כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
ואתם רוקדים

חלוקת כרטיסים למקורבים ולעובדי עירייה. פסטיבל כרמיאל צילום: אלעד גרשגורן
חלוקת כרטיסים למקורבים ולעובדי עירייה. פסטיבל כרמיאל צילום: אלעד גרשגורן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

המבקר על עיריית כרמיאל: "החגיגה נמשכת"

דוח מבקר המדינה שפורסם השבוע חושף ביזבוז כספי ציבור וחוסר שקיפות בהתנהלות העירייה ועמותת פסטיבל המחול. העירייה: "למדנו את הנושא. חלק מהנושאים טופלו ותוקנו"

יצחק טסלר 
פורסם: 23.01.14, 10:26

"החגיגה נמשכת" - במלים אלה מכתיר מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, את הפרק העוסק בדרך שבה עיריית כרמיאל מנהלת את פסטיבל המחול .

 

 

 

"מתן טובות הנאה שלא כדין". פסטיבל המחולות (צילום: אלעד גרשגורן)
"מתן טובות הנאה שלא כדין". פסטיבל המחולות (צילום: אלעד גרשגורן)

 

מדצמבר 2012 ועד ליוני 2013 בדק משרד מבקר המדינה את הפסטיבלים שעורכות עיריית כרמיאל, עיריית אשדוד, המועצה האזורית שדות נגב ועיריית ראשון לציון. במשך שנים טענו חברי אופוזיציה בכרמיאל כי העירייה והאחראים על הפסטיבל אינם נוהגים בשקיפות.

 

ברשות המקומית הקפידו לדחות בתוקף את הטענות, אלא שכעת מבקר המדינה קובע את הדבר באופן נחרץ וקובע: "העמותה העירונית כשלה בשמירה על תקציב מאוזן וצברה גירעונות כספיים שהסתכמו בשנים 2012-2010 בכ-600 אלף שקל.

 

בשנת 2010, ועוד יותר מכך ב-2011, חלה ירידה בהכנסות העצמיות, בעיקר ההכנסות מתרומות, מחסויות וממכירות כרטיסים. האסיפה הכללית של העמותה לא דרשה ממנהליה לנקוט צעדים שיביאו לידי הגדלת הכנסותיה וקיצוץ בהוצאותיה".

 

המבקר מוסיף וקובע כי עיריית כרמיאל כיסתה מכספי משלם המיסים את הגירעונות ואת התקציב של הפסטיבל, שהלך וגדל. כך, למשל, ב-2012-2011 העירייה העבירה לעמותה סכום גבוה כמעט פי ארבעה ממה שהועבר בשנים 2010-2009.

 

במשך שנים נהגו בעירייה להגיב בזילזול על טענות האופוזיציה בעניין של חלוקת כרטיסים למקורבים ולעובדי עירייה. בדוח חושף המבקר כי בעוד שבשנת 2011 חולקו 4,669 כרטיסים בחינם - 2,256 ניתנו לעובדי עירייה והשאר למוזמנים - הרי שבשנת 2012 קיבלו עובדי העירייה את חלק הארי של הכרטיסים.

 

מתוך 4,302 כרטיסים שחולקו בחינם, נטלו לעצמם עובדי העירייה 4,025 כרטיסים. בדוח מצוין, כי הדבר נעשה למרות שמאז 2009 החמיר מצבה הכספי של העמותה.

 

מבקר המדינה ניסה לברר גם לאילו עובדים בדיוק חולקו כרטיסים. מתברר כי מנכ"לית העירייה (ד"ר חנה קובל, י"ט), קיבלה לא פחות מ-26 כרטיסים לשבעה
מופעים שנערכו בפסטיבל של 2012. כשהמבקר ניסה לברר אילו עובדים נוספים קיבלו כרטיסים, התברר שבספרי העמותה לא נמצאו דוחות שפירטו כמה כרטיסים חולקו ולמי מהעובדים.

 

המבקר קובע, כי הכרטיסים חולקו "מבלי שלעירייה או לעמותה העירונית היה נוהל בעניין, ומבלי שהוקמה ועדה מקצועית שתעסוק בנושא, כנדרש בחוזר מנכ"ל משרד הפנים. בשנים 2012-2011 המשיכה הנהלת העמותה לחלק כרטיסים ללא כל תמורה, אף שהבינה כי הדבר גורם לה הפסד הכנסות של מאות אלפי שקלים, שהיו יכולות לסייע בידה להקטין את גירעונה.

 

"בכל שנה חולקו אלפי כרטיסים לאירועים בכרמיאל. הכרטיסים ניתנו לחברי מועצת העיר, לעובדי העירייה ולעובדי מטה הפסטיבל בכרמיאל. רוב מקבלי הכרטיסים לא מילאו תפקידים שחייבו אותם להשתתף באירועים שאליהם הוזמנו. כמו כן, לכל אחד מהם ניתן יותר מכרטיס אחד. לכן, אין כל ספק שניתנו להם כטובת הנאה.

 

"יתרה מזאת, עיריית כרמיאל והעמותה העירונית בכרמיאל לא רשמו בדרך כלל בספריהן את הפרטים הנוגעים לזהות מקבלי הכרטיסים ולמספר הכרטיסים שניתנו לכל אחד מהם, ובכך נהגו בחוסר שקיפות בניגוד לנדרש.

 

"מתן טובות הנאה שלא כדין לנבחרי ציבור ברשות המקומית ולעובדי הרשות פוגע באמון הציבור בנבחריה ובפקידיה, והוא עלול להעמידם במצב של ניגוד עניינים. כמו כן, הדבר מעורר חשד שהחלטותיהם של הנבחרים והעובדים מתקבלות משיקולים שאינם ענייניים".

 

מהעירייה נמסר: "כאשר התקבלה טיוטת דוח המבקר, למדנו את הנושא וחלק מהנושאים המועלים כאן כבר טופלו ותוקנו. כך ייעשה גם בהמשך.

 

"בעקבות ההערה על נושא חלוקת כרטיסים לאורחים, נכתב כבר לקראת פסטיבל 2013 נוהל מסודר ובו הנחיה כי רק חיילים, משפחות שכולות ומשפחות נזקקות יקבלו כרטיסי כניסה לפסטיבל. אנו מכבדים את הביקורת ונפעל בהתאם לה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות