ההוקרה ללא פחות מ-97 ראשי רשויות בארץ, ונהריה לא נכללה ברשימה הזו. הפרס הוענק בהתאם לנתונים כספיים ומנהליים, המתייחסים למספר פרמטרים, בהם עמידה בנהלים באשר לניהול התקציב, גירעון הרשות ביחס להכנסותיה ואחוז גביית הארנונה בהתאם לתקציב.

 

במשרד הפנים אף הדגישו השבוע את חשיבות הפרס וציינו: "מדובר בטקס חשוב, שנועד להוקיר את הרשויות המקומיות שזכו בתעודה ולעודד רשויות מקומיות נוספות שיפעלו על מנת לזכות בפרס בשנים הבאות".

 

מהעירייה נמסר: "עיריית נהריה קיבלה פרס ניהול תקין במשך שנים רבות. לא בכל שנה מקבלים פרס זה. אנו מקווים שבשנה הבאה ניכלל ברשימה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 22 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות