כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הקרב על המותג

טענו שמדובר בהטעיית צרכנים. אילוסטרציה צילום: index open
טענו שמדובר בהטעיית צרכנים. אילוסטרציה צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

יקב כרם בן זמרה לא יוכל להשתמש בשמו

בעליו של היקב הוותיק ממנו, 'יקב בן זמרה' בגליל העליון, טען בבית המשפט ששותפו לשעבר משווק יין בשם דומה ומטעה את הציבור. בית המשפט: "בחירת השם נעשתה בחוסר תום לב". אחד הנתבעים: "מקבלים את ההחלטה, נהגנו בתמימות וביושר"

אהוד פאי  
פורסם: 27.01.14, 07:42

בית המשפט אסר על השותף לשעבר ב'יקב בן זמרה' להשתמש בשם היקב החדש שלו 'יקב כרם בן זמרה', וקבע שהשימוש בשם הדומה נעשה בחוסר תום לב. חברת 'יקב בן זמרה בע"מ' הוותיק והבעלים יוסי אשכנזי ממושב כרם בן זמרה שבגליל העליון, הגישו תביעה לבית המשפט המחוזי בנצרת באמצעות עורכי הדין נתן שוק ועוז חיים, נגד אלברט נחמיאס ובנו דוד נחמיאס, המתגוררים במושב. התובעים ביקשו מבית המשפט להוציא צו מניעה קבוע האוסר על נחמיאס לעשות כל שימוש מסחרי בבקבוקי יין תחת השם 'יקב כרם בן זמרה', בטענה כי מדובר בהטעיה של הצרכנים, הסבורים כי מדובר בבקבוקי יין המיוצרים בחברתו של אשכנזי.

 

 

מפסק הדין של השופטת נחמה מוניץ עולה כי בשנת 2003 הקימו אשכנזי ונחמיאס את יקב בן זמרה, אך כעבור כמה חודשים החליטו לפרק את השותפות, ואשכנזי שילם לנחמיאס 80 אלף שקל עבור חלקו ביקב. מאז המשיך אשכנזי להפעיל את היקב לבדו. לטענת אשכנזי בבית המשפט, לפני חודשים אחדים הקימו אלברט נחמיאס ובנו דוד יקב תחת השם 'יקב כרם בן זמרה', אשר לטענתו דומה מאוד לשם היקב שבבעלותו – 'יקב בן זמרה'.

 

לא יוכלו להמשיך להשתמש במותג. אילוסטרציה  (צילום: Index Open)
לא יוכלו להמשיך להשתמש במותג. אילוסטרציה (צילום: Index Open)

 

במסגרת ההליך המשפטי טען אשכנזי, בין היתר, כי השקיע מאות אלפי שקלים בפרסום השם 'יקב בן זמרה' ובמיתוגו, הקים מרכז מבקרים, והיינות שהוא

מייצר אף זכו פעם אחר פעם בתחרויות יין בארץ ובעולם. לטענתו בתביעה, נחמיאס ובנו ניסו לחדור מחדש לשוק היין ולנצל את המוניטין שצבר בעמל רב במשך שנים רבות. עוד טוען אשכנזי כי ביקב של נחמיאס מחקים גם את צורת הבקבוקים המיוצרים ביקב שלו. לדבריו, מדובר בהפרה בוטה של סימן המסחר השייך לו ובהטעיה של הציבור.

 

מנגד טענו הנתבעים, בין היתר, כי מושב כרם בן זמרה ידוע כמקום שבו מצויים כרמי יין משובחים, ואין אשכנזי וחברתו רשאים לייחס את שם המושב רק ליין שהם עצמם מייצרים. עוד הוסיפו הנתבעים וטענו כי אינם מחקים את צורת בקבוקי היין שמייצר אשכנזי בחברה שלו, ושאשכנזי לא רשם כל זכויות על שם החברה.

 

בית המשפט המחוזי בנצרת פסק כי נחמיאס ובנו אכן עשו שימוש שלא כדין בשם 'יקב כרם בן זמרה' עד כדי חשש להטעיית הציבור ובחוסר תום לב. "החלטתו של הנתבע לשוב לשווק יינות לגיטימית, אך אין הוא יכול לעשות זאת תוך שימוש בשם דומה מאוד לשם של התובעים, מתוך ניסיון לנצל את המוניטין שצברו משך השנים ותוך עבודה רבה", כתב השופטת מוניץ.

 

בית המשפט הטיל צו מניעה האוסר על נחמיאס להמשיך לעשות שימוש בשם 'יקב כרם בן זמרה' וחייב את נחמיאס וחברתו בהוצאות משפט בסך 20 אלף שקל.

דוד נחמיאס מסר בתגובה: "נהגנו בתמימות וביושר ובלי שום כוונת זדון. בית המשפט החליט מה שהחליט, ונקבל את זה".

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות