כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מסכת הצקות

אילוסטרציה צילום: index open
אילוסטרציה צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חייל קרבי שעבר התעללות הוכר כנכה צה"ל

החייל נשלח לבצע תורנויות שמירה ללא שעות שינה מספיקות ובסוף המשמרות אף לא נותר לו אוכל. כשנכנס לישון ללא רשות בחדר שהיה בו מזגן, הוא נתפס ע"י המפקדת ועבר לטענתו מסכת השפלות והתעללויות. עקב כך התפרצה בגופו פסוריאזיס

ליאור פרי 
פורסם: 25.12.13, 07:33

חייל קרבי שעבר סדרת השפלות וטרטור בידי המפקדת שלו, קצינה בצה"ל, במהלך שבוע שמירות הוכר כנכה צה"ל לאחר שנותר עם פגיעה נפשית ופיתח פסוריאזיס . עו"ד מרב וייס-קרטיה, מומחית בייצוג נכי צה"ל, הצליחה להוכיח למשרד הביטחון כי הפגיעה הנפשית והפיזית היא תוצאה של ההתעללות של המפקדת הישירה.

 

החייל התגייס לצבא בשנת 2009, עבר טירונות ואימון מתקדם של שמונה חודשים מפרכים של שהייה בשטח, כולל שינה, ללא תנאים היגייניים ומזון מוקצב של מנות קרב. בנוסף הוא שובץ בעבודה קשה על כלים כבדים וללא שינה רצופה.

 

לאחר הכשרתו הוא התבקש להשתתף בשמירות ובמארבים, בניקיונות ובתורנויות מטבח, וטען כי מפקדיו איפשרו לו לישון שעתיים עד שלוש בלילה וכי היו ימים שלמים שבהם לא נותר לו מה לאכול, וכך בתום השמירה הוא נותר רעב ורועד מקור.

 

האירוע נשוא התביעה היה כשנשלח לבצע תורנות שמירה בבסיס סמוך, שלטענתו שררו בו תת-תנאים אנושיים למגורי חיילים: בסיס מלוכלך, מלא

 ג'וקים ופשפשים, וללא מיזוג בחום הכבד.

 

החייל סיפר כי ניסה לתפוס מנוחה ולהיכנס לחדר אחר ללא רשות שבו היה מזגן, ונתפס בידי המפקדת שמיד החרימה לו את תעודת החוגר והחלה להשפיל אותו ולאיים עליו בעונשים כבדים, כולל מאסר, שלילת חופשות ודיווח למפקדים הבכירים. כך במשך יומיים, לטענתו, טירטרה אותו המפקדת ודרשה ממנו להתייצב אצלה בשעות שקבעה מראש כדי לקבוע את גורלו, אולם בכל פעם היא סילקה אותו בבושת פנים בטענה שטרם החליטה כיצד להענישו.

 

החייל, שלטענתו היה שרוי בפחד, בלחץ נפשי ובמתח נוראיים, הבחין כי החלו להופיע על עורו נגעים שהלכו והתפשטו לכל חלקי גופו, ובשלב מאוחר יותר הם אובחנו כהתפרצות קשה של פסוריאזיס, מחלת עור שידוע כי התפרצותה קשורה בתחושת לחץ ומתח.

 

בימים אלה הכיר אגף השיקום במשרד הביטחון בכך שמסכת ההתעללות הקשה שעבר החייל בשירותו הצבאי גרמה להתפרצות מחלת העור שממנה הוא סובל, וקבע כי הוא זכאי לנכות בשיעור של 20 אחוז המזכים אותו בתגמולים חודשיים ובטיפוליים רפואיים, כולל טיפולים בים המלח.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות